warcraft 3 TFT + ROC, warcraft III,

Replaysowa strzałka Polskie Centrum Replayów - top
Replay Tygodnia / Best Replay
Nie ma żadnych replayów spełniających te wymogi.

FAQ Replays.PL (Najczęściej zadawane pytania)

Pytania dotyczące strony:

 1. Co to właściwie za strona? 
 2. Coś się skopało, pomocy! 
 3. Jak dodać/podejrzeć Replay? 
 4. Co to za ikonka/Co znaczy 'RSS feed'? 
 5. Jak mogę się skontaktować z adminem w sprawie...? 
 6. Po co mi kolejna strona z replayami? 
 7. Hej, zdradźcie parę szczegółów z historii strony! 

Pytania dotyczące gry:

 1. Skąd mogę ściągnąć maphacka? 
 2. Co muszę zrobić aby obejrzeć replaya? 
 3. Aktualizacja gry Warcraft III nie powiodła się... 
 4. Program do pokazywania pasków zdrowia w Warcraft III- skąd go wziąć i czy jest za to ban? 
 5. Jakim programem nagrać audio komentarz? 
 6. Jakim programem nagrać film z gry? 
 7. Nie mogę zakładać gier na Battle.necie. 
 8. Jak sprawdzić ping do Battle.net? 
 9. Jak sprawdzić APM i statystyki? 
 10. Co to jest Banlista? 
 11. Co to jest GGClient (GGC)? 
 12. Jak oglądać mecze na żywo, czyli co to jest GGTV i Waaagh!TV? 
 13. Gdzie można zgłosić maphackera lub dischackera? 
 14. Jak zmienić przypisane klawisze? Czy da się zmienić przyciski ekwipunku? 
 15. Nie mogę otworzyć powtórki z powodu braku mapy. 
 16. Fatal error. 

Odpowiedzi na pytania dotyczące strony:

 1. Co to właściwie za strona? Trafiłeś właśnie na polską stronę z powtórkami do gry Warcraft III i dodatku do niej, The Frozen Throne (w planowaniu: Starcraft). Bez rejestracji możesz ściągać wszystkie replaye ze strony, a po zarejestrowaniu możesz również je dodawać, a także oceniać i komentować replaye innych. Dzięki replayom z naszej strony możesz doszlifować swoje taktyki bądź też pochwalić się przed całą Polską swymi osiągnięciami.
 2. Coś się skopało, pomocy! Nie ma sprawy, zaraz udzielimy pomocy. Wystarczy skontaktować się z nami w ten sposób.
 3. Jak dodać/podejrzeć Replay? Aby podejrzeć replay należy kliknąć na link 'dodaj replay' w menu powyżej, aby dodać replay należy zrobić to samo, zarejestrowawszy się jednak wcześniej (nie zapomijcie się zalogować ;-)
 4. Co to za ikonka/Co znaczy 'RSS feed'? RSS feed to stosunkowo nowa technologia - działa ona na zasadzie podobnej do e-maila - po wpisaniu linka w odpowiednim lub odpowiednio zmodyfikowanym programie, będziemy otrzymywali informacje o pojawieniu się każdego nowego replaya - z adnotacją kto brał w nim udział, od razu z linkiem do jego ściągnięcia. Nawet nie musisz wchodzić na stronę aby wiedzieć, który replay Cię interesuje! Nowości są automatycznie oznaczane przez czytnik. Dodatkowe informacje na temat programów do obsługi RSS, albo na Googlu, bądź też na Wikipedii...
 5. Jak mogę się skontaktować z adminem w sprawie...? Kontakt z adminami możliwy jest na 3 sposoby: przez Forum, e-mail bądź też gg. Najlepiej kontaktować się bezpośrednio ze mną, bądź też jeśli uwaga dotyczy samego 'przetwarzania' replaya (źle policzone APM, za duży level herosa itp.) z autorem skryptu, Julasem. W sprawie upomnień należy się kontaktować z rzecznikiem użytkowników. Można też kontaktować się bezpośrednio z adminem, który jest najbardziej odpowiedni do konkretnej sprawy według spisu adminów.
 6. Po co mi kolejna strona z replayami? Racja, jest wiele stron z replayami. My jednak jesteśmy jedyną polską stroną w pełni poświęconą tej tematyce - mamy zamiar rozwijać się, dodając kolejne gry i wersje językowe, aby nie tylko zebrać wszystkich polskich graczy, ale także móc konkurować z zagranicznymi serwisami. Staramy się dzięki otwartości na Wasze pomysły i uwagi, wykorzystując najnowsze technologie i wkładając w ten projekt ogromną ilość pracy w pełni Was zadowolić.
 7. Hej, zdradźcie parę szczegółów z historii strony! Myślę, że nic lepiej nie odda atmosfery powstawania strony niż zapis pierwszych jej newsów, a oto one: Prawdziwie Archiwalne Newsy Replaysów. Niestety nie są one wkomponowane w oryginalny design, ale pewną orientację o designach replaysów mogą dać wam screeny wraz z datami ich powstania: 16-08-2003 21-08-2003 31-08-2003 obecny, ukończony 21 lipca 2004 roku.

