warcraft 3 TFT + ROC, warcraft III,

Replaysowa strzałka Polskie Centrum Replayów - top
Replay Tygodnia / Best Replay
Nie ma żadnych replayów spełniających te wymogi.

iZi wpada na herbatkę!

Witam, dzisiaj mam przyjemność zaprezentowania wywiadu z jedną z najciekawszych  osób w Polsce. Na co dzień pracuje w PGS Gaming, ostatnio została mu przydzielona Polska dywizja. Nie może to być nikt inny jak Wojciech iZi Gruszczyk!
Rozmowa została przeprowadzona w bardzo miłej atmosferze. Możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Nie przedłużając, zapraszam do lektury!


(Od lewej: Slh, iZi, za iZim JoeBlack, Paladyn)

Witaj iZi! Proszę, przedstaw się naszym Użytkownikom.


Witam nazywam się Wojciech Gruszczyk i od długiego już czasu reprezentuje barwy PGS Gaming.

Wojtku, będę szczery. Niezmiernie się cieszę, że się zgodziłeś na wywiad, ale teraz do rzeczy. Jesteś jednym z najbardziej znanych organizatorów na naszej rodzimej scenie. Opowiedz, jak wygląda twój dzień, oraz na czym dokładnie polega twoja praca.

Ja również cieszę się z tego wywiadu. Tak szczerze to mój dzień nie różni się niczym od takiego normalnego szarego dnia polskiego nastolatka. Rano wstaje, biorę kąpiel, robie sobie śniadanie, kiedy mam już ciepłą herbatę i kanapki to przeglądam ulubione strony, sprawdzę maila, odpowiem na spam, który pojawił się w nocy na moim gadu gadu. Później jest oczywiście szkoła, natomiast, kiedy wracam do domu robie zakupy. W domu ogarniam mieszkanie, przygotowuje sobie obiad i siadam w swoim fotelu, aby znowu sprawdzić maila, czy też strony. Moja praca aktualnie to rozmowy z graczami, bo tak naprawdę wracam dopiero do zajmowania się jakąkolwiek drużynom. Oczywiście czasami napisze jakiegoś newsa, czy też artykuł bądź wywiad, jeżeli naczelny poprosi. Niewątpliwie wszystko wygląda inaczej, kiedy widzę się z moja dziewczyna, bo wtedy siadam przy komputerze dopiero w godzinach wieczornych, ale potrafię pogodzić szkolę, rodzinę, moją życiową miłość z pracą tak, aby nic nie ucierpiało.

Rozmowy z graczami w sensie transferów, czy poganiasz swoich do treningu?

Rozmowy z graczami to aktualnie ustalanie wszystkich szczegółów. Każdego z zawodników polskiej dywizji Warcrafta znam już dobrze i wydaje mi się, że między nami jest naprawdę dobry kontakt, co oczywiście bardzo mnie cieszy. A czy ich poganiam? Wydaje mi się, że każdy ma swój rozum, każdy z graczy ma określone zasady, dzięki którym jest nagradzany, więc sądzę, że nie musze tutaj nikogo poganiać, bo gracze są żądni wygrywania i myślę, że w najbliższym czasie to pokażemy.

Skąd padł pomysł powstania polskiej dywizji PGS?

Od wczorajszego dnia na naszej stronie można przeczytać o tym, że nasza drużyna łączy się z dzikim zespołem. Kiedy ja o tym usłyszałem, a było to już dość dawno to do żartów powiedziałem mojemu naczelnemu, aby dał mi fundusze, a stworze ze składu Wildy + ktoś tam naprawdę zgraną ekipę, która będzie pokazywać się na wszystkich polskich turniejach. Później odezwał się do mnie mój szef i przedstawił mi swój plan tego przedsięwzięcia. Ja oczywiście się ucieszyłem, bo wiedziałem, że dzięki temu po raz kolejny będę mógł zajmować się organizowaniem.

Wcielenie Dzikich. W sumie wasz zespół będzie miał 9 dywizji, nie uważasz, że jest to zbyt duże przedsięwzięcie?

