warcraft 3 TFT + ROC, warcraft III,

Replaysowa strzałka Polskie Centrum Replayów - top
Replay Tygodnia / Best Replay
Nie ma żadnych replayów spełniających te wymogi.

Dota - Gorgon - Poradnik

Dota - Gorgon

 Gorgon to nietypowy dex hero. Jego umiejętności pozwalają zarówno na nazbieranie olbrzymiej ilości kasy na creepach jak i na skuteczne przetrwanie w walce z herosami wroga. Mana shield i purge sprawiają że jesteśmy w stanie sobie poradzić z zasadzką nawet 2-3 przeciwników i szybko się cofnąć. Chain lightning pozwala zdominować gre we wczesnej fazie i ubić zbyt pewnych siebie przeciwników. Są różne drogi rozwoju gorgona. Można nastawiać się na szybką gre ofensywną i polowanie na herosów wroga. Ja jednak uważam że gorgon staje się naprawde wielkim killerem dopiero w late game, wcześniej powinniśmy się w większym stopniu na walce z przeciwnikiem z naszego korytarza i obroną wieżyczki. W late game gorgon jest królem mapy. Potrafi sam wybronić baze przed każdą ilością creepów lub też skutecznie zabić czających się herosów. W momencie osiągnięcia drobnej przewagi drużyna z Gorgonem poczynia expresowo kompletne pustki w bazie wroga… a sam Gorgon jest nie do ubicia… ani dla drużyny mniejszej niż 3-4 herosi. Grałem Gorgonem bardzo długo i opracowałem własną strategię. Oto ona:

I Umiejętności
Warto przejąć wieżyczke zachodnią lub wschodnią samodzielnie bo to pozwala nam na szybki exp. bohatera. Należy jednak bardzo uważać by się nie dać zabić.


Oto kolejność z jakimi inwestuje w Gorgona. Poniżej wytłumaczenie.

Oto drzewo rozwoju:
1 lvl – statystyki

2 lvl – chain lightining (1 lvl)
3 lvl – chain lightning (2 lvl)

4 lvl - statystyki
5 lvl – chain lightning (3 lvl)

6 lvl – purge (1 lvl)

7 lvl chain lightning (4 lvl)

Napewno takie robudowanie jest dla was duzym zaskoczeniem… jest ono połączone po części ze strategią przedmiotów. Na początku nasza meduza jest słabym herosem który powinien skupić się na obronie swojej wieżyczki.. w mniejszym stopniu na ataku. 2 poziomy statystyki nieco go tu wzmacniają… nic innego by nie podkręciło naszej meduzy bardziej. Na split shot mamy za slaby dmg jeszcze, a mana shield i tak by nam tylko mane zjadał. Bardzo istotny jest za to chain lightning.. rewelacyjny na wczesne pojedynki. Gdy doszliśmy do 3 lub 5 lvla to na herosa który za bardzo się zbliżył wraz z creepamie wystarczy zaledwie kilka wycelowanych strzałi gdy zacznie w popłochu uciekać to chain i pozamiatane. Jak mamy purga to jeszcze spowalniamy goscia zanim zniknie nam z zasiegu tak by zaliczyl jeszcze pare strzał ekstra… a potem purgujemy. Puree jest też świetną bronią na zbyt pewnych siebie przeciwników którzy próbują Ciebie upolować… heros który cie goni po puree często traci pewność siebie i zaczyna się wycofywać… a wtedy można zacząć puszczać strzały, by na samym końcu gdy zniknie nam już z zasięgu strzał zchainować.

Przedmioty:

Na samym początku kupujemy tylko kurczaka i jednego potion heala. Nasza gra ma się opierać na stukaniu kasy na creepach i odpieraniu ataków przeciwników, czasem ataku, ale bardzo ostrożnym.

