warcraft 3 TFT + ROC, warcraft III,

Replaysowa strzałka Polskie Centrum Replayów - top
Replay Tygodnia / Best Replay
Nie ma żadnych replayów spełniających te wymogi.

Firewall

Artykuł ten ma przybliżyć wszystkim graczom rozwiązanie problemów występujących w Warcrafcie. Jeden z najpopularniejszych to to, że gracz nie może zapraszać do drużyny lub inni gracze nie mogą dołączyć do gry stworzonej przez niego. W zasadzie przyczyny są dwie. Postaram się jak najdokładniej opisać rozwiązanie tego problemu.

1. Firewall (zapora ogniowa)

W wielkim skrócie Firewall to pierwsza linia obrony przed nieporządanymi połączeniami. W konfiguracji dla zwykłych userów blokuje wszystkie połączenia przychodzące do naszego komputera (oraz inne, które nie są dla nas teraz istotne). Tworząc grę nikt nie może sie do nas podłączyć bo firewall na to nie pozwala. Jest wiele różnych firewallów np. Zone Alarm, Kerio, Norton internet security itd. itp. W programach tego typu zazwyczaj wystarczy dać pełen dostęp Warcraftowi na połączenia internetowe. Podobnie jest z Wbudowanym firewallem w Windowsie XP z Service Pack 2. Pragnę przybliżyć wszystkim jak odblokować odpowiednie porty w zaporze wbudowanej u Windowsa XP z Service Pack 1. Jeśli nie wiesz jaką dokładnie wersję Windowsa posiadasz kliknij prawym klawiszem na "Mój komputer" a zobaczysz takie okno:Aby odblokować port dla Warcrafta należy wejść w start -> panel sterowania -> połączenia sieciowe. Tam zobaczymy coś takiego:


Jak widzimy na rysunku powyżej zapora internetowa (firewall) jest włączona. Klikamy prawym przyciskiem na połączenie i wybieramy właściwości. Następnie trzecią zakładkę (zaawansowane). Teraz tylko przycisk ustawienia.


Wybieramy dodaj i wyskakuje nam kolejne okienko, w którym wypełniamy pola jak na obrazku:


Po zaakceptowanie ponownie klikamy dodaj i uzupełniamy pola (tym razem różnią się opisem i portem UDP):


Po tej operacji możliwe, że trzeba będzie rozłączyć sie i ponownie połączyć z internetem. Teraz wystarczy wejść na Bnet i sprawdzić czy wszystko działa.

2. NAT

NAT to translacja adresów sieciowych. Używa się tego na komputerach (routerach), które udostępniają internet innym w sieci. Router może być komputerem lub urządzeniem, które np. rozprowadza tepsa. Jeżeli jesteś w sieci blokowej, dzielisz internet z sąsiadem lub rozdzielasz neostradkę na kilka komputerów w domu to prawdopodobnie jesteś za NATem. Nie będę sie tutaj rozwodził o co dokładnie chodzi. Mówiąc najprościej router pośredniczy w połączeniu miedzy tobą a internetem. O ile tobie łatwo połączyć sie chociażby z tą stroną to niestety, ale w drugą stronę nie jest już tak różowo. Aby ktoś mógł dołączyć do stworzonej przez ciebie gry na routerze musi być zrobiony tzw. forward portu. Jeśli jesteś w sieci blokowej lub twój sąsiad zna się na rzeczy to sprawa jest prosta. Idziesz do administratora sieci i prosisz o forward portów 6112 TCP oraz 6112 UDP. Uprzedzam, że admin może rżnąc głupa i udawać, że nie wie o co chodzi. Wtedy trzeba go trochę nacisnąć ale jeśli naprawdę nie wie o czym mówisz to współczuję ci. W takim wypadku ciekawy jestem jak działa u ciebie internet:) Inaczej sprawa wygląda jeśli sam rozdzielasz neostradę na kilka kompów w domu i nie masz pojęcia jak zrobić forward portu.

a) Jeśli twoim routerem jest komputer na linuksie, a filtrowanie pakietów oparte jest o iptables. Dopisujesz do swojego firewall lub NATu takie oto dwie linijki:

iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp -i iface --dport 6112 -j DNAT --to adres_ip:6112

iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp -i iface --dport 6112 -j DNAT --to adres_ip:6112

Jako iface rozumiem interfejs do internetu np. gdy masz neostradę będzie to zapewne ppp0, a w przypadku DSLa będzie to eth0 (pamietaj że to tylko przykład i nie musi tak być!). Kolejne czyli adres_ip to oczywiście adres IP komputera, na którym masz Warcrafta.

b) Routery nie będące komputerami
To dosyć popularne urządzenia które udostępniają internet innym komputerom w sieci. (Nie)stety jest bardzo wiele modeli różnych producentów i nie mogę ci pomóc. Szukaj w instrukcji opcji "port forwarding" czy coś takiego. Generalnie zasada jest taka że lokalny IP to adres kompa z Warcraftem, port lokalny powinien być ustawiony na ANY natomiast port zdalny na 6112. Oczywiście należy przeforwardować oba porty TCP i UDP.