Nie wręcz przeciwnie sądzę, że jeżeli coś jest dobre to nie może być za duże.

A skąd wiesz, że jest dobre?

Wydaje mi się, że wszystkie sukcesy jakie od dłuższego czasu osiąga nasza drużyna oraz zespół Wildy to gwarancja satysfakcji dla wszystkich, a jeżeli to połączymy to otrzymamy coś jeszcze lepszego. 

Ale czy Wilda się nie boi? W sensie: weźmiemy wszystkich, po tygodniu większość wywalimy i zostawimy tych najlepszych. Bo nie ukrywajmy, po co wam amatorzy?

Amatorzy? Jak można nazywać jeden z najlepszych zespołów esportowych w Polsce amatorami? Wilda posiada bardzo wielkie sukcesy na różnych platformach i naprawdę nazywanie tej drużyny amatorami to tak jakby nazwać Grubbego słabym orkiem, czy też Moona bezmyślnym graczem. Często na naszej scenie powstaje taki dziwny pryzmat, w którym to obserwatorzy nie patrzą dokładnie na cały zespół, czyli wszystkie dywizje a patrzą na jedną i wytwarzają sobie dzięki temu zdanie o całej drużynie, a to naprawdę jest złe. Zawodnicy, redaktorzy i oczywiście zarząd Wildy nie boi się tej sytuacji, bo przecież gdyby tak było to całe te wydarzenie nie miałoby miejsca.

No dobrze, Wojtek, Ty zajmowałbyś się dywizją Warcrafta. I wszyscy gracze z WILD.W3 dostaliby się pod twoje skrzydła, prawda?

Nie to nie jest prawda. My nie potrzebujemy drużyny, która będzie miała dwunastu graczy, trzech organizatorów i pięciu osób od public realtion. Nasza dywizja Warcrafta to będzie mały zespół, którego zadaniem jest pokazywanie się na wszystkich imprezach w naszym kraju. Jestem już na tym etapie obserwowania sceny, że wiem, iż nie liczy się ilość, ale jakość. Co do składu Wildy to my przyjęliśmy tylko Valera i Mesa, a reszta zespołów powróciła pod starą nazwę WILD_A.

Czy sądzisz, że Valer był dobrym wyborem? Przyznaję, potrafi grac, ale jego zachowanie dosyć często wydaje się wręcz dziecinne. Myślisz, że tag PGS go odmieni?

Tag PGS nikogo nie odmieni, tak samo jak tag SK nie zrobi z mojej skromnej osoby profesjonalnego gracza. To właśnie moim zadaniem będą częste rozmowy z Michałem, aby ten nie udzielał się za bardzo w komentarzach. Nawet, jeżeli ludzie psują nasz wizerunek pisząc głupie brednie. Wiem, że Valer jest świetnym graczem, który może osiągnąć wiele, ale w pewnym sensie musi dojrzeć do tego, aby nie zważać na opinie innych a robić to, co do niego należy. Ja oczywiście mu się nie dziwie, bo czasami także mam chęć wyrażenia swojej opinii na temat idiotycznych komentarzy, ale wiem, że to nie pomoże a tylko pogorszy sytuacje.

Rozumiem. Taki kraj. Masz czasem myśli, chociażby po tych idiotycznych komentarzach "A pier**lcie się! Róbcie, co chcecie. Ch**a mnie to obchodzi, jeśli nie doceniacie naszej pracy". Ale szczerze.

Tak naprawdę? To każdy może mieć swoje zdanie na wszelaki temat. Często czytam te wszystkie komentarze, aby się po prostu pośmiać z głupoty ludzkiej. Dla mnie bardzo zabawne jest to jak ludzie wyśmiewają nasze transfery, czy też porażki nie znając sytuacji, a już za kilka dni kibicują naszej drużynie jak tylko mogą, aby być takim super jak ten Pan z postu powyżej i kibicować polskiemu zespołowi.

