warcraft 3 TFT + ROC, warcraft III,

Replaysowa strzałka Polskie Centrum Replayów - top
Replay Tygodnia / Best Replay
Nie ma żadnych replayów spełniających te wymogi.

Kragesh udziela wywiadu dla Replays.plR:
Witaj Dominik. Większości jesteś znany jako nepH.Kragesh. Czy możesz nam się przedstawić?


K: Cześć nazywam się Dominik Susilia. Mieszkam w czeskiej miejscowości Karvina. Mam 16 lat  i uczę się w liceum o profilu ekologia, w tym roku będę kontynuował naukę na drugim roku.

R: Opowiedz, kiedy zacząłeś swoją karierę związaną w WC3, oraz jak wyglądały jej początki. Co myślą na ten temat twoi bliscy?

K: Zacząłem jakieś cztery lata temu. Przez długi czas grałem single player na kompy, trwało to jakieś jakieś dwa lata. Potem otrzymałem dostęp do internetu, więc zacząłem grać na Battle Necie. Wspominając o mojej rodzinie... we wszystkim pomagał mi brat, który również zafascynował się tą grą. Grał przez dłuższy czas osiągając 36 lvl. Jednak jak na gracza (UD) z ogromną liczbą gier, nie prezentował sobą wysokich umiejętności, lecz ciekawym było że zawsze kiedy zapytałem go jaką taktykę obrać grając elfami, on bez problemu dawał mi rady które bardzo często pomagały mi osiągnąć zwycięstwo. Wydaje mi się to dziwne i trudno mi to zrozumieć, ponieważ on nigdy nie miał styczności z innymi rasami niż ud, więc jak mógł tyle wiedzieć o elfach.R: Zatem śmiało możesz powiedzieć iż to kim się stałeś, po części zawdzięczasz bratu. Lecz co o tym myślą twoi rodzice, przyjaciele?

K: Hmm, moja mama nie ma nic przeciwko, nie mam ojca więc całą troską  obdarza mnie właśnie ona. Kiedy jadę na jakiś turniej,  pyta mnie kiedy wrócę i życzy mi powodzenia. To dodaje mi otuchy i wystarcza mi w byciu pewnym tego co robię. Natomiast z przyjaciółmi sprawa wygląda zupełnie inaczej. Większości z nich to też gracze, ale WOW'a -.-'. Kiedyś również mieli styczność z WC3, wygląda to tak. Ja gram CW a oni robią 'rajdy'. Wielu z nich nie może uwierzyć że przez to co robię można coś zarobić, ponieważ oni za granie muszą płacić a w moim przypadku jest na odwrót.^^.R: Teraz najciekawsze pytanie ze wszystkich ;p, dlaczego wybrałeś rasę NE? ;)

K: Hmm... Kiedy zacząłem, grałem Hum'em, trochę to śmieszne  co teraz powiem ale postanowiłem przerzucić się na inną nację bo nie potrafiłem pokonać przeciwnika którym był Komputer. I tak zmieniałem rasę z miesiąca na miesiąc. Potem przez jakiś czas grałem UD zdobywając 40 lvl na Bnet, lecz stało się to dla mnie nudne i tak oto obecnie gram Ne.

R: Możemy śmiało powiedzieć, iż przed Royal Open byłeś zupełnie nieznany polskiej scenie. Jednak po pokonaniu tak bardzo dobrych graczy jakimi są Jagr i Łysy zdobyłeś sobie uznanie wśród polskich fanów. Jakie były twoje odczucia związane z tą imprezą?

K: Jakiś tydzień przed datą rozpoczęcia RO, nie byłem pewien czy jest sens tam jechać, bałem się że nie podołam graczom którzy brali udział w tej imprezie. Mówiąc o tym co czułem powiem tyle, to było fantastyczne uczucie wygrać Royal Open, z tego względu iż było to moje pierwsze Lan-party za granicą, gdzie nikt nie mówi moim językiem i na dodatek wygrałem.

R: Jakiś czas po Royal Open polską scenę ogarnęła informacja iż ty oraz WeakUd* będziecie grać dla BVG, co możesz nam powiedzieć na ten temat?

