warcraft 3 TFT + ROC, warcraft III,

Replaysowa strzałka Polskie Centrum Replayów - top
Replay Tygodnia / Best Replay
Nie ma żadnych replayów spełniających te wymogi.

Bartigol przepytany!

BartigoL. Gracz słynący nie tyle z równego poziomu gry, co wygadania i pewności siebie. Przez jednych wielbiony, przez drugich przeklęty... O swoim prawdziwym Ja opowiada w wywiadzie, który wystarczająco długo czekał już, aby ujrzeć światło dzienne. Co ciekawe, znany newsman i administrator replays.pl - iZi - już kiedyś pragnął przeprowadzić wywiad z tą kontrowersyjną postacią, jednak po wstępnej rozmowie z odpytywanym plan spalił na manewce.

Z listopada 2005:

(..)
13:45:27 Barti
w sumie to ja ten pomysl rzucilem
13:45:31 Barti
izi tylko dal newsa
13:50.11 kui
no pewno będzie bardzo ciekawy i pełen prawd :P
13:49:08 Barti
ale cos ci powiem
13:49:14 Barti
ten wywiad robie sam ze soba
13:49:17 Barti
on tylko wrzuca
13:50:27 Barti
bedzie 100 pytan
13:50:32 kui
ok :)
13:50:35 Barti
juz zaprosilem panienki z dziennikarstwa
13:50:39 Barti
maja mi pomoc w redakcji
13:50:43 Barti
a przy okazji obciagnac
13:51:09 Barti
News wstrzymany do czasu konsultacji adminów
13:51:15 Barti
nie kochaja mnie
(...)

Tak więc z przepytywania nic nie wyszło, za to Barti nie poprzestał na kpinach i prowokacjach, o czym przekonujemy się czytając post CyklOPa z grudnia 2005.

KAŻDY ADMIN proszony jest o zmienienie hasła na LOSOWE (...) Bartigol złamał adminowi Qi hasło na e-mail przypominaniem hasła, po czym wszedł na konto na stronie. Jeśli nie zachowacie odpowiedniej ostrożności możecie utracić prywatne wiadomości - bartigol próbował włamywać się wczoraj na konta WSZYSTKICH adminów (włącznie z moim). (...)

Już w lutym 2006 straszył społeczność administratorów perspektywą swojej dyktatury na stronie.

Bartigol (16-01-2006 21:11)
ta strona to moja strefa
Bartigol (16-01-2006 21:11)
mam dostep do konta cyklopa
Bartigol (16-01-2006 21:11)
nie wiem kim jestes
Bartigol (16-01-2006 21:12)
ale ja wiem wszystko co sie dzieje na replays.pl
(...)
Bartigol (16-01-2006 21:30)
chce tylko normalne konto
Bartigol (16-01-2006 21:30)
i 30% dla tego kto skasuje mojego repa
Bartigol (16-01-2006 21:31)
a i moglibyscie newsa o incupie juz napisac
Bartigol (16-01-2006 21:31)
bo bylem w top16
Bartigol (16-01-2006 21:31)
wiec sie nie wstrzymujcie(...)

Dziś jednak możemy bez przeszkód cieszyć się wywiadem z tak ekscentryczną personą jak Barti - nie przedłużając zachęcam do lektury.


Cześć, na początek przedstaw się i powiedz coś o sobie.

 - Cześć! Nazywam się BartigoL, mam 22 lata, urodziłem sie w Warszawie, obecnie mieszkam w USA. Kiedyś grałem zawodowo w WC3 i byłem najlepszy w Polsce, a pewnie i na świecie :)


Oświeć nas, jak zaczęła się Twoja przygoda z Warcraftem, jakimi rasami grałeś i jaką grasz obecnie?

 - Moja przygoda zaczęła się przypadkowo. Od początku grałem NE, obecnie po rocznej przerwie powróciłem do grania i jako rasę wybrałem UD, tylko po to żeby nukować frajerów, którzy myślą że mogą mnie pokonać.

Jak wszyscy wiemy grasz na równym poziomie, co mógłbyś powiedzieć o swoich osiągnięciach, levelach etc.?

