warcraft 3 TFT + ROC, warcraft III,

Replaysowa strzałka Polskie Centrum Replayów - top
Replay Tygodnia / Best Replay
Nie ma żadnych replayów spełniających te wymogi.

Poznanie kadry #2 - bMh - Redaktor Naczelny

Witaj bMh! Jak to zwykle bywa na początku, przedstaw się proszę.

Nazywam się Piotr Drews, znany do niedawna jako iNF1nity a obecnie bMh. Mam 19 lat i uczę się w klasie maturalnej. Swoję przygodę z pisaniem zacząłem niewiele ponad rok temu, jako redaktor Skilled.pl, serwisu poświęconego Counter Strike: Source. Wcześniej aktywnie udzielałem się na scenie Diablo II, jako jeden z audiokomentatorów, a później administratorów Polish Clan League. Swoja przygodę z Warcraftem zacząłem mniej więcej w wakacje ubiegłego roku.


(Od lewej s7r, bMh, mAx)

Jakie zadania na replays.pl czekają redaktora naczelnego?

Jako redaktor naczelny staram sie aby Replays.pl było najlepszym serwisem poświęconym tematyce WC3 i w przyszłości mam nadzieje. że poszerzymy swoją działalność o następne platformy, a także wkroczymy na scenę międzynarodową.

Ostatnimi czasy widać spadek mojej aktywności, jednak zapewniam, że wkrótce to się zmieni.

Sądzisz, że uda nam się to i zostaniemy znanym serwisem międzynarodowym?

Z pewnością nie jest to łatwe zadanie, aczkolwiek jak najbardziej możliwe. Jednak na to podejrzewam przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Osobiście chciałbym, aby Replays.pl mogło pochwalić się pierwszymi anglojęzycznymi newsami w momencie premiery SC2.

Właśnie, replays.pl jest w trakcie rozbudowy z myślą o StarcrafcieStarcrafcie 2. Uważasz, że to dobry pomysł? Nie powinniśmy pozostać przy W3?

Starcraft 2 zapowiada sie jako jedna z najlepszych platform e-sportowych. Nie widzę powodu dla którego Replays.pl miałoby nie wkraczać na tą scenę. Patrząc na serwisy takie jak Replays.net czy Replayers.com jest to możliwe i bardzo dobre rozwiązanie. Jednak na wszystko potrzeba czasu, tak więc póki co skupiać się będziemy tylko na jednej grze, jaką jest Warcraft III

Skoro planujemy rozbudowę serwisu dla użytkowników z zagranicy, to czy dalej będziemy replays.>pl<?

Jak już mówiłem skupiamy się póki co nad Warcraftem. O wprowadzeniu kolejnych gier, a także o rozpowszechnieniu serwisu na arenie międzynarodowej, a także samej domenie będziemy mogli porozmawiać dopiero za jakiś czas.

Czego oczekujesz od serwisu? Od szarych użytkowników zaczynając,  dalej od adminów, a kończąc na Cyklopie?

Od użytkowników oczekuję przede wszystkim tego, aby miło spędzali czas odwiedzając witrynę Replays.pl. Jeśli chodzi o adminów, wymagam przede wszystkim systematycznej pracy. Mam nadzieję, że już wkrótce wszystkie podstawowe sprawy związane z funkcjonowaniem serwisu zostaną załatwione i będziemy mogli pokazać, na co nas na prawdę stać.

Nie oszukujmy się. Wc3.pl jest dla nas silną konkurencją. Sądzisz, że uda nam się zwyciężyć w tej brutalnej 'walce o użytkowników'?

Nie chcąc być nieskromnym, ale kiedy udzielałem się aktywnie na scenie pisząc dla Replays.pl odnoszę wrażenie, że szala zwycięstwa w brutalnej walce o użytkowników , jak to nazwałeś powoli przechylala się ku właśnie naszemu serwisowi. Nie ukrywam , że wc3.pl to witryna, która jest dla nas konkurencją przez wielu uważana za lepszy serwis, aczkolwiek jak dla mnie to jest tylko kolejny zastrzyk motywacji do jeszcze cięższej pracy. Celem Replays.pl było udostępnienie użytkownikom możliwości pochwalenia się całej Polsce swoimi grami, a także dyskusje na forum, newsy miały być tylko dodatkiem, tak jak to mamy na wcreplays.com. wc3.pl to strona poświęcona przede wszystkim wydarzeniom ze sceny. Z biegiem czasu drogi obu serwisów krzyżują się i czas pokaże, który okaże się lepszy, albowiem nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.

