warcraft 3 TFT + ROC, warcraft III,

Replaysowa strzałka Polskie Centrum Replayów - top
Replay Tygodnia / Best Replay
Nie ma żadnych replayów spełniających te wymogi.

Wywiad z iZi'm

Zapraszam wszystkich do przeczytania wywiadu ze wschodzącą gwiazdą polskiej sceny WC3 iZi’m. Zalicza się on do grona ludzi, o których się mało mówi, pomimo faktu ogromu ich pracy.zarnuk: Witaj na wstępie proszę cię o kilka słów o sobie.
iZi: Witam, nazywam się Wojtek Gruszczyk, pochodzę z małej miejscowości o "znaczącej" nazwie Mysłowice. Mam nieskończone 16 lat i od 2 lat zajmuje się e-sportem.

zarnuk: Jaką książkę ostatnio czytałeś i mógłbyś ją polecić czytelnikom?
iZi: Jako że interesuję się książkami o tematyce gier to polecam każda książkę, która ma w tytule „WarCraft”, „Starcraft”, „Diablo”. A sam przeczytałem kilka książek z działu „Diablo”, chociaż były to e-booki.

zarnuk: Twój typ muzyki?
iZi: Interesuje mnie muzyka techno, ale nie pogardzę "dobrym" polskim hip-hopem, ale ostatnio z "nudów" słuchałem często muzyki z bardzo dobrego kanału „MTV Polska”.

zarnuk: Skąd zaczerpnąłeś pomysł na ksywkę iZi?
iZi: Jako że uwielbiam konsole od małego grałem na pierwszej konsoli firmy Sony, przeważnie preferowałem bijatyki takie jak „Tekken” czy „Sould Blade”. W „Sould Blade” jedna z moich ulubionych postaci po wygranej walce mówiła "it’s easy victory" ja zawsze to jakoś przekręcałem i tak się zaczęło.

zarnuk: Kiedy rozpoczęła się twoja przygoda z Warcraftem3?
iZi: Było to 22 miesiące temu, wybrałem się do Mysłowickiego Reala po „Diablo 2” + dodatek, niestety nie znalazłem D2, a że w tej samej cenie był pakiet WC3 + TFT to kupiłem. Miałem wielkiego stracha czy będzie dużo ludzi, itp. ale po wejściu na „Frozen Throne pol-1” wiedziałem, że trochę w tą grę pogram.

zarnuk: Jesteś usatysfakcjonowanym klanowiczem MD?
iZi: Do klanu MD trzeba mieć specyficzne podejście. Należy czytać połowę tego, co klanowicze piszą, są to na prawdę "mili" ludzie, którzy maja bardzo fajne podejście do życia. Szczerze cieszę się z obecności w tym klanie.

zarnuk: Ostatnio zorganizowane przez was turnieje mają rozreklamować klan? Jaka była ich intencja?
iZi: Osobiście uważam, że nie miała to być reklama, ale gdy Guga pisał o tym projekcie to wydawało mi się, że jest to dobra rzecz, aby rozruszać Polską scenę, która miała znowu mały „przestój”.

zarnuk: Gracze mogą spodziewać się kolejnych edycji turnieju z pod znaku MD?
iZi: Już teraz na WC3.NetWars.pl można przeczytać o turnieju 2v2, a co do następnych edycji solo, to ja nie mogę powiedzieć nic, bo ostatnio nie mam wiele czasu na rozmowę z klanowiczami, a co znowu Gudze wpadnie do głowy ... tego nikt nie wie : )

zarnuk: Na polskiej scenie WC3 jesteś powszechnie znanym newsmanem. Piszesz na takich serwisach jak chociażby NetWars.pl czy Replays.PL. Owy rozmach jest wynikiem kreatywności twojej osoby czy może raczej jest to chęć zwrócenia uwagi na siebie?
iZi: Od kiedy zorientowałem się, że gra w WC3 nie wychodzi mi za bardzo, postanowiłem że poświęcę się "pisaniu", a że zaczęło mi to wychodzić i teraz mogę wspierać swoją pracą serwisy, wydaje mi się to bardzo pozytywną sprawą. Fakt, że zwracam na siebie uwagę jest istotna sprawa newsmana, jak piszesz newsy ludzie je czytają i wyrabiają sobie zdanie na twój temat. A im więcej ludzi cię zauważy tym bardziej czujesz, że twoja praca nie idzie na marne.

