warcraft 3 TFT + ROC, warcraft III,

Replaysowa strzałka Polskie Centrum Replayów - top
Replay Tygodnia / Best Replay
Nie ma żadnych replayów spełniających te wymogi.

Grubby przepytany

Tuż przed WCG 2006 serwis gosugamers.net postanowił przeprowadzić rozmowy z kilkoma graczami. Na pierwszy ogień poszedł jeden z głównych faworytów imprezy - 4K.Grubby. Dzięki uprzejmości redaktora tegoż serwisu -  Patrik "Raistlin" Hellstrand'a - możecie dziś w ojczystym języku przeczytać, co znakomity Holender miał do powiedzenia przed rozpoczęciem imprezy.

 

Grubby, zwycięzca WCG z 2004 roku, jest jednym z wielkich faworytów tegorocznej imprezy (wywiad był przeprowadzany przed WCG 2006). Z rozmowy wywnioskowaliśmy, że zawodnik uważa, iż w tym roku ma większe szanse na zwycięstwo, niż w ubiegłym. „Czuję się pewniej grając przeciwko każdej innej rasie” – odpowiada.

Spotkaliśmy się z Grubbym we wtorek (2 dni przed WCG) i postanowiliśmy zadać mu kilka pytań. Usiedliśmy w miejscu dla sponsorów, gdzie piękna Tajwanka podała nam herbatę. Tak naprawdę nie musieliśmy tam siedzieć – po prostu szukaliśmy cichego i przyjaznego miejsca na pogawędkę. Grubby jak zwykle zachowywał się bardzo przyjaźnie i profesjonalnie. Opowiadał nam o swoim locie do Monzy:
- Postanowiliśmy podróżować samolotem – 2-godzinny lot nie był zły, jednakże mieliśmy małe problemy ze znalezieniem hotelu dla graczy, więc dojechaliśmy na miejsce dość późno.

Manuel wygrał WCG 2004 po zwycięstwie w finale z Zacardem. Rok później był obrońcą tytułu i było to coś, z czym nie czuł się najlepiej.
- W tym roku będzie mniejsza presja na moich barkach – wszystkie oczy będą zwrócone w stronę Sky’a – to on przecież jest obrońcą tytułu. Grubby nie jest jednak tak pewny, że Sky znów wygra.
- Na pewno jest on jednym z faworytów, ale nie byłbym zaskoczony, gdyby nie wygrał. Sky jest w Grupie E razem z Robem i Zeusem, więc może mieć trudności już tam.

Z tego co mówi nasz rozmówca, jego grupa jest dla niego dość dobra. Jako jednego z silniejszych graczy wspomina PaTo.
- Jest on doświadczonym zawodnikiem, uważam, że jest w stanie powalczyć ze mną o zwycięstwo. Innych zawodników również znam, ale nie są jeszcze na wystarczającym poziomie, aby mi zagrozić.

Próbował zgadywać, z kim może spotkać się w następnej rundzie. Z grupy P wyjdą prawdopodobnie Paladyn i Elakeduck (niestety, Pal nie wyszedł…).
- Raczej wolałbym się spotkać z Paladynem, wydaje mi się, że Duck jest silniejszy. Jeśli zwycięży w w 1 rundzie, w 2 może prawdopodobnie trafić na Creolophusa lub Moon-Glade’a (ach te przewidywania…).

Wszyscy dookoła narzekają na mapy, jednak Grubby uważa, że są one w porządku.
- To są mapy, na których większość ludzi i tak najczęściej gra, więc nie mam raczej nic przeciwko nim. Grubby nie planuje raczej zmieniać ras w trakcie turnieju i dopasowywać ich pod poszczególne mapy.
- Nie uważam, żeby to było konieczne tym razem.

4Kings ma na tym turnieju w sumie 4 reprezentantów – Grubego, ToDa, Zeusa i Creolophusa – i Grubby uważa, że wszyscy oni mają realne szanse, żeby zajść daleko.
- Wszyscy jesteśmy w dobrej formie i możemy wygrać wiele gier. Przekonuje nas, że nie powinno się prognozować zbyt daleko, gdyż może to być niebezpieczne – ale jednocześnie uważa, że wszyscy jego współklanowicze mają szanse na wyjście ze swoich grup.

Nawet jeśli World Cyber Games to najbardziej interesujący temat, nie mogliśmy nie zapytać naszego rozmówcy o zmiany w line-upie jego klanu. Koreańska gwiazda – FoV – opuściła zespół aby grać od teraz dla wNv. Grubby uważa, że jest to smutne, ale rozumie wybór gracza.
- Był bardzo ważnym zawodnikiem, jednym z kluczowych ludzi dla klanu, ale odejście było chyba dla niego najlepszym dla niego wyborem. Uważa, że prędzej czy później i tak by odszedł, ponieważ w Chinach dostanie lepszą umowę sponsorską i wsparcie – coraz więcej zawodników (a także i sponsorów) interesuje się chińską sceną Warcrafta.

Będzie bardzo ciężko zastąpić FoV’a w składzie Królów. Według Grubbego nie ma takiego zawodnika, który mógłby zastąpić Koreańskiego Nieumarłego. Ale nie jest to tak wielkie zmartwienie – mają w końcu 5 graczy, którzy mogą grać na wysokim poziomie (Grubby, ToD, Creolophus, Zeus, Fury). Wspomniany na końcy Fury gra, podobnie jak FoV, nieumarłymi, jednakże będzie musiał troszkę potranować.
- Uważam, że w jakimś sensie to może być szansa dla FuRy’ego aby załapać się do składu i być jego silnym punktem. Oczywiście ma to związek z osobistą motywacją gracza i priorytetami, jakimi będzie się kierował w życiu. Szwed ma szansę na poprawę swoich umiejętności i być może nawet zajęcie pozycji FoVa w line-upie, ale według Grubego nie ma gracza, który mógłby dorównać FoVowi skillem. Nawet patrząc na graczy z innych drużyn.
- Cały czas mamy oczy otwarte na nowych graczy, którzy mogliby wzmocnić naszą drużynę, ale obecnie nie mamy nikogo konkretnego na celowniku.