Zamieścił: kRIMIsEK, dnia: 23:12:02, Friday 30. September 2005

Komentarze:

* Uwaga, część postów (1) została usunięta! Pokaż które!

[15:54:02, Thursday 11. January 2007] , Zgłoś do moderacji

[20:16:37, Friday 12. January 2007] , Zgłoś do moderacji
Gaara-tez mialem takie klopoty jak sciagnelem patcha z neta,po czasie zainstalowalem od nowa w3 i patcha sciagnetego z w3 (moze to byc takze problem wersji)ale po tym powinno byc ok

// zedytowany przez Dr.Samo.Zlo dnia 2007-01-12 20:17:41

[20:12:01, Monday 05. February 2007] , Zgłoś do moderacji
co zrobic jak sie mam service packa 2????

[10:28:39, Wednesday 21. March 2007] , Zgłoś do moderacji
nic nic nic=d

[07:50:49, Thursday 05. April 2007] , Zgłoś do moderacji

[11:47:49, Sunday 10. June 2007] , Zgłoś do moderacji

7: DaV
[18:33:45, Monday 12. November 2007] , Zgłoś do moderacji

[17:03:30, Friday 28. December 2007] , Zgłoś do moderacji
Dobry Poradnik!!!
Ale prosze o taki poradnik z service pack 2!!!

[12:45:05, Saturday 26. January 2008] , Zgłoś do moderacji

10:
[17:04:15, Thursday 27. March 2008] , Zgłoś do moderacji
a ja mam taki problem ze mam 'skrzynke zycia'liveboxa ale jestem polaczony bezprzewodowo i gram na laptopie zrobilem to co napisane i nie dziala nikt nie wchodzi ani nie widzi mojej zalozonej gry prosze o pomoc i mowie ze jestem dnem infomatycznym i nie wiem co i jak wiec po kolei musze miec ;D prosze pisac na gg 2138203 albo tu :D

[00:06:28, Friday 24. October 2008] , Zgłoś do moderacji
ej niewiem co sie dzieje w czoraj jeszcze moglem hostowac dzis wlaczam komp i internet cos szfankowal wiec zainstalowalem na nowo i wylaczylem na nowo firewall i nie moge hostowac niewiem co mam robic prosze jak by ktos mogl udzielic mi pomocy na gg nr 8289604 lub odp w komentarzu.

12: Pacioo
[15:38:37, Thursday 12. February 2009] , Zgłoś do moderacji
to nie na viste prosze na viste dac instrukcje

13: Huntka
[17:51:29, Monday 28. November 2011] , Zgłoś do moderacji

Więcej?

Chcesz znaleźć informacje na konkretny temat? Przejrzyj hasła, których najczęściej dotyczą dodane ostatnio nowości! WC3L, TURNIEJ, WCG, NETWARS, LCW, WORLD CYBER GAMES, TERROR, DOTA, GRUBBY, MYM, PALADYN, WYWIAD, REPPACK, WARCRAFT, BLIZZARD, MOON, PORADNIK, POL-TEAM, BIOT, POLSKA, ESL, KONKURS, LIGA, WORLD ELITE, FUZJA, NGL-ONE, ENC, NGL, TOD, TDEL, SPQR, SLH, MOUZ, PGS, TOUR, GFO, WILQ, BRONZE, KODE5, WILDA, PATCH, TEAM FIGHTING, LADDER, REPREZENTACJA, SILVER, HEADSHOT, EXTREME MASTERS, HEYAH, FLY100%, VOODOO, LYN, KUJA, BIOHAZARD-TEAM, BVG, WICKED, ESWC, ALMOST, TH000, ACIS, KWAKI, CYKLOP, SHOW, KLIMO, REPLAYPACK, INCUP, CLAN BASE, HOORAI, SASE, ELIMINACJE, FINAłY, FNATIC, POLTEAM, SHOWMATCH, WCG 2006, IEST, SRS, FINAł, CYBERSPORT, WE.EU, PLD, SKY, PRAE, REMIND, JAGR, CASIN, LAN, REPLAYS.PL, CHALLENGE, ANIMATOR, 2007, BATTLENET, CARMAC, HAPPY, NATIONS, STARCRAFT, PEDAL, KONKURSIWO, W3ARENA

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone,
kopiowanie tylko za zgodą właściciela.
2003/2007 by: CyklOP, Muzami, Julas [ Mapa Strony ]
Replayów w bazie: 19538 Kont użytkowników: 11428

Pomysł, oskryptowanie, administracja: CyklOP [jak kupić zagraniczne akcje] [Jak wypełnić W-8BEN] [Jak tanio wymienić walutę] [deutschtests]
Design: Muzami, art w topie strony nadesłał Z4buZa
Skrypt obsługujacy replaye: Juliusz 'Julas' Gonera [ Replay Parser ]
Wykonano w czasie 0.37681603431702 sekund