warcraft 3 TFT + ROC, warcraft III,

Replaysowa strzałka Polskie Centrum Replayów - top
Replay Tygodnia / Best Replay
Nie ma żadnych replayów spełniających te wymogi.

Sky przepytany

Właśnie zakończyły się finały World Cyber Games. Oczywiście wszyscy w Polsce świętujemy zwycięstwo Pentagram G-Shock w CS-się, ale naszą ulubioną platformą pozostaje Warcraft 3. Tutaj dominację sprzed roku potwierdził WE.IGE.Sky, który podczas WCG grał pod Nickiem SkyCN. W drodze po zwycięstwo pokonał takich zawodników, jak między innymi GoStop, Grubby i HoT, aby w finale gładko rozprawić się z Todem. Tuż po zwycięskim pojedynku Sky udzielił wywiadu serwisowi http://replays.net. Polskie tłumaczenie całego wywiadu już dziś możecie znaleźć w naszym serwisie!!!

Przede wszystkim gratulujemy obrony tytułu. Co czułeś, kiedy wygrywałeś?
Nie myślałem wtedy za dużo. Po prostu cała presja ciążąca na moich barkach gdzieś prysnęła. Podczas, gry na moim blogu pisałem, że wywierać na siebie zbyt dużej presji – jednakże czułem się niezwykle zmotywowany i pełen energii, aby obronić mój tytuł.

Co według Ciebie było kluczem do pokonania ToDa?
Możliwe, że szczęście. Chciałbym również bardzo podziękować Kingowi. To on dodawał mi otuchy i zapewniał mnie, że nic się nie stanie, jeśli nie zdołam obronić korony. Na sam finał miałem przygotowanych sporo strategii. Napisałem wiele poradników, jak grać Tier3 oraz Tier2 +ekspansja na moim laptopie. Podczas WEG ToD mnie pokonał. Od tego czasu przygotowałem nowe taktyki – przeciwko europejskiemu Tier3 oraz azjatyckiej odmianie Tier2+ekspansja. Teraz każdy może zobaczyć, jak używałem Pandy przeciwko europejskiej odmianie Tier3.

Widzieliśmy, że użyłeś tej samej taktyki, jaką zastosowałeś w desydującym o 3 miejscu w ESWS meczu przeciwko Insomni. Czy przygotowywałeś się specjalnie, aby zagrać tak samo przeciwko ToDowi? Wielu ludzi uważa ToDa i Insomnię za zawodników o odmiennych stylach gry.
Niezupełenie. Swoją taktykę dostosowuję do tego, jak przeciwnik creepuje we wczesnym stadium gry. Nie przykładam tutaj wagi do tego, czy gram przeciwko Europejczykowi, czy też Azjacie. Na przykład, jeśli przeciwnik zrobi Arcane Tower we własnej bazie na początku gry, ja zrobię upgrade WE (Water Elemental – Żywiołak). Jeśli nie zrobi Towera i będzie creepował czerwone creepy – wtedy wybieram blizzard.

Każdy wie, co się stało podczas Twoich gier z GoStopem (Sky przed grą z GoStopem podobno oglądał wcześniejsze gry Koreańczyka podczas WCG, czego robić nie wolno. Później łapał GoStopa na Creepach). Czy to miało wpływ na Twoje gry przeciwko Grubbemu?
Niewielki. Oddziaływało to na mnie podczas pierwszej gry na TM. W następnych grach miałem iećej szczęścia, że udało mi się lepiej zagrać, ale oczywiście Grubby jest świetnym zawodnikiem. Mecze z nim były dla mnie najtrudniejsze podczas tegorocznego WCG.

Jak udało Ci się odnaleźć po przegranej grze z Grubbym?
W zasadzie to próbowałem się odnaleźć już podczas tej gry. Po prostu jeszcze bardziej skupiłem się na grze.

Czy czułeś, że masz dużą szansę obrony tytułu?
Nie, ponieważ praktycznie każdy z uczestników takiego turnieju należy do światowej czołówki. Chciałem po prostu zagrać na 100% możliwości, pomimo że nie byłem pewien, czy mi się to uda.

Co chciałbyś powiedzieć, kiedy będziesz odbierał swoją nagrodę jako reprezentant Chin?
Chciałbym podziękować każdemu za wsparcie. Zrobiłem, co było w mojej mocy i mam nadzieję, że nikt nie jest zawiedziony.

Chińscy zawodnicy mają coraz lepsze osiągnięcia podczas WCG od 2000 roku. Co o tym sądzisz?
Myślę, że to dlatego, że wielu z nas uważa, że najcięższa praca na treningach przynosi najwięcej sukcesów.

Czy Twoim celem po tym turnieju jest Wielki Szlem WC3?
Hehe. Będę musiał pomyśleć nad moim celem, ponieważ po tym zwycięstwie będę czuł jeszcze większą presję, niż wcześniej. Oczywiście nie będzie miało znaczenia, w jakim turnieju będę grał – zawsze będę pewny sowich umiejętności.


Tekst wywiadu ukazał się w języku Chińskim na http://replays.net. Ran 'FoReVeR_ManUtd' Liu przetłumaczył go na angielski na SK-Gaming i dzięki jego zgodzie możecie czytać ten wywiad także tutaj.
Za zdjęcie dziękuję Z4buZie

Zamieścił: Neddy, dnia: 19:38:01, Monday 23. October 2006

Komentarze:

Więcej?

Chcesz znaleźć informacje na konkretny temat? Przejrzyj hasła, których najczęściej dotyczą dodane ostatnio nowości! WC3L, TURNIEJ, WCG, NETWARS, LCW, WORLD CYBER GAMES, TERROR, DOTA, GRUBBY, MYM, PALADYN, WYWIAD, REPPACK, WARCRAFT, BLIZZARD, MOON, PORADNIK, POL-TEAM, BIOT, POLSKA, ESL, KONKURS, LIGA, WORLD ELITE, FUZJA, NGL-ONE, ENC, NGL, TOD, TDEL, SPQR, SLH, MOUZ, PGS, TOUR, GFO, WILQ, BRONZE, KODE5, WILDA, PATCH, TEAM FIGHTING, LADDER, REPREZENTACJA, SILVER, HEADSHOT, EXTREME MASTERS, HEYAH, FLY100%, VOODOO, LYN, KUJA, BIOHAZARD-TEAM, BVG, WICKED, ESWC, ALMOST, TH000, ACIS, KWAKI, CYKLOP, SHOW, KLIMO, REPLAYPACK, INCUP, CLAN BASE, HOORAI, SASE, ELIMINACJE, FINAłY, FNATIC, POLTEAM, SHOWMATCH, WCG 2006, IEST, SRS, FINAł, CYBERSPORT, WE.EU, PLD, SKY, PRAE, REMIND, JAGR, CASIN, LAN, REPLAYS.PL, CHALLENGE, ANIMATOR, 2007, BATTLENET, CARMAC, HAPPY, NATIONS, STARCRAFT, PEDAL, KONKURSIWO, W3ARENA

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone,
kopiowanie tylko za zgodą właściciela.
2003/2007 by: CyklOP, Muzami, Julas [ Mapa Strony ]
Replayów w bazie: 19538 Kont użytkowników: 11428

Pomysł, oskryptowanie, administracja: CyklOP [jak kupić zagraniczne akcje] [Jak wypełnić W-8BEN] [Jak tanio wymienić walutę] [deutschtests]
Design: Muzami, art w topie strony nadesłał Z4buZa
Skrypt obsługujacy replaye: Juliusz 'Julas' Gonera [ Replay Parser ]
Wykonano w czasie 0.4456639289856 sekund