Odpowiedzi na pytania dotyczące gry:

 1. Skąd mogę ściągnąć maphacka? Maphack? Aaaa, no tak :-) Najlepiej napisz Tutaj i zaznacz, czy chodzi Ci o dischacka czy też o maphacka i do której wersji. Zawsze odpisują i są bardzo mili :-)
 2. Co muszę zrobić aby obejrzeć replaya? To nic trudnego. Wybierasz sobie jeden z replayów na stronce, albo z menu po lewej stronie albo z wyszukiwarki replayów, po czym zaznaczasz opcję 'ściągnij' bądź też 'download'. Po ściągnięciu replaya klikasz na niego dwukrotnie - jeśli masz najnowszą wersję Warcrafta gra sama się uruchomi i odtworzy replay. Uwaga! Przy każdym replayu jest wyraźnie zaznaczone z jakiej wersji on pochodzi. Jeśli masz wersję starszą, musisz ściągnąć patcha (łatkę) poprzez przycisk Battle.net w menu gry, albo ze strony producenta. Jeśli posiadasz piracką wersję to niestety na tej stronie nie otrzymasz pomocy ze swym problemem. Należy też pamiętać, iż do odtworzenia replayów z adnotacją 'TFT' należy posiadać zainstalowany dodatek The Frozen Throne!
 3. Aktualizacja gry Warcraft III nie powiodła się... Zacznij od tego artykułu i programu regfixer. Oprócz błędu "InstallPath" często zdarzają się jeszcze problemy:

  1. War3.exe worldedit.exe są zcrackowane (bardzo zły pomysł, gra obecnie chodzi bez płyty). Można spróbować skopiować oryginalne pliki od innej osoby, lub pełnego patcha z ftp.blizzard.com Należy zwrócić uwagę na wersję językową.
  2. Błędy plików mpq - zazwyczaj wynik zmiany tła, dźwięków, albo złej wersji językowej patcha. Powinien pomóc pełny patch jak wyżej.
  3. Gra zawiesza się lub wyłącza po restarcie, w momencie w którym powinno się odtworzyć intro. Problemem mogą być zainstalowane kodeki.
  4. Brak pliku war3.exe (patch do wersji 1.22) - należy zainstalować to i to.
 4. Program do pokazywania pasków zdrowia w Warcraft III - skąd go wziąć i czy jest za to ban? Obecnie nie zanotowano przypadków banowania za ten program. Nie ingeruje on w pamięć ani w pliki gry, wiec jest stosunkowo bezpieczny. Nie koliduje z innymi klawiszami (np. nie wywoła kombinacji alt+tab), ponieważ wysyła wiadomości bezpośrednio do okna gry. Od wersji 1.22 podobna opcja jest wbudowana w grę.
 5. Jakim programem nagrać audio komentarz? Można nagrywać dowolnym programem który nagrywa dźwięk z mikrofonu. Popularny darmowy program to Audacity.
 6. Jakim programem nagrać film z gry? Popularne programy to fraps, gamecam, hypercam. Niezarejestrowane wersje posiadają ograniczenia długości filmiku, rozdzielczości, nieusuwalne logo programu itp. Są mimo wszystko wystarczające do nagrywania, ponieważ przeciętna sekwencja wideo jest krótka, a sklejanie ich jest dozwolone, a nawet wskazane.

