warcraft 3 TFT + ROC, warcraft III,

Replaysowa strzałka Polskie Centrum Replayów - top
Replay Tygodnia / Best Replay
Nie ma żadnych replayów spełniających te wymogi.

Wywiad z WhO!

Wywiad z WhO

"Chang Du-Seop, lepiej znany jako mTw.Who, opowiedział nam o swoim życiu Progamer'a, jego drużynie MTW i jego planach na przyszłość."

GameSports: Who, proszę, przedstaw się na początek.

Who: Cześć, nazywam się Chang Du-Seop, jestem koreańskim Progamer'em i gram orkiem w niemieckiej drużynie MTW.


GameSports: Za sprawą twojej pracy zwiedziłeś wiele kontynentów i krajów. Jakie wrażenia odniosłeś z owych podróży, szczególnie na temat eSportu?

Who: Byłem naprawdę zaskoczony. W Korei Starcraft jest bardziej popularny niż Warcraft. W innych krajach jest inaczej, również pod innymi względami. Dla przykładu, organizacja i poziom są tam na gorszym poziomie niż w Korei.

GameSports: Co inni myślą o tobie jako o Progamerze, szczególnie rodzina, przyjaciele, może dziewczyna? Były jakieś spięcia, na przykład, może nie akceptowali oni na początku twojego "hobby"? A jak to wygląda dzisiaj?

Who: Na początku moja rodzina była stanowczo przeciwna mojemu hobby. Chcieli, abym się dalej uczył. Był to nie lada problem, bo nie byłem dobry ani w graniu, ani w nauce. Ale od czasu kiedy zacząłem dużo trenować, osiągać coraz lepsze wyniki, zmienili oni swoje zdanie i zaczęli mnie wspierać. Jednak teraz, kiedy sytuacja na scenie wc3 robi się nieciekawa, bardzo się o mnie boją.


GameSports: Jak wygląda twój dzień, szczególnie przed jakimiś wielkimi wydarzeniami?

Who: Normalnie idę spać bardzo późno i śpię aż do popołudnia. Jak już wstanę, zaglądam na strony społecznościowe. Następnie trenuję z innymi koreańskimi graczami. Czasami nawet zagram sobie kilka customgames dla zabawy. Wieczorkiem uprawiam sport. Przed różnymi turniejami zwracam szczególną uwagę na moją kondycję.


GameSports: Jak już powiedziałeś, uprawiasz sport. Masz może jakieś "odskocznie" od grania? Jakieś hobby?


Who: Nie gram w nic innego w wolnym czasie. Mam swoją własną stronę w Korei, którą staram się moderować, kiedy tylko mogę. Staram się też na nią wrzucać moje Vod'y. Oczywiście, głównym tematem tej strony jest Warcraft.

GameSports: Masz jakąś alternatywną pracę do eSportu? Studiujesz?

Who: Skończyłem szkołę średnią, ale wciąż nie zacząłem studiować. Zacznę, jak skończę swoją karierę Progamer'a ;)

GameSports: A co chciałbyś studiować?

Who: Prawo.


GameSports: Jak długo będziesz jeszcze grał, patrząc na to, co aktualnie dzieje się na scenie Warcrafta?

Who: W tym roku będzie jeszcze kilka turniejów, więc na pewno będę jeszcze grał. Chciałbym grać jeszcze w przyszłym roku, ale zobaczymy jak to będzie

GameSports: Aktualnie grasz dla MTW - jak się czujesz? Jak się czułeś przed restrukturyzacją zespołu? I co sądzisz o tym, że jesteś ostatnim koreańskim graczem w tej drużynie? Powiedz szczerze: Jakie są wasze prawdziwe relacje w zespole, między tobą, a innymi niemieckimi graczami?

