warcraft 3 TFT + ROC, warcraft III,

Replaysowa strzałka Polskie Centrum Replayów - top
Replay Tygodnia / Best Replay
Nie ma żadnych replayów spełniających te wymogi.

Nauka języka niemieckiego na komórce

Witam wszystkich użytkowników Replays.PL :)

Dziś chciałem przedstawić wam artykuł dosyć luźno związany z tematem gier komputerowych, myślę jednak, że może wielu z Was zainteresować.

Jeśli nigdy nie uczyłeś się niemieckiego i nie masz zamiaru tego robić, raczej Cię to nie zainteresuje i możesz przejść do ciekawszych zadań :)

Jeśli natomiast chciałbyś rozwijać swoją znajomość tego języka, chciałbym przedstawić Ci krótką recenzję produktu, który może Ci w tym pomóc.

Mowa o DeutschTests, czyli testach z niemieckiego - aplikacji przeznaczonej na komórki różnych producentów, a mającej za zadanie:

 1. Sprawdzenie Twoich umiejętności
 2. Zidentyfikowanie obszarów języka w których nie czujesz się pewnie
 3. Zwiększenie wiedzy o Niemczech
 4. Zwiększenie wiedzy fachowej
 5. Uczenie języka :)

Aplikacja ta może być szczególnie interesująca w najbliższym czasie, w związku z otwarciem niemieckiego rynku pracy dnia 1 maja 2011 roku!

Aplikację tą stworzyłem ze znajomą germanistką mieszkającą w Berlinie i zaprzyjaźnionym z nią Polakiem, od urodzenia mieszkającym w Niemczech.

Aplikacja ta składa się z 23 testów, z których każdy ma 20 do 30 pytań jednokrotnego wyboru. Dzięki temu, że jest to aplikacja komórkowa, testy możesz rozwiązywać jadąc tramwajem, czekając w kolejce do lekarza czy na uczelni, siedząc na nudnym wykładzie, czy też przebywając w toalecie ;-)

Generalnie robisz to w czasie, który spędziłbyś bezproduktywnie, a tak możesz na tym skorzystać. Aplikacja zapisuje Twoje wyniki dla każdego z testów, dzięki czemu możesz łatwo zidentyfikować tematy, z którymi masz problem.

Aplikacja zawiera testy z każdego poziomu nauki - A1/A2, B1/B2, C1/C2 - właściwie nie ma znaczenia, jak dobrze znasz niemiecki - na pewno znajdziesz testy dla siebie. Są też testy nie związane z poziomem języka, za to związane z wiedzą o kraju - Quizy - testy te podzielone są na poziomy trudności (einfach, mittel, schwer). Są też testy przeznaczone dla nauki rodzajników (większość z nas ma z nimi w niemieckim problem).

Są w sumie 23 testy, ich pełna lista to:

A1/A2

 1. Präsens (a)
 2. Präsens (b)
 3. Artikelübungen
 4. Modalverben
 5. Perfekt
 6. Präpositionen
 7. Genus-Quiz (rodzajniki)

B1/B2

 1. Präsens
 2. Modalverben
 3. Artikelübungen
 4. Passiv
 5. Wirtschaftsdeutsch (Finanzen) (finanse)
 6. Wirtschaftsdeutsch (Arbeit) (praca, poszukiwanie pracy)
 7. Konjunktiv
 8. Zivilrecht (niemiecki system prawny)

C1/C2

 1. Artikel und Artikelworte
 2. Wirtschaftsdeutsch (Arbeit)
 3. Zivilrecht

Dodatkowo, z wiedzy o Niemczech:
Deutschland-Quiz (einfach)
Deutschland-Quiz (mittel)
Deutschland-Quiz (schwer)

A także coś ekstra, quiz ze zdjęciami ważnych miejsc turystycznych w Berlinie:
Foto Quiz Berlin (einfach) [niestety chwilowo tylko na telefonach z Androidem]

Rodzajniki dla słówek związanych z tematyką Gospodarczą:
Genus-Quiz (Wirtschaft) - einfach


Na jakie komórki dostępna jest aplikacja?

To ważne pytanie! Niestety rynek komórek jest bardzo rozdrobiony. Na szczęście aplikacja DeutschTests została przeniesiona na kilka różnych platform i dostępna jest już prawie na wszystkich komórkach zdolnych do uruchamiania zewnętrznych aplikacji.