zarnuk: Jak oceniasz polskie serwisy informacyjne WC3?
iZi: Jest wiele bardzo dobrych, z których można dowiedzieć się bardzo wiele, chociaż sam wchodzę tylko na Replays.PL, WC3.NetWars.PL i Esports.PL

zarnuk: Co sądzisz o stronie Biohazard.leet.pl?
iZi: Na stronie klanu BiO można przeczytać bardzo wiele ciekawych informacji, newsmani starają się i bardzo dobrze im to wychodzi. Aczkolwiek aktywność działu newsów drastycznie opadła. Może po wprowadzeniu nowej wersji strony to się zmieni.

zarnuk: Ile czasu dziennie pochłania ci praca newsmana i na co się składa?
iZi: To wszystko zależy czy jest, o czym pisać ostatnio dużo pisze na temat Reprezentacji, więc nie narzekam na brak tematów do newsów. Jeśli chodzi o czas pracy to średnio dziennie pisanie newsów zajmuje mi około 2 godzin.

zarnuk: Jakie newsy lubisz pisać, a które tematy sprawiają ci problem?
iZi: Najbardziej lubię pisać na temat Reprezentacji, bo wiem, że takie newsy są bardzo lubiane przez Polską scenę. Sprawiają mi problemy newsy, w których musze napisać o sobie, właśnie, dlatego takie teksty omijam z daleka.

zarnuk: Jako redaktor danego serwisu tworzysz jego wizerunek. Odczuwasz presje, jaka na tobie ciąży?
iZi: Oczywiście, każdy news trochę się „przeżywa”, po dodaniu newsa myśli się jak go scena przyjmie i czy wszystko dobrze zostało napisane, chociaż zawsze zapomnę czegoś dodać lub usunąć.

zarnuk: Pisząc autorskie teksty jesteś narażony na słowa krytyki. Czy owa świadomość mobilizuje cię do rzetelnej pracy?
iZi: Tak, chociaż tego nie lubię i próbuję pisać jak najlepiej, ale często brakuje mi czasu i dodaje tekst, którego do końca nie sprawdziłem. A co do krytyki to jest wiele osób, które doceniają to, co robię, a gdy widza błąd tylko mnie o tym poinformują, bo wiedzą, że się „staram". Ale także są ludzie, którzy lubią się wyśmiewać lub pisać nie potrzebne komentarze.

zarnuk: W zeszłym tygodniu na serwisie Replays.PL doszło do dyskusji na temat plagiatu, który stricte dotyczy pracy jak wykonujesz. Uważasz, że jest to istotny problem polskich serwisów WC3?
iZi: Na Polskiej scenie rzadko kiedy zdarzają się plagiaty, chociaż ostatnio spotkałem się z tym, że jeden z "top" klanów polskiej sceny kradło moje, newsy, nie jest to miłe, bo praca, którą robię przez bardzo długi czas jest „skopiowana" w kilka sekund. Ale myślę, że już się to więcej nie powtórzy.

zarnuk: Nie wszyscy wiedzą, że zostałeś wcielony do Reprezentacji Polski WC3. Gdzie jesteś tak jakby prawą ręką Darkiego. Mógłbyś zdradzić graczom kilka sekretów twojego nowego fachu?
iZi: Moja praca w Reprezentacji dopiero się zaczęła, aktualnie zajmuje się wyzwaniami i pisaniem newsów, także często rozmawiam z Darkim na tematy meczów, który wiąże się z line-upem. Mam nadzieje, że w Reprezentacji będę jak najdłużej, bo praca ze wszystkimi graczami bardzo mi się podoba osobiście czuje, że się spełniam na tym stanowisku.