Ale nie ukrywajmy. Polska mentalność różnych forów i komentarzy stoi na niskim poziomie. Około 90% komentarzy do meczy przeistaczają się w rozmowę o "Imbie", na forum ludzie ograniczają się często do tego ile to ostatnio alkoholu wypili. Nie brakuje Ci tego Polskiego Ducha e-Sportu? Że tak naprawdę, zależy wszystkim na rozwoju i zwycięstwach.

Ducha polskiego esportu możemy zobaczyć na wszystkich finałach wielkich imprez. Pamiętam finałowy pojedynek drugiego sezonu HLC – Paladyn vs TeRRoR, kiedy to przy wyniku bodajże 2:2 Paladyn zwyciężył, ściągnął słuchawki i bardzo głośno krzyknął „NICE”, później wszyscy jego znajomi podbiegli zaczęli gratulować –To jest dla mnie ten prawdziwy duch polskiego esportu, a to, co jest w Internecie to tylko prolog do spotkań w Warszawie, Poznaniu, czy też w każdym innym miejscu gdzie mogę zobaczyć te wszystkie piękne buzie i pooglądać mecze na najwyższym poziomie.


(HunterCT (admin WCG), Frozen (redaktor MYM), Solaris (były redaktor PGS), Głowa sLh, Mes, nad nim GamBeat (redaktor PGS), iZi, JoeBlack, Paladyn)

Dobrze, wróćmy jednak do twojej drużyny. Dlaczego już nie jesteście PGSPokerStrategy, tylko PGS Gaming?

Tutaj musiałbym znowu nawiązać do fuzji PGS z zespołem Wildy, bo tak naprawdę wszystkie zmiany, jakie teraz zachodzą w naszej drużynie są spowodowane właśnie tym wydarzeniem. Nawiązują do Twojego pytania jest to kolejny krok w naszej organizacji, który oczywiście prowadzi nas do przodu

Ale co nazwa ma do rozwoju?

Już chyba trzeci raz muszę nawiązać do fuzji, bo tak naprawdę to dzięki temu wydarzeniu musimy zmienić naszą nazwę.

No dobra. Wojtku, rozmawiałem wczoraj z Hexem, nie wiem czy czytałeś, ale.. Hex powiedział, że nie dostanie od was raczej propozycji, bo (cytat) 'Przy wyborze nie kierujecie się skillem', pytanie 'czym sie  w takim razie kierują?'. Zaciekawiło to mnie i wielu użytkowników. Mógłbyś na to pytanie odpowiedzieć?

Niestety tego wywiadu jeszcze nie czytałem, ale obiecuje, że w wolnej chwili z miłą chęcią zapoznam się z Waszą rozmowę. Spróbuje na to pytanie odpowiedzieć tak, jak już pisałem głównym celem naszych graczy będzie pokazywanie się na turniejach. A z tego, co pamiętamy Paladyn i sLh dominowali w 2007 roku, MeS był na większości jak nawet nie na wszystkich imprezach i zawsze pokazywał wysoki poziom. Natomiast Valer jest zawodnikiem młodym, utalentowanym, który przy odpowiedniej motywacji osiąga równie dobre wyniki jak czołówka naszej sceny. My nie potrzebujemy graczy, którzy w rozgrywkach online będą mocni, a tych, którzy będą stawali na podium w polskich edycjach takich turniejów jak WCG, ESWC, Kode5 oraz oczywiście HLC, czy też PGA.

Troje Pentagramistów walczy w Pol-teamie. Co sądzisz o wczorajszej porażce z Białorusią, oraz jakie są morale twoich graczy?

Ktoś kiedyś powiedział, że gra w reprezentacji tak naprawdę nic nie daje po za licznymi atakami krzykaczy, którzy muszą wytknąć każdemu nawet najmniejszy błąd i to niestety jest prawda. Taką sytuacje mieliśmy nawet wczoraj, kiedy to w komentarzach mogliśmy przeczytać, jacy to gracze są źli, bo przegrali z rzekomo słabszym rywalem . Samej porażki tak naprawdę mogliśmy się spodziewać, bo Warcraft to tylko gra, w której wszystko może się wydarzyć, a jeżeli chodzi o motywacje moich graczy to chyba powinniśmy zadać to pytanie im, a nie mi.

