warcraft 3 TFT + ROC, warcraft III,

Replaysowa strzałka Polskie Centrum Replayów - top
Replay Tygodnia / Best Replay
Nie ma żadnych replayów spełniających te wymogi.

Ranking klanów W3 Replays.PL

Jak wiadomo polska scena w3 jest dosyć zmienna. Stare klany znikają, pojawiają się nowe, niektóre się reaktywują, inne dochodzą do multiklanów. Przez dosyć długi okres czasu scenie w3 brakowało rankingu, rankingu który mógłby dawać rzeczywisty obraz tego, które klany aktualnie zaliczają się do polskiej czołówki. Jedynie LCW w jakimś stopniu mogła odzwierciedlać poziom gry prezentowany przez poszczególne klany i tym samym wyznaczała ona pewna hierarchie, kolejność. Jednak nie wszystkie klany, które coś znaczą na polskiej scenie, w owych rozgrywkach startowały. Sporo drużyn się posypało, sporo się wzmocniło lub straciło na sile. Tak więc, aby przybliżyć wam nieco aktualny rozkład sił na polskiej scenie klanów w3, chciałbym zaprezentować ten oto ranking. Powstał on w oparciu o głosy 18 osób związanych ze scena, każdy podawał swoje typy na top10, zsumowałem głosy i podliczyłem punktacje (1 miejsce -10pts, 2 - 9pts, 3 - 8pts itd.) Oto wyniki:

1. Fear Factory.ATI (ATI) 156 pts.

2. Team Wilda'Kopier (WILD) 153 pts.

3. MasterS of DisasterS (MD) 129 pts.

4. VooDoo-Team [Knights of Round] (KoR) 124 pts.

5. United-Forces (UF) 87 pts.

6. SteelHanD (sHw3) 72 pts.

7. Frozen-Gaming [Devil's Advokates] (DsAs) 41 pts.

8. theDust (tD) 40 pts.

9. With No Authority (wNa) 31 pts.

10. Biohazard (BiO) 24 pts.

---------------

11. Circle of Nine (c9) 22 pts.

12. Elite Clan eXtreme (eCx) 14 pts.

Tak wygląda zestawienie obecnie najlepszych polskich klanów w3. Myślę że jest ono całkiem realistyczne, wkońcu w głosowaniu wzięły uział osoby które tą scenę tworzą i które maja o niej spore pojęcie. Jak widać zwyciężył klan ATI minimalnie wyprzedając WILD, następne są MD i KoR, później wspomniana już przepaść między kolejnymi klanami UF oraz sHw3. Klany z miejsc 7-12 dzieli niewielka różnica punktów i tutaj każdy może na równi rywalizować z każdym. A teraz co nieco o każdym z klanów.

ATI - znane również jako oSc. Zdobywca 2 miejsca w ostatnim LCW. Klan, który nieźle wypadł w 1 lidze ClanBase (OC Clans) zajął 1 miejsce w grupie zostawiając w tyle takie zespoły jak SuN, IFNT czy uPro. Później jednak w meczu ćwierćfinałowym zostali rozgromieni do 0 przez K2 i zakończyli swój udział w rozgrywkach. Jeśli chodzi o transfery to poważnym osłabieniem była strata EnT'a (przeszedł do WILD). Do klanu dołączyli natomiast HandBall, LuNa, BriT, a także DarK, MeS, Kuja i Vast. Jednak ci ostatni gracze zmieniają klany jak rękawiczki, więc ich pobyt w oSc nie jest do końca pewny. Pewne jest, że zapełnić lukę po Encie będzie bardzo ciężko. Jednak mając w składzie takich graczy jak RoX, Ankhes czy Crom mogą wygrać z każdym na scenie i najprawdopodobniej to właśnie oni będą wymieniani w gronie faworytów do zwycięstwa w LCW. Jeśli chodzi o ostatnie cw to wygrali 8-1 z 2F2F :P Teraz czekają ich mecze w lidze NCL do której zostali przyjęci bez konieczności gry w kwalifikacjach.