  1. Najpierw należy nagrać interesujące nas akcje w formacie o niskiej kompresji (bardzo duży plik) przy pomocy fraps/gamecam.
  2. Później obrobić je w programie dodającym efekty i sklejającym (Sony Vegas, Windows Movie Maker i inne). Na tym etapie także synchronizuje się zazwyczaj dźwięk.
  3. Na samym końcu należy zmienić kodek (kompresję) - robi się tak, dla zachowania najwyższej jakości. Dodawanie efektów do pliku o wysokiej kompresji bardzo obniża jakość końcową filmu. Do ostatecznej kompresji używa się VirtualDub (lub wbudowanej opcji programu dodającego efekty). VirtualDub pozwala tez wkleić dźwięk, ale zazwyczaj robi się to tym samym programem co efekty wideo. Zalecane kodeki to: XVID, WMV, X264 (kolejność wg popularności).

  Dokładna instrukcja zmiany kompresji (rozmiaru pliku) przy pomocy Sony Vegas i Hypercam w tym temacie.

 7. Nie mogę zakładać gier na Battle.necie. Musisz posiadać tzw. publiczny adres IP. Pozwala on na bezproblemowe inicjowanie połączeń z zewnątrz do twojego komputera. Jeśli go nie posiadasz (np. masz adres 10.x.x.x, 192.168.x.x, 172.x.x.x, 169.x.x.x), to masz dwie możliwości:

  1. Wykupić publiczny adres u dostawcy internetu (czasem dostępny za dodatkowa oplata)
  2. Przekierować porty - tu występują znowu dwie możliwości

   • masz adres publiczny, ale podzieliłeś go na inne komputery w domu przez swój router - możesz wiec sam wykonać przekierowanie portów: StarCraft:

    • port 6112 TCP i UDP wysyłanie i odbieranie

    Warcraft III:

    • port 6112 TCP wysyłanie i odbieranie
    • porty 6113-6119 TCP wysyłanie i odbieranie (te porty tylko jeśli zmieniłeś w opcjach gry domyślny port 6112 na inny - np. jeśli chcesz grac na dwóch swoich komputerach, za jednym routerem)

   Jeśli znasz angielski, to na tej stronie możesz poszukać opisu dla swojego modelu routera. Najpierw wybiera się router, a potem grę, dla której chcesz ustawić przekierowanie (tu: Warcraft III). Strona zawiera instrukcję krok po kroku ze zrzutami ekranu. Jeśli nie znasz angielskiego, to spróbuj na forum - pamiętaj, żeby podać model swojego routera.

   • nie masz adresu publicznego - możesz poprosić dostawcę o przekierowanie portów (zazwyczaj jest to skazane na porażkę, w szczególności jeśli dostawca oferuje publiczne ip za oplata – tak robią sieci: aster, upc/chello, neostrada)

  Drugim powodem zablokowania hostowania jest firewall. Część routerów także posiada domyślnie włączone firewalle, poszukaj w instrukcji i otwórz porty te same co podane powyżej.