K: Przez długi czas prowadziłem rozmowy z BVG.Digger'em o dołączeniu do ich drużyny wraz z WeakUd*. Jestem zadowolony iż mogę im pomóc w utrzymaniu świetnych wyników. Tyle z mojej strony na ten temat.

R: Niedawno mieliśmy okazję zobaczyć cię na finałach Game Festival w Elblągu, gdzie dostałeś się do wielkiego finału. Co możesz nam powiedzieć o poziomie umiejętności polskich graczy. Czy trudno było ci sięgnąć po finał?

K: Sądzę że to ciężkie pytanie. Na pewno było to trudne z wielu względów. Podróżujesz 11 godzin a potem musisz tam siedzieć i grać przeciwko tak dobrym graczom, nie jest to łatwe i przyjemne. Myślę że admini i opiekunowie odwalili kawał dobrej roboty utrzymując tak wysoki poziom organizacji. Byli bardzo pomocni graczom i próbowali rozwiązać problem każdego z nich, jak i również mój, dzięki temu wiedziałem że wszystko jest OK i mogłem swobodnie grać. Co więcej widzowie którzy oglądali moje pojedynki dodawali mi energii, a dzięki temu grałem coraz lepiej i robiłem mniej pomyłek.R: W finale zmierzyłeś się z najsilniejszym polskim elfem, PGS.slh. Co sądzisz o waszych grach i końcowym wyniku? Czy jesteś rozczarowany w związku z przegraną czy był on po prostu zbyt silny dla ciebie?

K: Nienawidzę tych gier w których mój przeciwnik jest faworytem a ty musisz go pokonać, denerwuje mnie to. Raczej nie jestem rozczarowany ponieważ slh jest bardzo dobrym graczem który ma ogromne doświadczenie w imprezach tego typu. Sądzę iż wynik był kwestią przygotowania i treningu. Musiałbym siedzieć i trenować non-stop, a na to niestety aktualnie nie mogę sobie pozwolić. Myślę że w następnych grach które przyjdzie mi z nim rozgrywać będę miał więcej szczęścia.R: Wkrótce w Czechach odbędzie się kolejna edycja Lan-Craft tournament. Jest to jedna z największych imprez gamingowych organizowanych w środkowej europie. Czy weźmiesz w niej udział i  w związku z tym planujesz trenować aby pokazać bardzo wysoką formę?

K: Tak oczywiście, nie mógł bym przegapić tej imprezy. Moim treningiem jest udział w Bnet Season 6, poza tym staram się aranżować mecze z dobrymi przeciwnikami, a to z pewnością pozwoli mi na osiągnięcie dobrej formy.R: Jeśli już mowa o turniejach organizowanych w twoim kraju. Jak wygląda sprawa związana z e-Sportem w Czechach. Czy zaszedł on daleko i ma stałe wsparcie licznych organizacji?

K: Obecna sytuacja e-Sportu w moim kraju do najlepszych nie należy. Co prawda rozwija się ale bardzooo powoli. Na przykład Czeska scena Wc3 prawie w ogóle nie istnieje. Poza mną jest tu tylko, dosłownie paru graczy którzy prezentują zadowalający poziom umiejętności np.  Bonecracker lub Gorbacov. Oczywiście jest parę organizacji wspierających e-sport w moim kraju ale są to rodzynki. Mam nadzieję że w przyszłości będzie lepiej.R: Jakie masz plany związane z WC3 na najlbliższe miesiące? Masz jakieś główne cele które chcesz osiągnąć?

K: Moje plany? Grać więcej i wygrywać więcej. Celem numer 1. na chwilę obecną jest wygranie WCG oraz Lan-Crafta, pragnąłem wziąć udział w kwalifikacjach do ESWC lecz jestem na to za młody.

R: Ostatnie pytanie, kto według ciebie wygra WCG Poland 2008?
K: TeRRoR ;)

R: W imieniu Replays.pl dziękuję za wywiad i twój poświęcony czas.
K: Ja również dziękuję, była to dla mnie przyjemność :)

 * - Gracz WeakUd jest obecnie członkiem drużyny Milenium.

Zamieścił: sTa.Gascan, dnia: 14:08:50, Tuesday 29. July 2008

Komentarze:

* Uwaga, część postów (1) została usunięta! Pokaż które!