Nie interesuje Cię 'stan psychiczny' twoich graczy?

Interesuje jak najbardziej, ale sam fakt gry w reprezentacji to sprawa indywidualna, bo nikt nikomu nie każe grać w reprezentacji i wydaje mi się, że gracze traktują to, jako taki trening, albo mecz z kimś innej narodowości, który także walczy za honor swojego kraju. 

Team Pentagram. Wielu z nas pamięta ten elitarny, ten pierwszy Pentagram, który zawierał prawdziwą polską elitę. Czy to ma być w pewnym sensie reaktywacja? Mowa o PGS.PL

Nigdy swojego zespołu nie będę mógł porównać do legendarnej drużyny Darkiego i jestem pewien, że już nikt nigdy nie będzie mógł stworzyć takiej ekipy. Teraz są inne czasy, niestety

Ok, ale skład międzynarodowy. Ostatni transfer Satiiniego robi wrażenie. Jaki panuje tam klimat? Dogadujecie się bez problemu?

W naszej międzynarodowej drużynie panuje naprawdę sympatyczna atmosfera. Gracze są zawsze chętni do rozmowy i wyrażenia swoich poglądów na każdy temat. Oczywiście nigdy nie było większych problemów w naszej komunikacji.

Czy Satiini będzie się pojawiał na różnych lanach, aby reprezentować PGS?

To wszystko zależy od potrzeb naszej drużyny i możliwości Satiiniego, ale mam nadzieję, że będzie dobrze i zobaczymy tego utalentowanego zawodnika w naszej koszulce reprezentującego nasze barwy. 

Miałem na myśli rzekome problemy z lataniem.

Wiem.

Ostatnio JoeBlack prowadzi bloga. Mimo, że nie miałem czasu, aby poczytać dokładnie, to wyciągnięte fragmenty, filmiki i zdjęcia zachęcają mnie, do zajrzenia tam w wolnej chwili. Nie zamierzasz postąpić jak Joe i zacząć prowadzić bloga o E-Sporcie?

Kiedyś dużo na ten temat myślałem. Nawet miałem plany zamieszczania wyników meczów, opisów danych spotkań, ale niestety ciągły brak czasu nie pozwala mi na takie zabawy. Zamiast bawić się w blog wole pograć na konsoli.  

iZi, kiedyś PGS zorganizowało turniej 1v1. Co się stało z tą ideą? Za dużo roboty?

Oh właśnie chciałbym przeprosić wszystkie osoby, którym obiecałem, że będę prowadził następne edycje. Turniej, który nosił nazwę PGS.WC3 Cup #1 odniósł naprawdę ładny sukces i mi się bardzo podobał, a następna edycja miała odbyć się trzy razy. Zawsze w ostatniej chwili mi coś wypadło, musiałem coś napisać, czy zrobić relacje, a niestety dwóch klawiatur na raz nie potrafię obsługiwać i aktualnie ten projekt jest w fazie „jak będzie wolna chwila to będzie turniej”. Natomiast swoja drogą takie turnieje to nie jest dużo roboty, a sama przyjemność. 

Chciałbym zapytać Cię o trzy nicki, a Ty napisz mi, co sądzisz o każdym z nich. Mianowicie - Łysy, Ankhes, TeRRoR.

Łysy – Sympatyczny człowiek słuchający dobrej muzyki. Odwieczny kompan wszystkich wyjazdów. Inteligentny gracz. Najlepszy przedstawiciel rasy ludzi w Polsce FOREVER! 
Ankhes – Młoda gwiazda Rzymian posiadający ciekawą osobowość.  Dobry gracz, który ma szanse osiągnąć coś więcej.
TeRRoR – Play Hard Go PRO! 

W weekend finał KODE5. Oczywiście się wybierasz, prawda? Jeśli tak to zapisuj repy, dasz to wrzucimy.

