warcraft 3 TFT + ROC, warcraft III,

Replaysowa strzałka Polskie Centrum Replayów - top
Replay Tygodnia / Best Replay
Nie ma żadnych replayów spełniających te wymogi.

Dota - Crystal Maiden

Crystal Maiden to typowy int hero. Jej czary opierają się na trzech ofensywnych czarach oraz jednej aurze. Wszystko jest bardzo dobrze dopasowane, co stwarza z Maiden jednego z lepszych herosów w docie. Są różne drogi rozwoju dla tego bohatera. Niektórzy od początku rozdzielają punkty po równo na trzy umiejętności – nova, frostbite i aura. Taki hero jest dość dobry na creepy, a co za tym idzie można szybko zdobyć złoto. Osobiście preferuję bardziej waleczną Maiden ;) Grałem nią bardzo długo i opracowałem własną strategię. Oto ona:

I Umiejętności

Od początku będziemy inwestować wyłącznie w aurę i frostbite. Nova będzie ostatnim czarem, który rozwiniemy. Dlaczego tak? W dalszej części poradnika wyjaśnię. Oto drzewo rozwoju:

1 lvl - frostbite
2 lvl - aura
3 lvl - frostbite
4 lvl - aura
5 lvl - frostbite
6 lvl - ulti (Freezing Field)

Początek moim zdaniem jest najważniejszy. Oto jak wygląda Maiden na 6lvl:

3 lvl frostbite
2 lvl aura
1 lvl ulti

Dalszy rozwój:

7 lvl - frostbite
8 lvl - aura
9 lvl - nova
10 lvl - nova
11 lvl - ulti
12 lvl - nova
13 lvl - aura
14 lvl - nova

Teraz wystarczy dotrzeć do 3 lvl Freezing Field.

II Itemy

Całą kasę zdobytą w grze będziemy zbierać na dwa itemy:

Guinsoo's Scythe of Vyse

Każda Maiden powinna posiadać ten item ! Dzięki niemu będziemy mieli dużą regenerację many oraz szanse pokonania herosów, którzy posiadają takie czary jak stun czy impale.

Aghanim's Scepter Scepter da nam większy dmg ulti oraz powiększy ilość życia i many.

Powyższe itemy to standard. W late game wszystko zależy od naszego pomysłu i rzeczy przeciwników. Wybór jest spory. Ja osobiście polecam Wam Linken's Sphere. Oprócz niego w późniejszym czasie dobrym wyborem jest również Boots of Travel.

Linken's Sphere Największą zaletą tego itemu jest blokowanie negatywnego czaru raz na jedną minutę.

Boots of Travel Teleport jest nieoceniony w late game. Możemy spokojnie atakować i w każdej chwili szybko powrócić do bazy, aby jej bronić.

Myślicie pewnie sobie, czemu nie polecam Dagona. Otóż moim zdaniem jest on nie opłacalny. Kosztuje on 3000 złota, a za taką sumkę możemy mieć Soul Booster (3300), który pozwoli nam w późniejszym czasie zbudować Scepter.

III. Gra

Itemy na starcie będą zależeć od tego co preferujemy i czy mamy Maiden z wyboru (pick) czy z losowania (random). Odradzam Wam kupowania samych butów na starcie. Praktycznie nie będziemy mieli żadnego zysku. Lepiej kupić Sobi Mask i potiony - Clarity Potion Flask Sapphire Water. Gdy mamy więcej złota na starcie (-ar lub 4v4/3v3) możemy kupić Ring of RegenerationSobi Mask lub zamiast Ring of Reg. wybrać Animal Courier. Druga opcja moim zdaniem jest lepsza i bardziej elastyczna w początkowej fazie gry.

Jak mówiłem, będziemy inwestować w Frostbite. Jest to świetna strategia żeby zamęczyć przeciwnika. Już na 1lvl możemy zabrać wrogowi spokojnie 150HP. Uderzamy go raz, rzucamy frostbite, a następnie zdążymy jeszcze dwa razy go uderzyć zanim się cofnie. 3 podobne akcje i przeciwnik musi wracać do bazy, co daje nam przewagę w doświadczeniu i złocie (za zabite creepy). Gdybyśmy mieli nove i frostbite, oba czary byłyby słabe, a na dodatek aura mało, co regenerowałaby nam mane.