Zapytany o Koreańczyków w tym roku, mówi, że Soju i GoStop są bardzo niedoceniani przez koreańską scenę W3.
- Oni nigdy nie byli gwiazdami, a Soju przeciez już dwukrotnie zakwalifikował się do WCG, co przecież o czymś świadczy. Grubby uważa, że jeśli Soju zagra tak, jak w kwalifikacjach, to ma duże szanse na bardzo wysokie miejsce.
Drugi reprezentant Korei – GoStop – nie wygląda na zawodnika, który mógłby zając miejsce w Top3.
- Ma dobre wyniki w turniejach offline, ale nie uważam go za jednego z najlepszych – mówi Manuel dopowiadając jednocześnie, że wymienieni wcześniej gracze naprawdę są niedoceniani.

Na koniec postanowiliśmy zapytać o showmatch SuperFight, do którego Grubby został zaproszony. Przypomnijmy, że Holender zmierzy się z MYM]Moonem o 10000 dolarów. Ale nie pieniądze są najważniejsze w tym meczu – liczy się prestiż.
- To jest nieuknione dla nas wydarzenie. Graliśmy już wiele showmatch-y. Grubby wyjaśnia, że ostatnio emocje związane z ich meczami troszkę opadły i wielu ludzi zastanawia się, czy Koreańczyk podoła wyzwaniu. Grubby odpowiada sobie na to pytanie bez cienia wątpliwości.
- Oczywiście, że podoła. Co przeżywa teraz mały kryzys, ale w takich turniejach i meczach nigdy nie wolno przekreślać Moona, ja tego nigdy nie robię. Grubby uważa, że fakt ponownego zaproszenia ich do showmatch-u jest bardzo ciekawy.

Uważa, że ten SuperFight może być początkiem odradzania się sceny W3 w Korei. Od pewnego czasu scena ta umierała w tym kraju, ale w tym momencie wydaje się wracać do gry, jak twierdzi nasz rozmówca.
- Uważam, że wszystko jest OK: zarówno zawodnicy, jak i nagroda, i postaram się dać z siebie wszystko. Obecny bilans gier pomiędzy nimi jest dość wyrównany, ze wskazaniem na Grubego, który wygrał ostatni mecz – 2-0 na GG-Client podczas RaceWars.  Wcześniej spotkali się dwa razy w ramach WC3L i każdy wygrał po jednej grze. Jeszcze wcześniej spotkali się podczas V-sport Allstars w USA i tam także było 1-1. Ale najbardziej interesujący mecz wygrał Grubby – podczas WEG Masters pokonał on Moona.
- To będzie ekscytujące wydarzenie!


Artykuł jest tłumaczeniem tekstu z GosuGamers - za zgodą autora wywiadu. Wiem, że powinien ukazać się wcześniej, ale dość późno ową zgodę uzyskałem...

Zamieścił: Neddy, dnia: 21:43:40, Sunday 29. October 2006

Komentarze:

[19:44:59, Thursday 26. April 2007] , Zgłoś do moderacji

[16:28:54, Tuesday 01. May 2007] , Zgłoś do moderacji

Więcej?

Chcesz znaleźć informacje na konkretny temat? Przejrzyj hasła, których najczęściej dotyczą dodane ostatnio nowości! WC3L, TURNIEJ, WCG, NETWARS, LCW, WORLD CYBER GAMES, TERROR, DOTA, GRUBBY, MYM, PALADYN, WYWIAD, REPPACK, WARCRAFT, BLIZZARD, MOON, PORADNIK, POL-TEAM, BIOT, POLSKA, ESL, KONKURS, LIGA, WORLD ELITE, FUZJA, NGL-ONE, ENC, NGL, TOD, TDEL, SPQR, SLH, MOUZ, PGS, TOUR, GFO, WILQ, BRONZE, KODE5, WILDA, PATCH, TEAM FIGHTING, LADDER, REPREZENTACJA, SILVER, HEADSHOT, EXTREME MASTERS, HEYAH, FLY100%, VOODOO, LYN, KUJA, BIOHAZARD-TEAM, BVG, WICKED, ESWC, ALMOST, TH000, ACIS, KWAKI, CYKLOP, SHOW, KLIMO, REPLAYPACK, INCUP, CLAN BASE, HOORAI, SASE, ELIMINACJE, FINAłY, FNATIC, POLTEAM, SHOWMATCH, WCG 2006, IEST, SRS, FINAł, CYBERSPORT, WE.EU, PLD, SKY, PRAE, REMIND, JAGR, CASIN, LAN, REPLAYS.PL, CHALLENGE, ANIMATOR, 2007, BATTLENET, CARMAC, HAPPY, NATIONS, STARCRAFT, PEDAL, KONKURSIWO, W3ARENA

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone,
kopiowanie tylko za zgodą właściciela.
2003/2007 by: CyklOP, Muzami, Julas [ Mapa Strony ]
Replayów w bazie: 19538 Kont użytkowników: 11428

Pomysł, oskryptowanie, administracja: CyklOP [jak kupić zagraniczne akcje] [Jak wypełnić W-8BEN] [Jak tanio wymienić walutę] [deutschtests]
Design: Muzami, art w topie strony nadesłał Z4buZa
Skrypt obsługujacy replaye: Juliusz 'Julas' Gonera [ Replay Parser ]
Wykonano w czasie 0.47308588027954 sekund