warcraft 3 TFT + ROC, warcraft III,

Replaysowa strzałka Polskie Centrum Replayów - top
Replay Tygodnia / Best Replay
Nie ma żadnych replayów spełniających te wymogi.

Poradnik - Czyli jak grac Elf vs Orc

Jak grać Elf vs Orc


Elfy, przygotujcie się na szósty już poradnik znanego wam gracza Gosubay'a, który tym razem postanowił pomóc wam w walce z Orkami i opisał jak wykorzystać największą imbę w tym matchupie, aby nie mieć problemów z zielonoskórymi.

Artykuł tłumaczyli - Paz

Wstęp

Pomimo ostatniego rosnącego imbalansu Orków z powodu przekoksowanego Mistrza Ostrzy, Elfy nadal posiadają najlepszą broń, aby powstrzymać tego behemota. Mistrz Ostrzy nie sprawia wielu kłopotów nawet jeśli posiada pięć Szponów Ataku, jeśli spędza 80% czasu walki w powietrzu!

Mimo wszystko NE vs ORC jest nadal najłatwiejszym matchupem dla elfa, nie potrzebuje on bowiem perfekcyjnej precyzji i timingu potrzebnego w NE vs HU (który ma na celu opóźnienie creepowania i zakładaniu expa), albo doskonałego micro potrzebnego w NE vs UD (kiedy gule wpadają w szał niszcząc naszą bazę)

W tym artykule nie będę opisywał podstawowego buildu jak w zwyczaju miałem to robić. Tym razem te podstawy będziesz sam musiał się nauczyć. Zamiast tego, będę się skupiał na małych szczegółach, o których początkowi gracze nie wiedzą lub zapominają. Dzięki temu będziecie potrafili dać Orkom prawdziwego kopa na którego zasługują.

To prawdopodobnie najbardziej szczegółowy artykuł jaki dotąd stworzyłem, nie tylko dlatego, że Elf to moja podstawowa rasa, ale też dlatego, że NE vs ORC to mój najsilniejszy matchup.


Pokaż Blade Masterowi kto jest tutaj szefem!

Bohaterowie Nocnych Elfów:Łowca DemonówJako że DH jest drugim bohaterem posiadającym najwięcej zręczności, jest on wspaniałym wyborem do walki z Orkami, jest on też jedynym bohaterem, który potrafi dać radę Mistrzowi Ostrzy w solówce*.

*To udowodniony fakt. DH wygrywa 7 z 10 walk przeciwko BMowi. Testy były przeprowadzane na Wyspach Echa. Eksperymentowałem z różnymi rzeczami, takimi jak: poziom, przedmioty, czary. Dla przykładu, testowałem BM vs DH na pierwszym poziomie, bez czarów, BM vs DH na poziomie 6 z Burzą Ostrzy i Metamorfozą, poziomie 10 ze wszystkimi czarami etc. Mistrz Ostrzy zadaje więcej obrażeń, ale jest na straconej pozycji z powodu mniejszej ilości życia i uników, które posiada Łowca Demonów. Jednakże w prawdziwej grze Mistrz Ostrzy może creepować szybciej dzięki przenośnemu leczeniu i szybszemu poruszaniu się które daje zdolność Spacer po Wietrze, dodatkowo BM zwykle ma wyższy poziom, ponieważ w późniejszych etapach gry, całe doświadczenie które zdobywa gracz Elfów, dzieli się na trzech bohaterów.Strażnik Gaju
Ten bohater został spopularyzowany przez chińskiego Elfa Sai, który wybierał go jako drugiego. Niestety jego zagrywanie jest bardzo rzadkie wśród Elfów. Strażnij Gaju doskonale nadaje się, aby przeszkodzić taktyce hit-and-run dzięki swojej zdolności oplątania, jednak jest bezużyteczny przeciwko Wiwernom. Proponuję grać kombinację DH/KotG/Tinker tylko jeśli będziemy pewni, że przeciwnik uwielbia taktykę Hit-and-run (czyli standard - grunty/ridery/sw). Jeśli przeciwnik za to gra taktyką mass Riders, bez SW nie obawiaj się grać kombinacji DH/BM/KotG. Nie ma przy takiej taktyce potrzeby grać Tinkera, który w większości walkach będzie focusowany, co sprawia że jego Kieszonkowa Fabryka jest bezużyteczna

Strażnik Gaju jest też dobry jeśli grasz kilka gier ze swoim przeciwnikiem i chciałbyś użyć podstępu. Możesz wtedy pokazać przeciwnikowi, że używasz Driad i Miśków, bez używania talonów i wykiwać swojego przeciwnika biorąc innego drugiego bohatera niż się spodziewa. Grając bowiem taktykę Bears/Dry przeciwnik nie zagra jako drugiego Taurena, który jest mało przydatny ze swoją falą na Miśki, ale zagra Łowcę Cieni. Wtedy Strażnik Gaju ze swoją zdolnością oplątania świetnie się spisze podczas focusowania SH.

Aby za to zagrywać kombinację DH/KotG, upewnij się, że Strażnik Gaju posiada Kostur Teleportacji. Możesz łapać creepującego Taurena przeciwnika podczas creepjacków i focusować go. Jeśli będziemy mieli dość farta i uda nam się go zabić, prawdopodobnie wygramy grę gdyż przeszkodzimy przeciwnikowi w dostaniu trzeciego poziomu, który jest mu potrzebny do przerwania twojego pusha.