zarnuk: W związku, z czym jakich spotkań możemy się spodziewać w najbliższym czasie?
iZi: Już w ten wtorek czeka nas pierwszy mecz z Austria, a w najbliższym czasie także będziemy świadkami jak Polska Reprezentacja będzie walczyć z Szwecja.

zarnuk: Patrząc na drogę, jaką podążasz można powiedzieć, że chcesz zostać drugim Animatorem czy JoeBlackiem?
iZi: Co do Animatora i JoeBlacka są to ludzie, którzy przyczynili się do rozwoju Polskiej sceny, mi bardzo wiele do nich brakuje i wydaje mi się że nigdy nie będę mógł być uważany za ich następcę bo są to prawdziwe „legendy".

zarnuk: Twoje plany na przyszłość?
iZi: Jak najdłużej zostać w Reprezentacji i pomagać jej jak najbardziej potrafię. A w życiu osobistym. Dobrze napisać test gimnazjalny i znaleźć dobra szkole.

zarnuk: Dziękuję ci bardzo za udzielenie wywiadu. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i powodzenia w pracy. Chciałbyś kogoś pozdrowić?
iZi: Oczywiście, bo wiele osób by mi tego nie wybaczyło : ), pozdrawiam cały klan MD, Animatora, Darkiego, JoeBlacka, cala Polska Reprezentację i moich kuzynów Bulik[pl] i Davidkoz. Ja Tobie też dziękuje za mile spędzony czas i tak samo Tobie życzę powodzenia w pracy.

Tekst jest własnością serwisów BioHazard jak i Replays.PL.
Wywiad przeprowadzony przez: zarnuk, z serwisu biohazard.leet.pl

Zamieścił: CyklOP, dnia: 12:39:30, Saturday 08. April 2006

Komentarze:

Więcej?

Chcesz znaleźć informacje na konkretny temat? Przejrzyj hasła, których najczęściej dotyczą dodane ostatnio nowości! WC3L, TURNIEJ, WCG, NETWARS, LCW, WORLD CYBER GAMES, TERROR, DOTA, GRUBBY, MYM, PALADYN, WYWIAD, REPPACK, WARCRAFT, BLIZZARD, MOON, PORADNIK, POL-TEAM, BIOT, POLSKA, ESL, KONKURS, LIGA, WORLD ELITE, FUZJA, NGL-ONE, ENC, NGL, TOD, TDEL, SPQR, SLH, MOUZ, PGS, TOUR, GFO, WILQ, BRONZE, KODE5, WILDA, PATCH, TEAM FIGHTING, LADDER, REPREZENTACJA, SILVER, HEADSHOT, EXTREME MASTERS, HEYAH, FLY100%, VOODOO, LYN, KUJA, BIOHAZARD-TEAM, BVG, WICKED, ESWC, ALMOST, TH000, ACIS, KWAKI, CYKLOP, SHOW, KLIMO, REPLAYPACK, INCUP, CLAN BASE, HOORAI, SASE, ELIMINACJE, FINAłY, FNATIC, POLTEAM, SHOWMATCH, WCG 2006, IEST, SRS, FINAł, CYBERSPORT, WE.EU, PLD, SKY, PRAE, REMIND, JAGR, CASIN, LAN, REPLAYS.PL, CHALLENGE, ANIMATOR, 2007, BATTLENET, CARMAC, HAPPY, NATIONS, STARCRAFT, PEDAL, KONKURSIWO, W3ARENA

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone,
kopiowanie tylko za zgodą właściciela.
2003/2007 by: CyklOP, Muzami, Julas [ Mapa Strony ]
Replayów w bazie: 19538 Kont użytkowników: 11428

Pomysł, oskryptowanie, administracja: CyklOP [jak kupić zagraniczne akcje] [Jak wypełnić W-8BEN] [Jak tanio wymienić walutę] [deutschtests]
Design: Muzami, art w topie strony nadesłał Z4buZa
Skrypt obsługujacy replaye: Juliusz 'Julas' Gonera [ Replay Parser ]
Wykonano w czasie 0.41191601753235 sekund