 - Osiągnięcia mam prawdopodobnie największe w Polsce. 3 razy kończyłem na podium ligę netwars ( startowałem 3 razy), byłem w Pol-Teamie, potem wygrałem wybory na kapitana ale z powodu kilku przekrętów pana Kadeta nie zostałem nim. Jako 1 Polak wystąpiłem w lidze wc3l w klanie ANC, który wtedy był numerem 1 na świecie. Także jako jedyny Polak byłem w top20 na wszystkich ladderach jednocześnie (2/2, 3/3, 4/4, solo, FFA, RT). Z moich gier shoutcast zrobiła nawet słynna Bunny i to w czasach, kiedy takim graczom jak Doom czy Paladyn micro kojarzyło się jedynie z mikrofalówką i mogli co najwyżej marzyć o zagraniu ze mną lub ściągnieciu mojego repa.


A skąd wziął się twój nick "Bartigol"?

 - Kiedyś grałem w reprezentacji Warszawy w piłkę nożną i jako najlepszy strzelec miałem taka ksywkę.


To trudne pytanie, ale jak oceniłbyś polską scenę ogólnie i zawirowania na niej na tle swojej osoby?

 - Polska scena wygląda jak Polski kraj. Ludzie cenią jedynie szaraczków którzy nic nie osiągneli i nigdy nie osiągną. Wolą ściągać najlepszych na dół zamiast iść w górę próbując im dorównać. Tak naprawdę, gdyby nie ban na WCG w roku 2004, kiedy w grupie pokonałem Dooma i Snejka, a w Custom Games rozwalałem każdego w Polsce i na świecie- to scena byłaby znacznie bardziej rozwinięta niż obecnie. Samo wysłanie na WCG takiej osobowości jak ja spowodowałoby wielki rozgłos- zamiast tego na WCG jeździły patałachy podnoszące drzewo podczas gry czy takie dla których wyjazd ze wsi do jakiegoś miasta był szokiem i nie były w stanie wyjść z podziwu przez cały okres trwania turnieju. Ale jak to mówię, ja straciłem jedynie szansę na przygodę, a scena straciła szansę na rozwój i zaistnienie.

Zapewne kilka osób szczególnie nie darzy Cię sympatią, co to za osoby i co chciałbyś na ich temat powiedzieć?

 - To będzie długa lista, pewnie wiele z nich pominę ale ok:

1. Doom.Terror - za to że nigdy ze mną nie wygrał i nigdy, nawet grając w Pol-teamie i wc3l nie zdobył takiej sławy jak ja.
2. Darky - za to, że przespałem się z jego dziewczyną i za to, że go trochę postraszyłem na WGS, kiedy bał się wyjść na sparing na dwór.
3. Kung - ten koleś zaistniał dzięki mnie na scenie bo z nudów zagrałem z nim at, oczywiście okazał się mendą i obgadywał mnie przed kolegami z pol-1.
4. Paqita - za to, że opowiedziałem wszystkim o tym, że robiła lo(..) Kuji i Fredomowi, oraz za to, że mam screeny jak jej chłopak Kung mówi że ma nad ci**ą zostawiony paseczek.
5. Kuszczak - za to, że go zjechałem bez straty unita.
6. Szabi - to ciekawa sytuacja, bluzgał mnie od noobów niedawno, dzisiaj uruchamiam grę, trafiłem na niego, oczywiście 0 jednostek straciłem.

Osób jest pewnie jeszcze więcej ale jakoś ich nie pamiętam

Przez lata błyszczenia na Scenie wyrobiłeś sobie złą sławę, czujesz się wzgardzony? Odrzucony? Przeklęty...?

 - Czuję się gwiazdą. Paris Hilton też jest krytykowana przez tysiące nieudaczników, którzy zazdroszczą jej wszystkiego. Ze mną jest podobnie, jestem przystojny, wysportowany, wykształcony, świetnie zarabiam, poderwałem w życiu kobiety o których większość mężczyzn może jedynie śnić. Myślę że każdy chciałby być na moim miejscu.

Powiedz mi, czy pojawiłeś się na jakimś lanie czy za bardzo bałeś się konfliktowych sytuacji z antyfanami? Opowiedz nam o tym.