WILD - jeden z najstarszych klanów na scenie, który po pozyskaniu sponsora (Kopier) zasilił swój skład takimi graczami jak: EnT Tech czy MaSSacre. Do tego dochodzi reprezentant polski HeX oraz bardzo silna ławka rezerwowych, która w niejednym klanie mogłaby stanowić wyjściowy skład. WILD nie startował w ostatnim sezonie LCW, grał za to w 1 lidze ClanBase (OC Clans). Trafili oni na bardzo mocna grupę, i mimo ze mieli słaby start to finisz już był o niebo lepszy (zwycięstwa vs tGc oraz K2). Niestety nie wystarczyło to, aby przejść do dalszej rundy. Gracze WILD odnoszą sukcesy na różnego typu turniejach, ostatnio zdominowali LAN w Krakowie. Zwyciężył Tech w finale pokonując swojego klanowego kolegę EnT'a. Jeśli chodzi o klanówki to poza wpadką z vNetem (0:4) WILD wygrywa wszystko. W kwalifikacjach do NCL rozgromili 5-0 BGoD, w FCW kolejno pokonali sHw3, GoH oraz MD. Będą zdecydowanym faworytem do wygrania LCW bo ich obecna forma oraz line-up przedstawia się imponująco. Myślę ze w NCL również mogą zajść daleko, ale jak będzie przekonamy się za jakiś czas.

MD - 4 zespól ostatniego sezonu LCW. Bardzo solidny klan stale się rozwija i odnosi coraz to lepsze wyniki. Przykładem może być 3 miejsce Chupy na Lanie w Bydgoszczy czy dostanie się Zapka do Pol-Teamu po pokonaniu RoX'a (2:1 2:0). Obecnie MD jest w stanie wygrać z każdym na polskiej scenie i mogą również włączyć się w walkę o zwycięstwo w LCW. W swoim debiucie na europejskiej scenie doszli do 1/16 finału ClanBase (OC Clans 2nd div) gdzie musieli uznać wyższość późniejszych triumfatorów - klanu puLs. W grupie jednak uporali się z klanem, który ostatecznie był 2 w tych rozgrywkach - SPQR. Z ostatnich cw warto zwrócić uwagę na 6-0 vs UF oraz 2-3 vs WILD..

KoR - Kolejny z klanów istniejących już na scenie ponad 2 lata. Od zawsze zaliczali się do czołówki, ale brakowało im jakiś większych sukcesów. Przełamali się w ostatnim sezonie LCW gdzie zajęli 3 miejsce po wygraniu 3:2 z MD. Po tym meczu oficjalnie dołączyli do multiklanu Voodoo-Team. KoR charakteryzuje się bardzo stabilnym oraz wyrównanym składem. Gracze tego klanu prezentują bardzo wysoki jak na polskie warunki poziom. Podobnie jak MD zawodnicy KoR systematycznie idą w gorę i w najbliższych dniach powinni spodziewać się wyzwań do Pol-Teamu. W Europie KoR (znów podobnie jak MD) odpadło w 1/16 CB (OC Clans 2nd div) przegrywając z occ. Od LCW KoR jest bardzo mało widoczne nie grają żadnych FCW, jedyne cw jakie rozgrywają to w ramach WC3CL (3 liga). Zostali przyjęci do ligi NCL. KoR zamyka listę 4 najlepszych klanów w Polsce, później jest już dosyć spora przepaść...