W ostatniej chwili odwołałem swój wyjazd do Warszawy. Jest to spowodowane prywatnymi sprawami, które chce uregulować w ten weekend i niestety, aby to zrobić to musze być minimum w niedzielę w Mysłowicach, a jak wiemy Kode5 to turniej dwudniowy, co niweczy mój plan. Szkoda, że te sprawy wynikły właśnie w ten weekend, ale jeżeli to zrobię jak najszybciej to będę czuć się o wiele lepiej, a takich spraw lepiej nie odwlekać.  Co prawda w 2007 roku byłem na prawie wszystkich dużych imprezach (niewliczając Mistrzostw Polski) i będzie mi trochę głupio przyglądać się temu wszystkiemu z domu, ale jak to mówią mus to mus. 

To kogo mam poprosić o repy?

Profesjonalnych organizatorów, którzy przygotowują cały ten turniej!

Dobra, iZi na koniec zahaczmy o tzw. real-life. Nie masz czasem tak, że ładna pogoda jest, chcesz iść z dziewczyną na spacer i nagle sobie przypominasz "Ku*wa! Muszę napisać tą je**ną relację!"?

Jestem człowiekiem, który w niedzielę robi wszystko już na sobotę, aby właśnie w sytuacjach słonecznej pogody móc sobie wyjść na spacer, czy też pojechać do znajomych na herbatę. Jak to mówią, co masz zrobić jutro zrób dziś!

A nie przypadkiem "Co masz zrobić dziś, zrób pojutrze, będziesz mieć 2 dni wolnego"?

Za wolne i niewykonywanie swoich obowiązków mi nie płacą.

Wojtek, pokaż naszym użytkownikom, że masz real-life! Jakie jest twoje hobby poza W3, lub co robisz w wolnym czasie?

Mój wolny czas spędzam ze swoją dziewczyną, ale też czasami wpadnę do znajomych lub Oni wpadną po mnie i idziemy na miasto. Ostatnio też coraz to częściej zdarza mi się jechać do klubów na osiemnastki znajomych, jako że w tym roku mój rocznik odbiera dowód tożsamości. A hobby? To granie na konsolach oraz oglądanie dobrych filmów w wyborowym towarzystwie.

Niezmiernie się cieszę, że znalazłeś dla mnie czas Wojtku, za co Ci dziękuję. Życzę powodzenia drużynie PGS Gaming, Tobie z dziewczyną oraz żeby ta nasza scena cały czas szła do przodu! Możesz teraz kogoś pozdrowić lub cokolwiek innego.

PS. Polubiłeś mnie?

Ja również Tobie dziękuje za to, że postanowiłeś przeprowadzić ze mną ten wywiad. Dziękuje również za życzenia, natomiast ja Tobie życzę spełnienia marzeń tych związanych z esportem jak i życiem prywatnym. Na zakończenie chciałbym pozdrowić moją ukochaną Karolinę, całą rodzinę, wszystkich członków zespołów PGS Gaming, moją zwariowaną klasę, oraz wszystkich entuzjastów  jak i przeciwników mojej pracy.

Tak.

Inni o iZim
Zamieścił: x_X, dnia: 09:25:15, Thursday 03. April 2008

Komentarze:

[12:48:39, Thursday 03. April 2008] , Zgłoś do moderacji
moj nick sie pisze ValeR w gwoli scislosci . Sam wywiadzik fajny a jesli chodzi o moje zachowanie to juz ktos mi przemowil do rozsadku :) (gra elfem:()

2: x_X
[13:22:54, Thursday 03. April 2008] , Zgłoś do moderacji

[14:00:03, Thursday 03. April 2008] , Zgłoś do moderacji

4: x_X
[14:15:20, Thursday 03. April 2008] , Zgłoś do moderacji

5: ynk
[14:38:12, Thursday 03. April 2008]
Szkoda Wuffle, ze nie zapytales sie Iziego, dlaczego na mecze w wc3l i ngl pgs wystawia takie slabe sklady :/

[15:08:40, Thursday 03. April 2008] , Zgłoś do moderacji

7: Duda
[15:20:10, Thursday 03. April 2008] , Zgłoś do moderacji
DObry wywiad :) Na pewno jeden z lepszych jakie czytalem ^_^ GJ!