 - Byłem jedynie na wgs, ale to był turniej SC gdzie spotkałem Darkiego. Byłem także w galerii mokotów na WCG w zeszłym roku, ale przypadkiem. Poszedłem z narzeczoną na zakupy i wtedy uświadomiłem sobie że właśnie jest rozgrywane WCG.

Twoje plany na przyszłość związane z Warcraftem? Krążą plotki, że grasz for fun i na dobre z tym skończyłeś.. czy tak jest w istocie?

 - Tak jest w istocie.. chociaż jak widać po rocznej przerwie nadal pokonuję większość graczy. Obecnie mam inne zajęcia i na nich się koncentruję.

Co więc sądzisz o tych opisujących Cię w samych negatywach i antyfanach.. Czy wybaczasz Im, gdyż są tylko ludźmi, czy czujesz do nich nienawiść lub po prostu się z Nich śmiejesz?

 - Nic do nich nie czuję. Czasami powiem coś kontrowersyjnego, tylko po to żeby było o mnie głośno. Po prostu lubię być w centrum uwagi i tyle. A czy mnie wielbią, czy bluzgają to nie ma znaczenia, ważne że oni wiedzą kto to jest BartigoL a o ich istnieniu wiedzą jedynie ich matki, ojcowie, ewentualnie wąskie grono znajomych nieudaczników, takich jak oni, którzy boją się coś w życiu osiągnąć.


Najbardziej pozytywna osoba na scenie, prócz Ciebie oczywiście?

 - Kiedyś byli to Katmai, RiTeX, Arcade, Noober, teraz wybrałbym Łysego chociaż dawno z nim nie rozmawiałem i nie chcę tego robić, bo po co mam mu psuć opinię na scenie, poza nim jeszcze Goku, czasami Trooper ale on jednak ma kompleks tego że jestem sławny- trochę go rozumiem, że to boli, że każdy mówi Mu "grałeś at z Bartigolem" a nikt nie powie mi, że grałem at z Trooperem, bo jest On postacią anonimową. Jest też parę osób którzy mnie wielbią ale nie pamiętam nawet ich ksywek...

A ta negatywna? Dlaczego..?

 - Zdecydowanie Darky, mało osób pewnie to wie, ale kiedyś gdy pojawił się na scenie cały czas mnie na gg przesladował. Chciał być taki jak ja, wiele go nauczyłem a potem zmienił front i został zdrajcą. Gdyby nie BartigoL to nie byłoby Darkiego. Można powiedzieć, że w pewien sposób przyczyniłem się do upadku sceny.

Nowy kapitan POL-Teamu, Cyru? Co o nim sądzisz, co w Nim widzisz..?

 - Nic o nim nie sądzę, nie znam go. Ale wydaje mi się dobrym wyborem, człowiek spoza sceny, spoza układów. Chociaż tak naprawdę w Polsce widzę jedynie jedną osobę która by się do tego w pełni nadawała.

Twoje plany na wakacje? :)

 - Cały rok mam wakacje : ) Niedługo zaczyna się WSOP, wystartuję w main event i mam nadzieję na zwycięstwo.

Co to WSOP i kogo się na tej imprezie obawiasz?

 - WSOP - World Series of Poker, czyli nieoficjalne mistrzostwa świata w pokera. W tym roku sam wpłaciłem wpisowe 10 000 USD. Nie obawiam się nikogo, mam umiejętności i szczęście, chciałbym wygrać i zostać legendą, a przy okazji zarobić kasy na całe życie;)


W takim razie gratuluję i życzę powodzenia : )


Best kill?

 - Pokonałem prawie każdego : Moona, Fova, Grubbego, Toda, Madfroga, Katmaia, ciężko stwierdzić kto był najlepszy.

A czy ktoś pokonał Ciebie? Przyznaj się :)

 - Wiele osób takich było a być może nikt. Zależy jak na to patrzeć, rzadko czułem się bezradny, przeważnie grałem pewny siebie, wygłupiałem się, ryzykowałem i przez to przegrywałem. Chyba tylko w grze vs Wolf i vs Torren czułem, że są lepsi, ale może to po prostu nie był mój dzień..Za to z moonem zawsze na LT wygrywałem, a nigdy na innej mapie...