UF - następny klan z bardzo bogata historią. Wciąż jest to dobra drużyna, ale swoje najlepsze czasy, kiedy to na scenie liczyły się tylko UF oraz CNN (które miedzy sobą rozgrywały walkę o miano najlepszych w Polsce), ma już za sobą. Teraz musza zadowolić się miejscem w środku tabeli. W ostatnim sezonie LCW "tylko" 5 miejsce, które dla takiego klanu jak UF było raczej porażką. Obecnie w ich składzie nie zobaczymy już żadnego reprezentanta Polski. Są za to nowi gracze, którzy jeszcze nie dorównują skillem tym najlepszym, o czym mogą świadczyć porażki w FCW z MD (0-6) oraz w kwalifikacjach NCL vs AoTK (2-3). Tak więc przed nimi jeszcze długa droga, aby móc nawiązać do wyników starego UF. .

sHw3 - klan, który zdominował 2 ligę LCW wygrywając wszystkie swoje mecze. Patrząc na ich profil bn można by stwierdzić ze troche im się skład posypał. Nie wiem jak jest w rzeczywistości, ale z klanu odeszli kluczowi gracze tacy jak: COTOPAXI i Czester. Wprawdzie zostały ich 2 największe gwiazdy czyli D4veron oraz Mari, ale czy to wystarczy na potyczki z 1-ligowcami? Ich ostatnie cw to win z MD (4-2) oraz loos z WILD (1-3) więc ciężko tu cokolwiek prorokować. Ale wydaje mi się, że klan powinien szukać wzmocnień, jeśli chce się utrzymać w 1 lidze. Być może się mylę być może D4v i Mari będą w stanie poprowadzić swój klan do zwycięstw tak jak to robili dotychczas. Póki co 6 pozycja w naszym rankingu.

DsAs (frozen-gaming) - klan, który uplasował się na 2 miejscu w 2 lidze LCW. Ostatnio dołączyli do multiklanu Frozen-Gaming. Do tego ich całkiem mocny jak na 2 ligę skład wzmocnił były gracz klanu c9 - Dubel. Jak prezentuje się ich obecna forma? Ciężko powiedzieć gdyż nie grają w ostatnim czasie zbyt dużo. Ale myślę, że mogliby powalczyć w 1 lidze sprawiając problemy klanom wyżej notowanym.

tD - 8 pozycja klanu tD w naszym rankingu może trochę dziwić, bo przecież jest to klan, który zajął dopiero 6 miejsce w 2 lidze LCW. Wystarczyło jednak, aby do drużyny wróciły ich 2 byłe gwiazdy: Freedom i Dzidzi aby notowania tD poszły w gorę. Ci dwaj zawodnicy już nieraz pokazali że sami są w stanie wygrać całe cw. Sporym wzmocnieniem powinien być również Klima, bardzo doświadczony gracz, ma za sobą występy w najlepszych polskich klanach. Jeśli utrzymają tych zawodników w składzie a może nawet pokuszą się o kolejne wzmocnienia to myślę ze znów mogą liczyć się na polskiej scenie. Klan tD wystepuje również w 4 lidze WC3CL, gdzie swoje ostatnie mecze wygrywał bez większych kłopotów.

wNa - wNa to klan, który w ostatniej edycji LCW występował w 1 lidze. I mimo iż mieli w składzie takiego gracza jak Tech to nie udało im się wygrać żadnego meczu. Ostatecznie zajęli 6 przedostatnie miejsce. Od tamtej pory wNa jest prawie niewidoczne na scenie. Ale ich ostatnie zwycięstwa z DsAs (3-2) oraz TBHx (3-2) pokazują że nadal mogą być groźnym rywalem. W składzie bez większych zmian najpoważniejsza to odejście Techa do WILD. Musze przyznać ze jest to dosyć ciekawy klan, który po cichu sobie funkcjonuje nie wychylają się zbytnio, ale jak trzeba to potrafią skopać dupę. Ciekawe jak zaprezentują się w przyszłym sezonie :>

BiO - ten klan może być przez wielu kojarzony jako najlepszy polski klan w RoC. Niedawno jednak chłopaki z BiO postanowili spróbować swoich sił na scenie TFT. Z jakim rezultatem? 10 miejsce na naszym rankingu mimo iż jest to najmłodszy klan w tym zestawieniu. Ale myśle że ta pozycja wcale nie jest przypadkowa, bo z BiO przegrała już prawie cała 2 liga ostatniej edycji LCW. Udało im sie również pokonać WILD, wprawdzie skład rezerwowy ale spory plus sie należy za ogranie tak doświadczonego rywala. W składzie maja wielu utalentowanych graczy, największa gwiazdą jest serbski zawodnik FuxaTvoja. Wydaje mi się że BiO w przyszlym sezonie LCW możę sprawić niejedną niespodzianke i z zaciekawieniem bede się przyglądał ich dalszym poczynaniom na scenie :)