Who: Smutno mi, że nie mogę grać razem z tymi, z którymi grałem w BeT. Niepocieszającym jest też fakt, że część z nich nie ma aktualnie zespołu. Co do mojego zespołu, to i owszem, atmosfera się zmieniła. Głównymi graczami byli Koreańczycy, a teraz z tymi wszystkimi niemieckimi graczami, może nie czuję się jak outsider, ale... jakby to powiedzieć... czuję się samotny ^^ Spoglądając na kontakty w zespole, mogę powiedzieć, że w większości drużynach słabną one, i to bardzo, od czasu gdy ligi drużynowe zaczynają się mniej liczyć, zaś większy nacisk jak kładziony na ligi solo. Ale gdy widzę tylu ludzi chcących oglądać zarówno gry solowe jak i drużynowe, i fanów, którzy motywują gracza, identyfikacja z zespołem jeszcze całkowicie nie znikła.

GameSports: Jesteś zadowolony ze swojej zeszłorocznej formy?

Who: Oczywiście, jestem zadowolony z moich zeszłorocznych rezultatów, ponieważ osiągnąłem więcej niż się spodziewałem. Ale na turniejach solo takich jak WEM czy WCG byłem bardzo pewny siebie i niewiele trenowałem. Naprawdę moja forma nie była wysoka i byłem bardzo zawiedziony moimi słabymi rezultatami na owych turniejach.


GameSports: Odpadłeś z kwalifikacji do NGL-Solo-League, jak to wytłumaczysz? Miałeś zły dzień, czy nie zależało ci na zakwalifikowaniu się?


Who: Prawdę mówiąc, sądziłem, że dostanę zaproszenie :D. Tak więc byłem bardzo zawiedziony, gdy owego nie otrzymałem T_T. Ale pomimo tego chciałem zagrać jak najlepiej w kwalifikacjach, jednakże moja forma nie była wystarczająco wysoka, tak więc ponure myśli o niezakwalifikowaniu się pojawiły się w mojej głowie. Naprawdę chciałem grać w NGL Solo League. ^^


GameSports: Co u ciebie wiedzie prym w eSporcie? Skupiasz się na turniejach solowych, czy może preferujesz ligi drużynowe jak NGL-Teamleague?

Who: Na początku moim piorytetem było zdobywanie zaproszeń na turnieje czy kwalifikacje, ale po wstąpieniu do drużyny, zaczynam czerpać coraz więcej przyjemności z grania klanówek w NGL-Teamleague.

GameSports: Teraz mam dla ciebie pytanie dotyczące balansu w Warcrafcie: Orc-Ud zawsze sądziłem, że to Mu jest niezbalansowanie. Co ty o tym sądzisz, jako Orc? Jak myślisz, Orc ma przewagę nad UD?


Who: Cóż, nie sądzę aby Orc vs UD było niezbalansowane. Może rzeczywiście Orc posiada niewielką przewagę nad Undead'em, ale nie aż taką, aby nie mogła zostać zniwelowana przez umiejętności. Warcraft jest grą, która zależy od wielu czynników (np. Przedmiotów), więc wygra lepszy gracz. Sądzę, że słowo IMBA zostało wymyślone przez jakąś grupę graczy UD.


GameSports: Jacy gracze są najlepszymi reprezentantami poszczególnych ras? Proszę, nie oceniaj po relacjach, ale po umiejętnościach ^^.

Who:
ORC: Lyn Fly100% Grubby
HU: Sky ToD Infi
UD: TeD ReiGn XlorD
NE: Moon Check SojuGameSports: Co sądzisz na temat przyszłości Wc3 gdy wyjdzie Sc2? Jak myślisz, czy Wc3 może być nadal sławną grą w Chinach?

Who: Cóż, sądzę, że Wc3 przetrwa, nawet po wydaniu Sc2. Może poziom spadnie, ale gra nadal będzie istnieć.

GameSports: A co jeśli chodzi o ciebie? Zamierzasz przetestować Starcrafta 2, a może nawet grać w niego profesjonalnie?

Who: Zacząłem od Warcrafta i będę nadal w niego grał.