8: GarG
[15:27:32, Thursday 03. April 2008] , Zgłoś do moderacji

9: WC3.pl-ikzzZ, Redaktor
[16:37:46, Thursday 03. April 2008]
gj wuffle

10: x_X
[17:27:02, Thursday 03. April 2008] , Zgłoś do moderacji
thx ;]

11: METODA
[20:06:46, Thursday 03. April 2008] , Zgłoś do moderacji
jakis link do bloga JoeBlack'a by sie przydal :D

[20:36:29, Thursday 03. April 2008] , Zgłoś do moderacji
Sam wywiad bardzo fajny :)

13: x_X
[20:39:51, Thursday 03. April 2008] , Zgłoś do moderacji

14: Paz, Redaktor
[21:25:21, Thursday 03. April 2008] , Zgłoś do moderacji

[22:19:32, Thursday 03. April 2008] , Zgłoś do moderacji
#2 Ja(ValeR) pozyczylem konto od Hexa zeby sobie na nim potrenowac ale chcialem dodac replaya wiec uzyczylem konta WilQ na rep.pl i scalilem je z Hexa na bnet:( dostane %^^?

[12:01:36, Friday 04. April 2008] , Zgłoś do moderacji
bardzo ciekawy wywiad ale nadal niewiemy czy PGS bedzie gral w gieromaniaku ;s

[22:04:49, Sunday 06. April 2008] , Zgłoś do moderacji

Więcej?

Chcesz znaleźć informacje na konkretny temat? Przejrzyj hasła, których najczęściej dotyczą dodane ostatnio nowości! WC3L, TURNIEJ, WCG, NETWARS, LCW, WORLD CYBER GAMES, TERROR, DOTA, GRUBBY, MYM, PALADYN, WYWIAD, REPPACK, WARCRAFT, BLIZZARD, MOON, PORADNIK, POL-TEAM, BIOT, POLSKA, ESL, KONKURS, LIGA, WORLD ELITE, FUZJA, NGL-ONE, ENC, NGL, TOD, TDEL, SPQR, SLH, MOUZ, PGS, TOUR, GFO, WILQ, BRONZE, KODE5, WILDA, PATCH, TEAM FIGHTING, LADDER, REPREZENTACJA, SILVER, HEADSHOT, EXTREME MASTERS, HEYAH, FLY100%, VOODOO, LYN, KUJA, BIOHAZARD-TEAM, BVG, WICKED, ESWC, ALMOST, TH000, ACIS, KWAKI, CYKLOP, SHOW, KLIMO, REPLAYPACK, INCUP, CLAN BASE, HOORAI, SASE, ELIMINACJE, FINAłY, FNATIC, POLTEAM, SHOWMATCH, WCG 2006, IEST, SRS, FINAł, CYBERSPORT, WE.EU, PLD, SKY, PRAE, REMIND, JAGR, CASIN, LAN, REPLAYS.PL, CHALLENGE, ANIMATOR, 2007, BATTLENET, CARMAC, HAPPY, NATIONS, STARCRAFT, PEDAL, KONKURSIWO, W3ARENA

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone,
kopiowanie tylko za zgodą właściciela.
2003/2007 by: CyklOP, Muzami, Julas [ Mapa Strony ]
Replayów w bazie: 19538 Kont użytkowników: 11428

Pomysł, oskryptowanie, administracja: CyklOP [jak kupić zagraniczne akcje] [Jak wypełnić W-8BEN] [Jak tanio wymienić walutę] [deutschtests]
Design: Muzami, art w topie strony nadesłał Z4buZa
Skrypt obsługujacy replaye: Juliusz 'Julas' Gonera [ Replay Parser ]
Wykonano w czasie 0.39564609527588 sekund