Mam nadzieję że ranking sie spodoba. Od razu mówię że opisy klanów robiłem na podstawie własnych przemyśleń, starałem sie być obiektywny, ale nie wszyscy muszą się ze wszystkim zgadzać. Dzięki wszystkim którzy oddali swoje głosy i życze wszystkim klanom jak najwięcej sukcesów nie tylko na polskiej ale również europejskiej scenie xD

Głosowali:

 1. Animator (byly kapitan Pol-Teamu/admin LCW/wolny strzelec)
 2. bladu (wNa)
 3. Dominator (UF)
 4. GuGa (MD)
 5. Hardsounds (eCx)
 6. hBr (tD)
 7. Hell (sHw3)
 8. iZi (admin rp.pl/sedzia lcw)
 9. Janek (admin rp.pl/sedzia lcw)
 10. JaszczurX (TBHx)
 11. JoeBlack (manger KoR, Pentagramu i Capitan vNetu/byly kapitan Pol-Teamu)
 12. lorex (GoH)
 13. Madlag (ATI)
 14. nekro (WILD)
 15. NekroS (BiO)
 16. rOx! (admin eSports.pl)
 17. Szpila (DsAs)
 18. Thorin (KoR)

Ranking sporządzony przez WMDB

Zamieścił: CyklOP, dnia: 19:14:46, Monday 20. March 2006

Komentarze:

Więcej?

Chcesz znaleźć informacje na konkretny temat? Przejrzyj hasła, których najczęściej dotyczą dodane ostatnio nowości! WC3L, TURNIEJ, WCG, NETWARS, LCW, WORLD CYBER GAMES, TERROR, DOTA, GRUBBY, MYM, PALADYN, WYWIAD, REPPACK, WARCRAFT, BLIZZARD, MOON, PORADNIK, POL-TEAM, BIOT, POLSKA, ESL, KONKURS, LIGA, WORLD ELITE, FUZJA, NGL-ONE, ENC, NGL, TOD, TDEL, SPQR, SLH, MOUZ, PGS, TOUR, GFO, WILQ, BRONZE, KODE5, WILDA, PATCH, TEAM FIGHTING, LADDER, REPREZENTACJA, SILVER, HEADSHOT, EXTREME MASTERS, HEYAH, FLY100%, VOODOO, LYN, KUJA, BIOHAZARD-TEAM, BVG, WICKED, ESWC, ALMOST, TH000, ACIS, KWAKI, CYKLOP, SHOW, KLIMO, REPLAYPACK, INCUP, CLAN BASE, HOORAI, SASE, ELIMINACJE, FINAłY, FNATIC, POLTEAM, SHOWMATCH, WCG 2006, IEST, SRS, FINAł, CYBERSPORT, WE.EU, PLD, SKY, PRAE, REMIND, JAGR, CASIN, LAN, REPLAYS.PL, CHALLENGE, ANIMATOR, 2007, BATTLENET, CARMAC, HAPPY, NATIONS, STARCRAFT, PEDAL, KONKURSIWO, W3ARENA

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone,
kopiowanie tylko za zgodą właściciela.
2003/2007 by: CyklOP, Muzami, Julas [ Mapa Strony ]
Replayów w bazie: 19538 Kont użytkowników: 11428

Pomysł, oskryptowanie, administracja: CyklOP [jak kupić zagraniczne akcje] [Jak wypełnić W-8BEN] [Jak tanio wymienić walutę] [deutschtests]
Design: Muzami, art w topie strony nadesłał Z4buZa
Skrypt obsługujacy replaye: Juliusz 'Julas' Gonera [ Replay Parser ]
Wykonano w czasie 0.34786796569824 sekund