Gdybyś miał okazję wygłosić przemowę do użytkowników Wc3.pl, która na celu miała by nakłonienie ich do korzystania z replays.pl?

Ja nie chcę nikogo namawiać do rezygnacji z odwiedzania wc3.pl, esports.pl czy innych serwisów. Użytkownika trzeba zachęcić do wizyt wysoką jakością publikowanych tekstów charakteryzującymi się również dużą częstotliwością. To właśnie systematyczność w pisaniu sprawia, że jeden serwis jest lepszy od drugiego

Jeśli chodzi jednak o naszych użytkowników. Nie odczuwasz czasem, że można by tak trochę więcej wdzięczności do newsmanów i adminów?

Przede wszystkim należy docenić czas redaktorów, moderatorów i pozostałych członków ekipy, poświęcony serwisowi. Wiadomo, że nie zawsze osiąga się zamierzony efekt i należy wyciągnąć wnioski na podstawie krytyki. Ja na początku swojej "kariery" redaktora na scenie WC3 zostałem bardzo miło przyjęty, komentarze użytkowników w stylu "bmh imba newsman" sprawiały, że czułem, że moja praca jest dostrzegana i ktoś czerpie przyjemność z czytania moich tekstów. Czasem też przydaje się konstruktywna krytyka w granicach zdrowego rozsądku, która ma zmusić do wyciągnięcia wniosków i zniwelowania popełnianych przez siebie błędów. Na forum w jednym z tematów pisałem, że nawet jeśli tekst jest średniej jakości, a nam w myślach przewijają się same epitety, które niekoniecznie są zgodne z wymogami kulturalnymi to lepiej jest to przemilczeć i docenić czas, jaki ktoś włożył w napisanie danego tekstu. Każdy kiedyś zaczynał z różnym skutkiem. Prawda jest tez taka, że aby docenić cudzą pracę, chociażby redaktora, trzeba samemu stanąć po drugiej stronie i zobaczyć, jak to na prawdę jest.

Uważasz, że replays.pl może jakoś wpłynąć na rozwój polskiego e-sportu?

Każdy, czy to gracz, zwykły użytkownik, czy też redaktorzy wszelakich serwisów związanych z e-sportem mają wpływ na jego rozwój. Należy pamiętać, że to przede wszystkim gracze tworzą scenę, a w parze z tym idzie postęp na arenie wirtualnych zmagań. Jako serwis możemy oczywiście organizować turnieje, które są siłą napędową każdej platformy, czy to SC czy tez WC3. Weźmy na przykład cotygodniowy turniej ZOTAC Cup, czy też nasz polski CSG Cup. Dzięki takim właśnie przedsięwzięciom wciąż się rozwijamy. Pojawiają się nowi gracze, powstają nowe klany. Ogólnie rzec biorąc scena jak i sam e-sport się rozwija. Teraz już widać , że dwie najlepsze gry, które zasługują na wpisanie do kanonu szeroko pojętego sportu to właśnie Warcraft 3 oraz Counter Strike. Co jest tego zasługą? Ogromna ilość graczy i turniejów.

Piszesz również dla Mym. Gdzie znajdujesz czas, żeby go podzielić między replays.pl, Mym oraz szkołę?

Moja praca w MYM sprowadza sie głównie do prowadzenia relacji z wszelakich lig oraz turniejów. Newsy piszę na prawdę rzadko. Jeśli chodzi o Replays.pl, jak już wcześniej wspominałem, ostatnimi czasy widać spadek mojej aktywności. Spowodowane jest to właśnie szkołą, a także chwilowymi problemami serwisu takimi jak "strajk adminów". W tym roku czeka mnie matura, do której chciałbym się mimo wszystko dobrze przygotować, a potem to już tylko drżyjcie inne serwisy, bo pokażę, na co na prawdę mnie stać.

Dziękuję Ci bMh za poświęcony czas. Mam nadzieje, że ta rozmowa pomoże nawiązać nam dobrą współpracę z użytkownikami oraz przybliży im naszą pracę. Jeśli chcesz, to możesz teraz kogoś pozdrowić.

Ja również dziękuję za wywiad. Pozdrowienia przesyłam dla Ciebie, Neddy'ego, MakaO, Zaba, Jombsika, iKsa, Cyra, LuLkA, sPa i Czuba, a także wszystkich użytkowników Replays.pl.

