warcraft 3 TFT + ROC, warcraft III,

Replaysowa strzałka Polskie Centrum Replayów - top
Replay Tygodnia / Best Replay
Nie ma żadnych replayów spełniających te wymogi.

Jak nagrywac Audio Komentarze

Tekst nie jest żadnym oficjalny poradnikiem , tylko zbiorem moich uwag i obserwacji zebranych podczas pracy z rożnego rodzaju sprzętem , nagrywaniem miksowaniem i masteringiem . W tym artykule postaram się osobom chętny w spróbowaniu swoich sil z nagrywaniem przybliżyć trochę cala mechanikę , oraz dać kilka rad i wskazówek jak uzyskać dobre efekty w próbach z swoimi pierwszymi audio komentarzami ( tzw. AC ).Na wstępie chciałbym wyjaśnić czym jest mikrofon , gdyż jest to ważne przy dalszej czesci tego artykułu .

1. Mikrofon – ; przetwornik elektroakustyczny służący do przetwarzania fal dźwiękowych na impulsy elektryczne.

@ źródło wikipedia

A ) Każdy mikrofon ma swoja własna charakterystykę tzn. najprościej mówiąc , wraz ze zmianami mikrofonu na którym pracujemy barwa naszego głosu będzie się lekko zmieniać . Ponieważ następuję zmiana zakresu częstotliwości na , które jest on wyczulony i je zbiera róznica ta zazwyczaj podana jest db.

B ) Nie przerażajcie się jeśli , wasz glos się nie spodoba za pierwszym razem ( chyba miał to każdy z nagrywających ze w momencie jak się usłyszał to dal stop i pomyślał to nie dla mnie ) bo sami nie jesteśmy nieprzyzwyczajeni do odsłuchiwania naszego brzmienia . Tylko postarajcie się podejść do tego obiektywnie . Po paru nagraniach powinniście się przestać denerwować i oswoić z ta nowa sytuacja , co powinno pomoc wam komentowaniu i dalszej obróbce.

2. Odsłuch z racji tego ze ta sama zasada odnosi się do głośników tzn. każdy głośnik ma swoja charakterystykę brzmieniowa tzn. są podbijane inne pasma , to brzmienie piosenki , głosu może się zmieniać , możecie to sprawdzić , robiąc prosty przykład , odsłuchując waszej nagranie na słuchawkach , rożnych głośnikach i w samochodzie , barwa i brzmienie instrumentów jak i dynamika , ulęgną zmianie . Dlatego dochodzi do sytuacji ze u kogoś gra zupenie inaczej .3. Proces nagrywania na początku najlepiej jest zacząć od kilku prób , ja staram się używać polskich nazw jednostek są dłuższe i każdy wie o co chodzi nawet nie wtajemniczeni laicy dobrym pomysłem są również łamańce językowe , które pozwalają nas lepiej zrozumieć przy komentowaniu , warto również skorzystać z kartki i zapisać kilka ważnych nazw takich jak polska nazwa mapy ( sic! Zawsze tego zapominam i mam powiedzieć angielska ) jak i nazwy graczy i inne przydatne informacje . Lepiej szybciej zacząć grę niż zanudzać i przeciągać ten cały początek , same informacje odnośnie taktyki możemy przekazać potem w tych pierwszych minutach .

4. Audacity Jeśli chodzi o program najprostszym i darmowym do tego typu zadań jest Audacity pozwala on zarówno zarejestrować sygnał jak i go lekko odszumić dobrym pomysłem jest również dodanie reverbu ( poglos ) jak i usuniecie clicków wszystkie te funkcje znajdziemy w dziale efekty .

A) Głośność można regulować za pomocą paska -/+ tak żeby była ona optymalna .B) Ustawieniach wejściowych paski u góryC) Ustawieniach windowsa funkcja podbiciaNajłatwiej ustawić optymalny poziom na słuchawkach ponieważ maja one najmniejsze odkształcenia barwy ( ustawiamy średnie ustawieniach głośności naszego windows’a a regulacje pokrętła w sluchawkach jeśli takie istnieje dajemy na max ) jeśli słyszymy wszystko głośno i wyraźnie to powinno u każdego być okej .

5. Publikacja Teraz zostaje nam tylko zapisać plik w postaci mp3 , odsłuchać siebie samego jak wyszło no i opublikować na którymś z serwisów takich jak wrzuta czy odsiebie , które pozwalają bezpośrednio odsłuchiwać pliki mp3 bez pobierania ich na dysk.Jeśli ktos chce cos wiecej podziałać i uzyskac lepsze efekty to polecam programy typu saplitude i adobe audition , dema ich można znalesc w intecie , ale to jak ktos chce cos wiecej popróbować zabawy z efektami ocieplanie wokali itp. Itd. To co jest wyzej podane powinno w zupełności laikowi starczyc .

Mam nadzieje , że miło się czytało i komuś to pomoże , w swojej przygodzie z audio komentarzami .

Zamieścił: mqz, dnia: 19:24:23, Friday 25. September 2009

Komentarze:

1: Elkh
[20:30:10, Friday 25. September 2009] 2 , Zgłoś do moderacji

Więcej?

Chcesz znaleźć informacje na konkretny temat? Przejrzyj hasła, których najczęściej dotyczą dodane ostatnio nowości! WC3L, TURNIEJ, WCG, NETWARS, LCW, WORLD CYBER GAMES, TERROR, DOTA, GRUBBY, MYM, PALADYN, WYWIAD, REPPACK, WARCRAFT, BLIZZARD, MOON, PORADNIK, POL-TEAM, BIOT, POLSKA, ESL, KONKURS, LIGA, WORLD ELITE, FUZJA, NGL-ONE, ENC, NGL, TOD, TDEL, SPQR, SLH, MOUZ, PGS, TOUR, GFO, WILQ, BRONZE, KODE5, WILDA, PATCH, TEAM FIGHTING, LADDER, REPREZENTACJA, SILVER, HEADSHOT, EXTREME MASTERS, HEYAH, FLY100%, VOODOO, LYN, KUJA, BIOHAZARD-TEAM, BVG, WICKED, ESWC, ALMOST, TH000, ACIS, KWAKI, CYKLOP, SHOW, KLIMO, REPLAYPACK, INCUP, CLAN BASE, HOORAI, SASE, ELIMINACJE, FINAłY, FNATIC, POLTEAM, SHOWMATCH, WCG 2006, IEST, SRS, FINAł, CYBERSPORT, WE.EU, PLD, SKY, PRAE, REMIND, JAGR, CASIN, LAN, REPLAYS.PL, CHALLENGE, ANIMATOR, 2007, BATTLENET, CARMAC, HAPPY, NATIONS, STARCRAFT, PEDAL, KONKURSIWO, W3ARENA

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone,
kopiowanie tylko za zgodą właściciela.
2003/2007 by: CyklOP, Muzami, Julas [ Mapa Strony ]
Replayów w bazie: 19538 Kont użytkowników: 11428

Pomysł, oskryptowanie, administracja: CyklOP [jak kupić zagraniczne akcje] [Jak wypełnić W-8BEN] [Jak tanio wymienić walutę] [deutschtests]
Design: Muzami, art w topie strony nadesłał Z4buZa
Skrypt obsługujacy replaye: Juliusz 'Julas' Gonera [ Replay Parser ]
Wykonano w czasie 0.42237496376038 sekund