 8. Jak sprawdzić ping do Battle.netu? Dla europejskiej bramki: wchodzimy w menu start/uruchom wpisujemy: tracert europe.battle.net czekamy aż zostanie znaleziony najbliższy Battle.netu router (wyświetlą się gwiazdki przez kilka linijek). Ostatni router w moim przypadku ma adres: 80.91.249.69 Teraz można sprawdzać ping przy pomocy polecenia: ping 80.91.249.69 -t Tak samo się to robi dla innych bramek (asia.battle.net, uswest.battle.net, useast.battle.net)
 9. Jak sprawdzić APM i statystyki? Można wrzucić po prostu powtórkę na stronę (o ile spełnia warunki umieszczania powtórek), albo użyć jednego z programów: w3chart, w3gmaster, w3ri, repmaster.
 10. Co to jest Banlista? WC3Banlist to program używany głównie przez graczy DotA. Służy głównie do określania pingów, narodowości graczy i osobistych list graczy zabanowanych. Te bany nie pokrywają się oczywiście z listą firmy Blizzard.
 11. Co to jest GGClient (GGC)? GGClient to alternatywna platforma dla Battle.netu. W skrócie jest to VPN taki jak hamachi, ale posiadający cały zestaw funkcji specjalnych dla gier. Dla Warcraft III są to: mniejszy lag, duże kanały czat, hostowanie przez tunel (bez publicznego ip, ale nie ma to 100% skuteczności), antyhack, ladder. Podobny efekt jeśli chodzi o zmniejszenie czasu reakcji można uzyskać na Battle.Net, stosując program pickup_listchecker.
 12. Jak oglądać mecze na żywo, czyli co to jest GGTV i Waaagh!TV? Mecze na żywo można oglądać przy pomocy klienta gry Warcraft III na Waagh!TV, lub GGTV (na platformie GGClient). Czasami gry są transmitowane jako nagrania wideo, do obejrzenia przez odtwarzacze multimedialne. Jeśli posiadasz grę, to lepiej użyć GGTV lub WTV, wtedy masz możliwość przewijania ekranu po całej mapie tam, gdzie dzieje się interesująca ciebie akcja.
 13. Gdzie można zgłosić maphackera lub dischackera? Tutaj. Najlepiej dołączyć też replay, jeśli taki posiadasz, przesyłając go tu z tytułem Hack Attachment. Należy podać ten sam adres zwrotny email, co w formularzu zgłoszenia.
 14. Jak zmienić przypisane klawisze? Czy da się zmienić przyciski ekwipunku? Najprościej jest użyć programu Warkeys, Dotakeys lub Keycraft. Działają one na zasadzie edycji pliku customkeys.txt. Klawisze ekwipunku można dodatkowo zmienić programem dostarczonym z niektórymi myszkami (do mapowania dodatkowych przycisków), lub przy pomocy autohotkey, którym można wykonać dowolne mapowanie używając prostego języka skryptowego.
 15. Nie mogę otworzyć powtórki z powodu braku mapy. Mapy znajdziesz m. in. tutaj.
 16. Fatal error Błąd programu. Ogólnikowe stwierdzenie „pamięć nie może być odczytana/zapisana” nie wskazuje na nic konkretnego. Może występować z wielu powodów, zaczynając od typowo sprzętowych problemów, po błędy programisty w war3.exe. Problem sprzętowy wyróżnia się kompletną losowością występowania (np. czasami po 1min, czasami można grać 2h), lub powiązaniem z dużym obciążeniem komputera. Problem programowy również może występować losowo, ale dzieje się tak rzadziej (za to lubi występować tylko w jednej konkretnej sytuacji, inne gry mogą działać zupełnie poprawnie). Najczęściej wywołuje go jakaś kombinacja programów, ruchów w grze itp. Typowymi powodami sprzętowymi są: zepsuty ram, karta graficzna, złe sterowniki do karty graficznej, przetaktowanie lub przegrzewanie procesora/grafiki, zepsuty lub słaby zasilacz. Powody programowe:

  1. Związane z kodekami (to występuje głównie na starcie gry, często po reinstalacji, gdy uruchamia się intro – rozwiązanie to odinstalowanie wszystkich kodeków, lub modyfikacja rejestru, aby je pominąć).
  2. Ustawienia audio. Posiadacze kart bez EAX powinni wybrać w ustawieniach audio gry opcję „Miles Emulated 3D”.
  3. używanie programów 3rd party wykonujących „hook” (wszczepianie kodu do procesu gry): maphack, banlist, dotaclient itd. Program pokazujący paski zdrowia się do tego nie wlicza, za to wszystkie programy wyświetlające coś w grze tak.
  4. Błąd wewnętrzny warcrafta. Bardzo powszechne jest wyrzucanie fatal errorów po graniu pewnych map. W szczególności nie należy grać dwóch różnych map CG bez wyłączania warcrafta (np. zagranie Tides of Blood zawsze zepsuje DotA), oraz grać laddera po graniu CG. Jest to spowodowane tym, że gra nie usuwa części map z pamięci po zakończeniu rozgrywki.