Bohaterowie z tawerny jako pierwsi już nie działają, ponieważ "nowoczesny" użytkownik Orków pompuje Mistrza Ostrzy przedmiotami ze sklepów, przez co każdy bohater nie będący Łowcą Demonów jest skazany na porażkę w walce z tym bohaterem. Dodajmy do tego brak Spalania Many, przez co twoje Łuczniczki będą padać jak szmaty.

Władca Bestii
Władca Zwierząt doskonale nadaje się na nasz drugi wybór bohatera. Kolcobestie, które przywołuje mają wysoki DPS, co pozwala nam zniszczyć budujące się struktury Orków. Dodatkowo przywołane stwory pozwalają nam łatwiej creepować ściągając na siebie ogień przeciwnika, dzięki czemu nie musimy za każdym razem wracać do bazy, żeby leczyć nasze jednostki.

Wybierając Władce Zwierząt powinniśmy wybrać jego zdolności przywołania Kolcobestii i Jastrzębia. Mimo iż Niedźwiedź jest silniejszy od swoich dwóch przyjaciół w późniejszych etapach gry, przez jego dużą ilośc życia, możliwości ogłuszenia i normalny atak dostający bonus przeciwko pancerzowi Jeźdzców, nie jest on przydatny na początku gry i kosztuje zbyt dużo many. Jeśli jednak z jakiegoś powodu masz expa i dużo złota, czuj się swobodnie i jeśli chcesz możesz przetrenować swojego bohatera na piątym poziomie i wziąć super Niedźwiedzia! Jeśli jakimś sposobem zdobyłes naszyjnik many znim Władca Zwierząt osiągnął drugi poziom, wybranie Kolcobestii i Niedźwiedzia(który będzie naszym podstawową zdolnością), może być świetnym pomysłem, gdyż Jastrząb nie jest przydatny w większych walkach. Zauważ jednak żeby kupować Pyłek częściej, gdyż nie będziemy mogli korzystać ze zdolności naszego Jastrzebia, a musimy pilnować Mistrza Ostrzy przed kradnięciem przedmiotów.


Morska WiedźmaMorska Wiedźma jest naprawdę przydatna jeśli spotkamy Orka na close spocie na Żółwiej Skale, gdzie zwykle Elf musi trenować więcej łuczniczek. Zwiększona ilość łuczniczek zmniejsza nasze zapotrzebowanie na Kolcobestie od Władcy, dodatkowo Naga jest bardziej przydatna w grze w której występuje pełno małych potyczek na T2. Zapamiętaj jednak, żeby zakończyć szybko grę w której podejmiemy się wybrania Morskiej Wiedźmy. W późnych etapach gry, jej zdolność błyskawic nie jest zbyt skuteczna, a mała ilość życia kusi prawy przycisk Orka.


Goblin Mechanik


Tinker świetnie zastąpił Władcę Ognia jako trzeciego bohatera po wszystkich nerfach jakich dostał. Jego Kieszonkowa Fabryka może zadać duże ilości obrażeń Jeźdzcom. Niektórzy gracze tacy jak Remind, biorą też takie zdolności jak Rakiety, jako druga zdolność. Myślę, że to dobry pomysł jeśli posiadamy Naszyjnik Many. Nasz Tinker z podstawowym atrybutem Inteligencji będzie mógł wtedy używać obydwie zdolności wiele razyZamieścił: Paz, dnia: 09:43:35, Saturday 28. November 2009

Komentarze:

Więcej?

Chcesz znaleźć informacje na konkretny temat? Przejrzyj hasła, których najczęściej dotyczą dodane ostatnio nowości! WC3L, TURNIEJ, WCG, NETWARS, LCW, WORLD CYBER GAMES, TERROR, DOTA, GRUBBY, MYM, PALADYN, WYWIAD, REPPACK, WARCRAFT, BLIZZARD, MOON, PORADNIK, POL-TEAM, BIOT, POLSKA, ESL, KONKURS, LIGA, WORLD ELITE, FUZJA, NGL-ONE, ENC, NGL, TOD, TDEL, SPQR, SLH, MOUZ, PGS, TOUR, GFO, WILQ, BRONZE, KODE5, WILDA, PATCH, TEAM FIGHTING, LADDER, REPREZENTACJA, SILVER, HEADSHOT, EXTREME MASTERS, HEYAH, FLY100%, VOODOO, LYN, KUJA, BIOHAZARD-TEAM, BVG, WICKED, ESWC, ALMOST, TH000, ACIS, KWAKI, CYKLOP, SHOW, KLIMO, REPLAYPACK, INCUP, CLAN BASE, HOORAI, SASE, ELIMINACJE, FINAłY, FNATIC, POLTEAM, SHOWMATCH, WCG 2006, IEST, SRS, FINAł, CYBERSPORT, WE.EU, PLD, SKY, PRAE, REMIND, JAGR, CASIN, LAN, REPLAYS.PL, CHALLENGE, ANIMATOR, 2007, BATTLENET, CARMAC, HAPPY, NATIONS, STARCRAFT, PEDAL, KONKURSIWO, W3ARENA

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone,
kopiowanie tylko za zgodą właściciela.
2003/2007 by: CyklOP, Muzami, Julas [ Mapa Strony ]
Replayów w bazie: 19538 Kont użytkowników: 11428

Pomysł, oskryptowanie, administracja: CyklOP [jak kupić zagraniczne akcje] [Jak wypełnić W-8BEN] [Jak tanio wymienić walutę] [deutschtests]
Design: Muzami, art w topie strony nadesłał Z4buZa
Skrypt obsługujacy replaye: Juliusz 'Julas' Gonera [ Replay Parser ]
Wykonano w czasie 0.38394594192505 sekund