Najlepszy gracz na świecie Elf/Hu/Ud/Orc?

 - Gdybym grał to ja, ale tak to wybieram Moon, Tod, Logitrab(*), Grubby.

*(Logitrab - bartigoL)

Ulubiony program/film w TV?

 - Co do filmu to wybieram Godfathera, a program High Stakes Poker.

Cóż to?!

 - Program o pokerze, w którym grają najlepsi gracze na świecie, z Patrickiem Antoniusem miałem przyjemność grać osobiście.

Ulubiona potrawa?

 - Każda potrawa którą ugotuję z piękną kobietą i zjemy ją wspólnie przy świecach. Nie lubie niezdrowych świństw oraz kotletów mielonych. Ogólnie odżywiam się zdrowo bo muszę dbać o formę.


Napój?

 - Woda mineralna

Sposób spędzania wolnego czasu, oprócz pol-1?

 - Rzadko bywam na pol-1. Przeważnie każdy mój dzień wygląda podobnie: pobudka rano, bieganie, jem śniadanie, przeglądam prasę i odpisuję na maile, idę na siłownię, wracam do domu, godzinna drzemka, potem obiad, oglądanie filmu lub czytanie książki, następnie 2-3h grania w pokera na FTP, a potem wyjście gdzieś z dziewczyną jakąś albo pójście na plaże czy na basen, ewentualnie rolki lub rower.Najlepsi gracze na scenie..?

 - Nie ma takich, żaden z Polaków nie ma mentalności zwycięzcy i tak naprawdę się nie liczą na świecie.

Nie można Cię nazwać patriotą, do jakiego narodu czujesz więc sympatię?

 - Jestem patriotą ale jak można czuć sympatię do Polaków którzy głosowali na PIS? Do ludzi którzy wolą być nieudacznikami niż coś osiągnąć. Denerwuje mnie to że każdy zazdrośći mi że tyle zarabiam, a ja mówię jedynie " trzeba było się uczyć, inwestować w siebie a nie ćpać i chlać" a tylko to potrafią robić Polacy. Teraz mieszkam w USA i tak naprawdę nikt mi tam nie zazdrości że tyle zarabiam, co najwyżej pytają o rady i życzą powodzenia. Staję się dla nich wzorem i chcą być tacy jak ja.

Znak zodiaku?

 - Nie wierzę w takie pierdoły więc to bez znaczenia.

Czym jeździsz..? ;)

 - Jezdze aktualnie BMW m5, ale planuje kupic coś innego, zależy wszystko od tego ile zarobię w ciągu najbliższych miesięcy i gdzie będę mieszkał.


Opowiedz proszę coś o swojej rodzinie, dzieciństwie.. może filozofii życiowej?

 -Filozofię mam prostą "Zawsze trzeba być 1, są tylko 2 miejsca w we wszystkim: pierwsze i ostatnie". Nie szanuję ludzi którzy nie chcą być najlepsi, którym wystarczy bycie przeciętniakami. A co do rodziny to pochodzę z bogatej, wykształconej rodziny (mama i tata mają doktorat). Dzieciństwo miałem pewnie lepsze niż inni ale ten etap już minął, teraz jest najważniejszy etap w moim życiu. Za parę lat okaże się czy będę kimś wielkim czy jedynie będę wiódł bardzo dobre życie. Mam spore plany na przyszłość i postaram się je zrealizować.

 W imieniu polskiej sceny życzę udanej realizacji!

Skojarzenia

Krętacze polskiej sceny?

 - Kadet, Drodo, Animator, Darky.*

*------------------
    Ja

a kung i kw1at? ;d Zapomniales?
  
    Barti

olac ich;P

    Barti

za mali sa
-------------------Dobra zabawa?

 - Ostre rżnięcie od tyłu w d*** jakiejś fajnej laski oraz zarobienie kilkuset tysięcy dolarów w 1 noc.

Aż tylu?