Zamieścił: x_X, dnia: 21:40:28, Thursday 13. March 2008

Komentarze:

1: Colos, Kadrowy
[22:18:22, Thursday 13. March 2008] , Zgłoś do moderacji

2: MakaO, Moderator
[22:35:43, Thursday 13. March 2008] , Zgłoś do moderacji

[22:41:11, Thursday 13. March 2008] , Zgłoś do moderacji
Wuffle szaleje z wywiadami :P. ladnie, ladnie. oby to nie byl tylko slomiany zapal :>.

4: x_X
[22:59:55, Thursday 13. March 2008] , Zgłoś do moderacji

5: BLIZZARD, です
[00:38:21, Friday 14. March 2008] , Zgłoś do moderacji
dzieki za pozdrowienia :]

6: bMh
[06:24:49, Friday 14. March 2008] , Zgłoś do moderacji
Wuffle pisalem Ci ze jestem ten po srodku :P Ten z lewej to s7r admin ESL Counter Strike: Source a ten z prawej to manager klanu deadly-Bullets a zarazem admin ESL.

// zaktualizowany przez MYM]bMh dnia 14.03.2008 - 06:26

7: s7r
[08:09:30, Friday 14. March 2008] , Zgłoś do moderacji

[08:20:15, Friday 14. March 2008] , Zgłoś do moderacji

9: bMh
[08:28:06, Friday 14. March 2008] , Zgłoś do moderacji
s7r co Ty tutaj robisz? :P

[10:02:22, Friday 14. March 2008] , Zgłoś do moderacji
ladnie ladnie ;]

[11:46:07, Friday 14. March 2008] , Zgłoś do moderacji

12: x_X
[15:42:35, Friday 14. March 2008] , Zgłoś do moderacji

13: Duda
[21:51:36, Friday 14. March 2008] , Zgłoś do moderacji
Nie no spox wywiadzik :P Bmh ucz sie lepiej do matury :D

14: bMh
[08:11:58, Saturday 15. March 2008] , Zgłoś do moderacji
@12 sprawdz maila jeszcze raz dokladnie
@13 zeby mi sie chcialo tak jak mi sie nie chce...

15: x_X
[15:56:01, Saturday 15. March 2008] , Zgłoś do moderacji

Więcej?

Chcesz znaleźć informacje na konkretny temat? Przejrzyj hasła, których najczęściej dotyczą dodane ostatnio nowości! WC3L, TURNIEJ, WCG, NETWARS, LCW, WORLD CYBER GAMES, TERROR, DOTA, GRUBBY, MYM, PALADYN, WYWIAD, REPPACK, WARCRAFT, BLIZZARD, MOON, PORADNIK, POL-TEAM, BIOT, POLSKA, ESL, KONKURS, LIGA, WORLD ELITE, FUZJA, NGL-ONE, ENC, NGL, TOD, TDEL, SPQR, SLH, MOUZ, PGS, TOUR, GFO, WILQ, BRONZE, KODE5, WILDA, PATCH, TEAM FIGHTING, LADDER, REPREZENTACJA, SILVER, HEADSHOT, EXTREME MASTERS, HEYAH, FLY100%, VOODOO, LYN, KUJA, BIOHAZARD-TEAM, BVG, WICKED, ESWC, ALMOST, TH000, ACIS, KWAKI, CYKLOP, SHOW, KLIMO, REPLAYPACK, INCUP, CLAN BASE, HOORAI, SASE, ELIMINACJE, FINAłY, FNATIC, POLTEAM, SHOWMATCH, WCG 2006, IEST, SRS, FINAł, CYBERSPORT, WE.EU, PLD, SKY, PRAE, REMIND, JAGR, CASIN, LAN, REPLAYS.PL, CHALLENGE, ANIMATOR, 2007, BATTLENET, CARMAC, HAPPY, NATIONS, STARCRAFT, PEDAL, KONKURSIWO, W3ARENA

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone,
kopiowanie tylko za zgodą właściciela.
2003/2007 by: CyklOP, Muzami, Julas [ Mapa Strony ]
Replayów w bazie: 19538 Kont użytkowników: 11428

Pomysł, oskryptowanie, administracja: CyklOP [jak kupić zagraniczne akcje] [Jak wypełnić W-8BEN] [Jak tanio wymienić walutę] [deutschtests]
Design: Muzami, art w topie strony nadesłał Z4buZa
Skrypt obsługujacy replaye: Juliusz 'Julas' Gonera [ Replay Parser ]
Wykonano w czasie 0.43067121505737 sekund