Generalnie powinniśmy ciągle trzymać się przy wieżyczce której bronimy i przynosić przedmioty kurczakiem. Jeśli spadnie nam zbyt nisko poziom życia to pijemy potion. Potem będziemy już mieli bardzo szybko regeneracje dzięki przedmiotom. A oto kolejność.

1.

2.  =

3.

Z takimi przedmiotami powinniśmy dojść do około 8 poziomu o ile nie daliśmy się zabić lub nie musieliśmy wracać na leczenie. Teraz już nam się szybko regeneruje zarówno życie jak i mana, jesteśmy szybcy, a szybszych lub tak samo szybkich możemy spurgowac by być od nich jeszcze szybsi :P Możemy się teraz skupić na mana shieldzie który pozwoli nam na odważniejsze wchodzenie w wir walki. W międzyczasie kupujemy (kurczakiem) przedmioty które poprawią nam naszą szybkość ruchu i ataku. Staramy się ciagle być w walce z creepami i nie tracić czas na wycieczki… no chyba że jakis fajny zorganizowany gang ;)

4.

5.

6.

8 lvl mana shield (1 lvl)

9 lvl mana shield (2 lvl)

10 mana shield (3 lvl)

11 mana shield (4 lvl)

12 purge (2 lvl)

 

7.

8.

9.

10.

Sange and Yasha powinniśmy mieć skompletowany w okolicach 16 levela… co oznacza ze od tego momentu kase będziemy nastukiwali barrrdzo szybko, do tego będziemy się szybko poruszać i atakować, równocześnie będzie bardzo nas trudno zabić z takimi brońmu defensywnymi jak mana shield i purge.

 

13 split shot (1 lvl)

14 split shot (2 lvl)

15 split shot (3 lvl)

16 split shot (4 lvl)

17 purge (3 lvl)

Na tym etapie po mapie zaczyna grasować dużo gangów, a gdy zorientują się jak szybko wylevelowaliście swojego gorgona (powinieneś mieć najwyższy lub jeden z najwyższych poziomów w grze) to będą próbować cię grupowo cofnąć. Dlatego kolejnym istotnym przedmiotem jest.

11.

12.

Dzięki temu bardzo trudno jest nas zaskoczyć. 1 szy czar znegowany, a zanim cos kolejnego nas trafi to już się odpowiednio cofniemy, lub dostaniemy wsparcie od kolegów. Równolegle mamy bardzo dużą regeneracje mana i life.

13.

W tym momencie gra zaczyna z reguły wymagać bycia w róznych miejscach. Rownolegle BOOT of Ravel sprawiają, że jesteśmy baaardzo szybcy.

18-25 Statystyki
Kolejne przedmioty w jaki inwestuje z reguły to..

14.

15.

To drogie przedmioty, ale ze split shotem będziemy stukać kase naprawde expresowo.

Pamiętamy ze jak zaczynamy walczyć z herosami to wyłączmy split shota tak by działały efekty orba i dmg był większy. A także żeby wyłączać mana shield jeśli mana nam spadnie do połowy a mamy full życia (jeśli to 2gie też spadnie do połowy to znowu włączamy mana shield).

Generalnie jak dochodzimy do tych przedmiotów i 25 levela to wymiatamy już na całej mapie mamy tak dużo życia i mana oraz tak szybki strzał, że w solo nikt nam nie dorówna. Żadko się wracamy do fontanny, generalnie regeneracja jest tak szybka że nie wystarczy przeżycić się na minute w inną część mapy i pocreepować a życie i mana zaraz znowu będą na full + kasa za creepy. Ostatni przedmiot pozostawiam waszej pomysłowości.. ja na ogół biore:  lub  lub .

IV. Podsumowanie

Z moją postacią niejednokrotnie wygrałem już przegrane gry… gdy to było 2v4 i 2/3 budynków w bazie było zniszczonych… w late grze pamietac pamiętać o wardach na detekcje i atakowac purgowac, niszczyć. Zacząć się bać o siebie dopiero jak zejdzie mana i 1/3 życia… a to naprawde niełatwo coś takiego nam zrobić.