1: Colos, Kadrowy
[16:01:11, Tuesday 29. July 2008] , Zgłoś do moderacji

2: MakaO, Moderator
[12:35:10, Wednesday 30. July 2008] , Zgłoś do moderacji

[19:57:55, Wednesday 30. July 2008] , Zgłoś do moderacji

[22:25:03, Wednesday 30. July 2008] , Zgłoś do moderacji
mowisz masz..

// zaktualizowany przez sTa.Gascan dnia 05.08.2008 - 15:42

[16:44:29, Tuesday 05. August 2008]

[16:58:26, Tuesday 05. August 2008] , Zgłoś do moderacji

[17:12:40, Tuesday 05. August 2008] , Zgłoś do moderacji
Podoba mi sie ten wywiad, milo sie czyta.

8: Qwo
[17:32:31, Tuesday 05. August 2008] , Zgłoś do moderacji

[18:15:47, Tuesday 05. August 2008] , Zgłoś do moderacji

10: fox
[20:05:19, Tuesday 05. August 2008] , Zgłoś do moderacji
skumalem sie z tym ziomkiem na royal open ;p

[21:46:05, Tuesday 05. August 2008] , Zgłoś do moderacji
Spoko wywiadzik :D
Btw. 16 lat a pali no :/

12: Blade`
[22:53:01, Tuesday 05. August 2008]
O BOZE! ALE RYJE!

>:D

13: Elkh
[00:00:50, Wednesday 06. August 2008] , Zgłoś do moderacji
Kolejny elfy ;<

14: Hala
[02:45:37, Wednesday 06. August 2008] , Zgłoś do moderacji

[07:06:54, Wednesday 06. August 2008] , Zgłoś do moderacji
@11
Agree, tez sie zdziwilem jak zapalil gdy wychodzilismy z RO, ale wygladal mi na 18.

16: Aneks
[18:31:23, Sunday 16. November 2008] , Zgłoś do moderacji
jak za krotki to idz poczytaj sobie ksiazke.
spoko wywiadzik.

Więcej?

Chcesz znaleźć informacje na konkretny temat? Przejrzyj hasła, których najczęściej dotyczą dodane ostatnio nowości! WC3L, TURNIEJ, WCG, NETWARS, LCW, WORLD CYBER GAMES, TERROR, DOTA, GRUBBY, MYM, PALADYN, WYWIAD, REPPACK, WARCRAFT, BLIZZARD, MOON, PORADNIK, POL-TEAM, BIOT, POLSKA, ESL, KONKURS, LIGA, WORLD ELITE, FUZJA, NGL-ONE, ENC, NGL, TOD, TDEL, SPQR, SLH, MOUZ, PGS, TOUR, GFO, WILQ, BRONZE, KODE5, WILDA, PATCH, TEAM FIGHTING, LADDER, REPREZENTACJA, SILVER, HEADSHOT, EXTREME MASTERS, HEYAH, FLY100%, VOODOO, LYN, KUJA, BIOHAZARD-TEAM, BVG, WICKED, ESWC, ALMOST, TH000, ACIS, KWAKI, CYKLOP, SHOW, KLIMO, REPLAYPACK, INCUP, CLAN BASE, HOORAI, SASE, ELIMINACJE, FINAłY, FNATIC, POLTEAM, SHOWMATCH, WCG 2006, IEST, SRS, FINAł, CYBERSPORT, WE.EU, PLD, SKY, PRAE, REMIND, JAGR, CASIN, LAN, REPLAYS.PL, CHALLENGE, ANIMATOR, 2007, BATTLENET, CARMAC, HAPPY, NATIONS, STARCRAFT, PEDAL, KONKURSIWO, W3ARENA

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone,
kopiowanie tylko za zgodą właściciela.
2003/2007 by: CyklOP, Muzami, Julas [ Mapa Strony ]
Replayów w bazie: 19538 Kont użytkowników: 11428

Pomysł, oskryptowanie, administracja: CyklOP [jak kupić zagraniczne akcje] [Jak wypełnić W-8BEN] [Jak tanio wymienić walutę] [deutschtests]
Design: Muzami, art w topie strony nadesłał Z4buZa
Skrypt obsługujacy replaye: Juliusz 'Julas' Gonera [ Replay Parser ]
Wykonano w czasie 0.44043898582458 sekund