 - czasami tyle trace w 1 noc ;), ale ogólnie zarabiam

Skojarzenia klanowe:

CSG?

 - Amatorzy..

Wilda?

 - Moj były klan, który po moim odejściu nic nie osiągnął.

Team Delta?

 - 0 jak 0 szans na awans do wc3l.

Senatus PopulusQue Romanus?

 - Ku**a jakie pytanie;P

Terror?

 - Buhaha! Btw ciekawi mnie czy ko(***) też wa(**) z takim apm..

Paladyn?

 - Płaczek.

sLh?

 - Złodziej.

LySy?

 - Pro.

FanTom?

 - Nie znam goscia.

Przemo?

 - Mój fan.*

*---------------------
Barti

nie znam goscia

Ja

ten co pisze newsy na rep.pl...

Barti

j/w (...) albo inaczej.. "mój fan" :)
----------------------


Twój - jak Ci się wydaje - najwierniejszy fan?

 - Cała scena mnie wielbi. Ci co bluzgają i tak cieszą się na mój widok. Jestem jedynym powodem dla którego nie odinstalowali jeszcze tej gry. Kiedy tylko pojawiam się na POL-1 kanał nagle się zapełnia i tak było, jest i będzie.

Frozen Throne Pol-1?

 - Miejsce mojego kultu.

Dziękuję Ci bardzo za ciekawy i kulturalny wywiad. Możesz pozdrowić kogo tylko chcesz.

 - Nikogo nie pozdrawiam;P

Życzę powodzenia w przyszłości !

 - Dzięki :)


--------------------

Barti

jutro jeszcze to poprawimy

Barti

i przygotuj pytania odnosnie mojego obecnego zajecia, odnosnie kobiet itp itp;P

Barti

np ile wyciskam na silce;p

Barti

na jaka strone wrzucisz?

Barti

bo mam pomysl (...) taki zebyś dzisiaj wrzucil newsa (*na replays.pl) ze juz za 3 dni wielki wywiad z Bartigolem

--------------------

Wywiad przeprowadzono nad ranem 31/05/2007.

Ze swojej strony przepraszam za wszelkie obrazy,
których dopuścił się przepytywany.

Zamieścił: *Nicholas*, dnia: 09:34:27, Sunday 16. March 2008

Komentarze:

* Uwaga, część postów (1) została usunięta! Pokaż które!

1: CyklOP, Właściciel strony
[10:25:38, Sunday 16. March 2008] , Zgłoś do moderacji

2: c9^FrashQ, newsman
[11:01:47, Sunday 16. March 2008] , Zgłoś do moderacji
Stare to :P

3: DoDo
[12:37:01, Sunday 16. March 2008] , Zgłoś do moderacji
Stare, dobre na luzie hehe :)

[12:41:00, Sunday 16. March 2008] , Zgłoś do moderacji

5: Guga
[13:10:04, Sunday 16. March 2008] , Zgłoś do moderacji
cze barti ! xd ha mi raz sie wjebal na konto dummyman gdzie mialem cl w md i troszku powyrzucal ludzi :P ale dobrze sie skonczylo

[15:40:05, Sunday 16. March 2008] , Zgłoś do moderacji
sry ale kto to jest w ogole? pierwszy raz o nim slysze? ;o

7: Winc
[15:57:21, Sunday 16. March 2008] , Zgłoś do moderacji
O lol :D Wilq ;d

8: Colos, Kadrowy
[16:31:11, Sunday 16. March 2008] , Zgłoś do moderacji

[17:01:36, Sunday 16. March 2008] , Zgłoś do moderacji
@6 mam to samo xD

10: x_X
[18:32:33, Sunday 16. March 2008] , Zgłoś do moderacji

11: Dox
[20:19:37, Sunday 16. March 2008] , Zgłoś do moderacji
ma poje**na osobowosc. bycie perfekcjonista to raz ale swiadomie stawiac siebie w centrum to przesada. dla niego slowo "skromnosc" to nic nie warte okreslenie, jedynia dla zrobienia pozoru milej osoby.

gardze nim jak tylko to mozliwe. to tylko kolejny pspoleczniak ktory gra pod publike i tylko od niej czegos oczekuje. ciekaw jestem czego NAPRAWDE on chce od zycia.