Uwaga, artykuł autorstwa Wazuuuup

 

Zamieścił: CyklOP, dnia: 18:29:01, Thursday 20. July 2006

Komentarze:

[19:40:51, Monday 22. January 2007] , Zgłoś do moderacji

[22:36:23, Tuesday 06. February 2007] , Zgłoś do moderacji
I tak centaur IMBA!:P

3: Paz, Redaktor
[10:40:45, Tuesday 24. April 2007] , Zgłoś do moderacji
#31 - taaa... pro... nie ma to jak puby, idz na dota league z ta tac to bedziesz mial ujemne staty.

say, eos... oO
rapier?!
Wybacz ale dla mnie sux :P

[11:42:46, Monday 07. May 2007] , Zgłoś do moderacji

[15:12:47, Monday 30. July 2007] , Zgłoś do moderacji
pytanko ... podobno ulti medusy zadaje 600 dmg niektorym herosom ? moze ktos wie ktorym bo nie moge nigdzie tego wyszukac a w grze tez sie to nie zdarza ... prosze o kontakt 9837788
Z gory dziekuje

[19:23:26, Sunday 25. November 2007] , Zgłoś do moderacji
Niezle niezle.Dobra robota oby tak dalej pozdrawiam

7: aisu
[17:22:43, Thursday 06. August 2009] , Zgłoś do moderacji
hehe fajnie pomazyc ale te przedmioty sa nie realne ;D

[11:20:27, Wednesday 24. February 2010] , Zgłoś do moderacji

Więcej?

Chcesz znaleźć informacje na konkretny temat? Przejrzyj hasła, których najczęściej dotyczą dodane ostatnio nowości! WC3L, TURNIEJ, WCG, NETWARS, LCW, WORLD CYBER GAMES, TERROR, DOTA, GRUBBY, MYM, PALADYN, WYWIAD, REPPACK, WARCRAFT, BLIZZARD, MOON, PORADNIK, POL-TEAM, BIOT, POLSKA, ESL, KONKURS, LIGA, WORLD ELITE, FUZJA, NGL-ONE, ENC, NGL, TOD, TDEL, SPQR, SLH, MOUZ, PGS, TOUR, GFO, WILQ, BRONZE, KODE5, WILDA, PATCH, TEAM FIGHTING, LADDER, REPREZENTACJA, SILVER, HEADSHOT, EXTREME MASTERS, HEYAH, FLY100%, VOODOO, LYN, KUJA, BIOHAZARD-TEAM, BVG, WICKED, ESWC, ALMOST, TH000, ACIS, KWAKI, CYKLOP, SHOW, KLIMO, REPLAYPACK, INCUP, CLAN BASE, HOORAI, SASE, ELIMINACJE, FINAłY, FNATIC, POLTEAM, SHOWMATCH, WCG 2006, IEST, SRS, FINAł, CYBERSPORT, WE.EU, PLD, SKY, PRAE, REMIND, JAGR, CASIN, LAN, REPLAYS.PL, CHALLENGE, ANIMATOR, 2007, BATTLENET, CARMAC, HAPPY, NATIONS, STARCRAFT, PEDAL, KONKURSIWO, W3ARENA

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone,
kopiowanie tylko za zgodą właściciela.
2003/2007 by: CyklOP, Muzami, Julas [ Mapa Strony ]
Replayów w bazie: 19538 Kont użytkowników: 11428

Pomysł, oskryptowanie, administracja: CyklOP [jak kupić zagraniczne akcje] [Jak wypełnić W-8BEN] [Jak tanio wymienić walutę] [deutschtests]
Design: Muzami, art w topie strony nadesłał Z4buZa
Skrypt obsługujacy replaye: Juliusz 'Julas' Gonera [ Replay Parser ]
Wykonano w czasie 0.43740677833557 sekund