Wróćmy jeszcze raz do itemów. Na starcie najszybciej warto mieć Void Stone Sobi Mask Boots of Speed. Stawiamy na dużą regenerację many. Później zbieramy najpierw na Eul's Scepter of Divinity, a dopiero później Oblivion Staff. Jeśli chodzi o buty, to przez cały czas będziemy grać na zwykłych, do czasu aż będziemy mieli złoto na boots of travel. Jeszcze jedna sprawa. Gdy wrócimy do bazy, a koniecznie będziemy chcieli wydać około 500 złota to warto kupić sobie Null Talisman.

Gdy będziemy mieli ulti, zaczynamy robić ownage ;) Najpierw rzucamy frostbite na wroga, a następnie podbiegamy i używamy Freezing Field. W późniejszym czasie, gdy będziemy mieli nove, zabijanie będzie jeszcze łatwiejsze. Gdy wróg będzie miał jeszcze trochę życia i będzie wychodził z AoE ulti, warto przerwać ulti i walnąć wroga novą. Jeśli chodzi o walkę vs hero z stunem, będziemy mieli trudniejsze zadanie. Dobrą sztuczką, na którą większość graczy się nabiera to udawanie ucieczki. Załóżmy, że gramy na Loric'a. Uderzamy go normalnie i biegamy niedaleko. Zdenerwowany wróg najczęściej postanawia nas zabić. Rzuca stun i biegnie do nas. Wtedy wystarczy frostbite i ulti (jeśli loric ma jeszcze jedno życie no to uciekamy ;). Niby takie proste i banalne, ale dużo osób zapomina o tym. Na BN łatwo zauważyć jak gracze używają ulti, a po sekundzie przeciwnicy przerywają Freezing Field młotem lub innym czarem. W late game raczej nie będziemy mieli z tym problemu, gdyż używać będziemy hexa.

IV. Podsumowanie

Są różne drogi rozwoju dla każdego herosa. Ja opisałem Maiden według mojego doświadczenia. Nastawiona jest głównie na walkę PvP oraz na herosów z stunem. Powodzenia na BN ;)))

Wszystkie opisy itemów znajdziecie tutaj, natomiast opis Maiden na tej stronie.

Zamieścił: MaD (inactive), dnia: 12:00:10, Sunday 16. July 2006

Komentarze:

Więcej?

Chcesz znaleźć informacje na konkretny temat? Przejrzyj hasła, których najczęściej dotyczą dodane ostatnio nowości! WC3L, TURNIEJ, WCG, NETWARS, LCW, WORLD CYBER GAMES, TERROR, DOTA, GRUBBY, MYM, PALADYN, WYWIAD, REPPACK, WARCRAFT, BLIZZARD, MOON, PORADNIK, POL-TEAM, BIOT, POLSKA, ESL, KONKURS, LIGA, WORLD ELITE, FUZJA, NGL-ONE, ENC, NGL, TOD, TDEL, SPQR, SLH, MOUZ, PGS, TOUR, GFO, WILQ, BRONZE, KODE5, WILDA, PATCH, TEAM FIGHTING, LADDER, REPREZENTACJA, SILVER, HEADSHOT, EXTREME MASTERS, HEYAH, FLY100%, VOODOO, LYN, KUJA, BIOHAZARD-TEAM, BVG, WICKED, ESWC, ALMOST, TH000, ACIS, KWAKI, CYKLOP, SHOW, KLIMO, REPLAYPACK, INCUP, CLAN BASE, HOORAI, SASE, ELIMINACJE, FINAłY, FNATIC, POLTEAM, SHOWMATCH, WCG 2006, IEST, SRS, FINAł, CYBERSPORT, WE.EU, PLD, SKY, PRAE, REMIND, JAGR, CASIN, LAN, REPLAYS.PL, CHALLENGE, ANIMATOR, 2007, BATTLENET, CARMAC, HAPPY, NATIONS, STARCRAFT, PEDAL, KONKURSIWO, W3ARENA

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone,
kopiowanie tylko za zgodą właściciela.
2003/2007 by: CyklOP, Muzami, Julas [ Mapa Strony ]
Replayów w bazie: 19538 Kont użytkowników: 11428

Pomysł, oskryptowanie, administracja: CyklOP [jak kupić zagraniczne akcje] [Jak wypełnić W-8BEN] [Jak tanio wymienić walutę] [deutschtests]
Design: Muzami, art w topie strony nadesłał Z4buZa
Skrypt obsługujacy replaye: Juliusz 'Julas' Gonera [ Replay Parser ]
Wykonano w czasie 0.3898229598999 sekund