12: CyklOP, Właściciel strony
[20:23:02, Sunday 16. March 2008] , Zgłoś do moderacji

13: NoD
[21:14:56, Sunday 16. March 2008] , Zgłoś do moderacji

14: bMh
[16:58:20, Monday 17. March 2008] , Zgłoś do moderacji
Dla sceny WC3 jest jak MistrZzZ dla sceny SC

[22:08:00, Monday 17. March 2008] , Zgłoś do moderacji

[13:55:53, Monday 24. March 2008] , Zgłoś do moderacji

17: kui
[16:36:11, Wednesday 26. March 2008] , Zgłoś do moderacji

18: x_X
[17:23:08, Sunday 30. March 2008] , Zgłoś do moderacji

[11:34:29, Thursday 03. April 2008] , Zgłoś do moderacji
Nigy nie spotkalem nikogo z tak ogromnym ? nabrzmialym ? wyuzdanym ? poczuciu wlasnej wartosci oraz ego :).

[07:25:30, Thursday 10. April 2008] , Zgłoś do moderacji
bo nie znasz mistrZZZa

[20:18:10, Saturday 12. April 2008] , Zgłoś do moderacji

[15:09:37, Wednesday 23. April 2008] , Zgłoś do moderacji
jak mozna tak klamac :<<????
[15:45:09, Thursday 30. July 2009] , Zgłoś do moderacji
on naprawde tak zajebiscie gral w wc3?:D

[19:37:22, Thursday 30. July 2009] , Zgłoś do moderacji
aha :)

25: White
[19:59:37, Sunday 09. May 2010] , Zgłoś do moderacji
Bartigol to byla prawdziwa gwiazda na polskiej scenie i samotny glos prawdy.

[*] forever in my mind

Więcej?

Chcesz znaleźć informacje na konkretny temat? Przejrzyj hasła, których najczęściej dotyczą dodane ostatnio nowości! WC3L, TURNIEJ, WCG, NETWARS, LCW, WORLD CYBER GAMES, TERROR, DOTA, GRUBBY, MYM, PALADYN, WYWIAD, REPPACK, WARCRAFT, BLIZZARD, MOON, PORADNIK, POL-TEAM, BIOT, POLSKA, ESL, KONKURS, LIGA, WORLD ELITE, FUZJA, NGL-ONE, ENC, NGL, TOD, TDEL, SPQR, SLH, MOUZ, PGS, TOUR, GFO, WILQ, BRONZE, KODE5, WILDA, PATCH, TEAM FIGHTING, LADDER, REPREZENTACJA, SILVER, HEADSHOT, EXTREME MASTERS, HEYAH, FLY100%, VOODOO, LYN, KUJA, BIOHAZARD-TEAM, BVG, WICKED, ESWC, ALMOST, TH000, ACIS, KWAKI, CYKLOP, SHOW, KLIMO, REPLAYPACK, INCUP, CLAN BASE, HOORAI, SASE, ELIMINACJE, FINAłY, FNATIC, POLTEAM, SHOWMATCH, WCG 2006, IEST, SRS, FINAł, CYBERSPORT, WE.EU, PLD, SKY, PRAE, REMIND, JAGR, CASIN, LAN, REPLAYS.PL, CHALLENGE, ANIMATOR, 2007, BATTLENET, CARMAC, HAPPY, NATIONS, STARCRAFT, PEDAL, KONKURSIWO, W3ARENA

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone,
kopiowanie tylko za zgodą właściciela.
2003/2007 by: CyklOP, Muzami, Julas [ Mapa Strony ]
Replayów w bazie: 19538 Kont użytkowników: 11428

Pomysł, oskryptowanie, administracja: CyklOP [jak kupić zagraniczne akcje] [Jak wypełnić W-8BEN] [Jak tanio wymienić walutę] [deutschtests]
Design: Muzami, art w topie strony nadesłał Z4buZa
Skrypt obsługujacy replaye: Juliusz 'Julas' Gonera [ Replay Parser ]
Wykonano w czasie 1.7188899517059 sekund