  Pomocą w identyfikacji powodu może też być log, który znajduje się w folderze Errors (wewnątrz katalogu z grą).


 

Uwaga, dział FAQ został zaktualizowany przez pytona

Zamieścił: CyklOP, dnia: 15:48:54, Saturday 26. April 2008

Komentarze:

* Uwaga, część postów (1) została usunięta! Pokaż które!

1: CyklOP, Właściciel strony
[16:04:53, Saturday 26. April 2008]

2: Colos, Kadrowy
[17:48:28, Saturday 26. April 2008] , Zgłoś do moderacji

3: pyton, Support
[20:18:36, Saturday 26. April 2008] , Zgłoś do moderacji

4: BLIZZARD, です
[22:25:40, Saturday 26. April 2008] , Zgłoś do moderacji
to wszystko przez wyrownywanie tekstu z tego co pamietam.
zreszta tych pytan praktycznie nie widac.

5: CyklOP, Właściciel strony
[12:46:35, Sunday 27. April 2008] , Zgłoś do moderacji

[17:28:18, Sunday 27. April 2008] , Zgłoś do moderacji

7: SLy, Moderator
[15:36:25, Monday 28. April 2008] , Zgłoś do moderacji

[23:29:54, Tuesday 27. January 2009] , Zgłoś do moderacji
zrobilem co trzeba z portami i dalej nie moge hostowac prosze o pomoc

Więcej?

Chcesz znaleźć informacje na konkretny temat? Przejrzyj hasła, których najczęściej dotyczą dodane ostatnio nowości! WC3L, TURNIEJ, WCG, NETWARS, LCW, WORLD CYBER GAMES, TERROR, DOTA, GRUBBY, MYM, PALADYN, WYWIAD, REPPACK, WARCRAFT, BLIZZARD, MOON, PORADNIK, POL-TEAM, BIOT, POLSKA, ESL, KONKURS, LIGA, WORLD ELITE, FUZJA, NGL-ONE, ENC, NGL, TOD, TDEL, SPQR, SLH, MOUZ, PGS, TOUR, GFO, WILQ, BRONZE, KODE5, WILDA, PATCH, TEAM FIGHTING, LADDER, REPREZENTACJA, SILVER, HEADSHOT, EXTREME MASTERS, HEYAH, FLY100%, VOODOO, LYN, KUJA, BIOHAZARD-TEAM, BVG, WICKED, ESWC, ALMOST, TH000, ACIS, KWAKI, CYKLOP, SHOW, KLIMO, REPLAYPACK, INCUP, CLAN BASE, HOORAI, SASE, ELIMINACJE, FINAłY, FNATIC, POLTEAM, SHOWMATCH, WCG 2006, IEST, SRS, FINAł, CYBERSPORT, WE.EU, PLD, SKY, PRAE, REMIND, JAGR, CASIN, LAN, REPLAYS.PL, CHALLENGE, ANIMATOR, 2007, BATTLENET, CARMAC, HAPPY, NATIONS, STARCRAFT, PEDAL, KONKURSIWO, W3ARENA

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone,
kopiowanie tylko za zgodą właściciela.
2003/2007 by: CyklOP, Muzami, Julas [ Mapa Strony ]
Replayów w bazie: 19538 Kont użytkowników: 11444

Pomysł, oskryptowanie, administracja: CyklOP [jak kupić zagraniczne akcje] [Jak wypełnić W-8BEN] [Jak tanio wymienić walutę] [deutschtests]
Design: Muzami, art w topie strony nadesłał Z4buZa
Skrypt obsługujacy replaye: Juliusz 'Julas' Gonera [ Replay Parser ]
Wykonano w czasie 0.13507580757141 sekund