GameSports: A teraz kilka zabawnych pytań przed zakończeniem wywiadu:

Who:
BMW czy Mercedes? -> BMW
Piłka nożna czy Baseball? ->Soccer
korean czy european? (Essen) -> korean
Piwo czy Soju? (korean schnapps) -> Piwo
Prysznic czy wanna? -> Prysznic
Pazury +6 or Rękawice szybkości? -> Pazury +6

 
GameSports: Jest coś, co chciałbyś powiedzieć na koniec? Może jakieś pozdrowienia?

Who: Wielu ludzi myśli, że zacząłem źle grać po ESWC 2008 i mówią o rzekomej klątwie ESWC, jednak ja sądzę, że nie byłem aż tak wyczerpany po ESWC. Teraz zamierzam dużo trenować, więc liczę na wsparcie.

Zamieścił: Pingwin, dnia: 17:19:36, Tuesday 12. May 2009

Komentarze:

1: pyton, Support
[13:34:14, Wednesday 13. May 2009] , Zgłoś do moderacji

[14:04:21, Wednesday 13. May 2009] , Zgłoś do moderacji
up
agree upperschool do szkola srednia

dobre tlumaczenie (drobniutenkie bledy)

3: BrZ
[14:29:27, Wednesday 13. May 2009] , Zgłoś do moderacji
xD

-->> %% <<--

// zaktualizowany przez MaTi018 dnia 13.05.2009 - 18:51

[15:15:32, Wednesday 13. May 2009] , Zgłoś do moderacji
Koreanie ? xdd

5: Pingwin, Redaktor Naczelny
[15:53:37, Wednesday 13. May 2009] , Zgłoś do moderacji

6: pyton, Support
[20:11:57, Wednesday 13. May 2009] 1 , Zgłoś do moderacji

Więcej?

Chcesz znaleźć informacje na konkretny temat? Przejrzyj hasła, których najczęściej dotyczą dodane ostatnio nowości! WC3L, TURNIEJ, WCG, NETWARS, LCW, WORLD CYBER GAMES, TERROR, DOTA, GRUBBY, MYM, PALADYN, WYWIAD, REPPACK, WARCRAFT, BLIZZARD, MOON, PORADNIK, POL-TEAM, BIOT, POLSKA, ESL, KONKURS, LIGA, WORLD ELITE, FUZJA, NGL-ONE, ENC, NGL, TOD, TDEL, SPQR, SLH, MOUZ, PGS, TOUR, GFO, WILQ, BRONZE, KODE5, WILDA, PATCH, TEAM FIGHTING, LADDER, REPREZENTACJA, SILVER, HEADSHOT, EXTREME MASTERS, HEYAH, FLY100%, VOODOO, LYN, KUJA, BIOHAZARD-TEAM, BVG, WICKED, ESWC, ALMOST, TH000, ACIS, KWAKI, CYKLOP, SHOW, KLIMO, REPLAYPACK, INCUP, CLAN BASE, HOORAI, SASE, ELIMINACJE, FINAłY, FNATIC, POLTEAM, SHOWMATCH, WCG 2006, IEST, SRS, FINAł, CYBERSPORT, WE.EU, PLD, SKY, PRAE, REMIND, JAGR, CASIN, LAN, REPLAYS.PL, CHALLENGE, ANIMATOR, 2007, BATTLENET, CARMAC, HAPPY, NATIONS, STARCRAFT, PEDAL, KONKURSIWO, W3ARENA

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone,
kopiowanie tylko za zgodą właściciela.
2003/2007 by: CyklOP, Muzami, Julas [ Mapa Strony ]
Replayów w bazie: 19538 Kont użytkowników: 11428

Pomysł, oskryptowanie, administracja: CyklOP [jak kupić zagraniczne akcje] [Jak wypełnić W-8BEN] [Jak tanio wymienić walutę] [deutschtests]
Design: Muzami, art w topie strony nadesłał Z4buZa
Skrypt obsługujacy replaye: Juliusz 'Julas' Gonera [ Replay Parser ]
Wykonano w czasie 0.3880569934845 sekund