Dostępne platformy to:

Aplikacja jest obecnie przenoszona na systemy: Iphone i Samsung Bada. Jeśli posiadacie komórkę w którymś z tych systemów, albo w systemie, którego nie obsługujemy, dajcie znać - musimy po prostu wiedzieć, gdzie jest zapotrzebowanie:)


Jak działa sama aplikacja i co oferuje?

Na każdej platformie aplikacja oferuje pewien bazowy zakres funkcji - można rozwiązywać wszystkie testy i zapisywane są ostatnie wyniki. Teraz przedstawię screeny z aplikacji na różnych komórkach i opiszę pewne różnice między platformami.

Android

język niemieckijęzyk niemieckiaplikacja na androida

Aplikacja na Androidzie jest najbardziej zaawansowana. Ma najładniejszą szatę graficzną (nie widać tego w pełni na screenach, gdyż są z emulatora), ale ważniejsze od wyglądu są dodatkowe funkcje. Aplikacja zawiera FotoQuiz ze zdjęciami z Berlina:

android

Fotoquizów z czasem będzie coraz więcej.

Co jeszcze ciekawsze - w aplikacji można włączyć lektora, który będzie czytał na głos wszystkie zadania! Można dzięki temu lepiej osłuchać się z niemieckim i potrenować wymowę. Lektor może być szczególnie fajny w trakcie jazdy tramwajem lub pociągiem, oczywiście o ile mamy ze sobą słuchawki ;-) Aplikacja posiada wersję demo udostępniającą całkiem sporą część produktu, choć liczymy oczywiście że Ci z Was, którym spodoba się produkt zakupią pełną wersję. Nie zawiedziecie się, gdyż średnio co parę dni dodajemy nowe testy do aplikacji!

Skąd ściągnąć aplikację? Są 2 możliwości: Android Market lub ze strony Deutsch Tests

Windows Mobile

komórki niemiecki na komórki

Aplikacja na Windows Mobile jest dostosowana do innych aplikacji na tej platformie - mniej grafiki, więcej treści. Aplikacja ta posiada możliwość łatwego filtrowania testów według poziomu bądź też tematyki, czego nie ma na innych platformach. Dodatkowym plusem jest możliwość wyboru języka, w jakim jest sama aplikacja. Wybrany język wpływa tylko na niektóre komunikaty interfejsu i wprowadzenie do programu. Dostepne języki to polski, niemiecki, angielski i hiszpański. Aby kupić aplikację należy skorzystać z Windows Marketplace lub strony Deutsch Tests

Windows Phone 7

nauka niemieckiego na komórkach deutschtests Windows phone 7

Na tej platformie jako pierwszej opublikowaliśmy naszą aplikację. Aplikacja działa szybko i wygląda estetycznie. W każdej chwili można wyzerować swoje wyniki, jeśli chcemy zacząć od nowa albo przekazać aplikację innej osobie w rodzinie. Dodatkowym plusem jest możliwość wyboru języka, w jakim jest sama aplikacja. Wybrany język wpływa tylko na niektóre komunikaty interfejsu i wprowadzenie do programu. Dostepne języki to polski, niemiecki, angielski i hiszpański. Aplikację można przetestować przed kupieniem, w wersji Trial dostępne są 3 testy. Aby pobrać aplikację należy mieć zainstalowany Zune po czym kliknąć na ten link: DeutschTests na Zune

Można też wejść na stronę DeutschTests.

Java

deutsch tests

Aplikacja na Javę jest względnie najprostsza, ale dzięki temu zajmuje rekordowo mało miejsca i działa na niemalże dowolnym telefonie.

Pełna wersja już niedługo będzie dostępna do kupienia, chwilowo zachęcamy do pobrania wersji demo: wersja demo Deutschtests na javę i wyrażanie swoich opinii.

Więcej infomacji oczywiście na stronie DeutschTests.eu


Podsumowanie

Na zakończenie chciałbym przedstawić kilka faktów - aplikacja (po nieco ponad miesiącu od powstania pierwszej wersji!) na wszystkich platformach ściągnięta została już przez ponad 2000 osób z całego świata - głównie z Niemiec. Kupiło ją już 126 osób. Niestety - w Polsce mało kto o niej wie - dlatego zdecydowałem się napisać ten artykuł :)

Aplikacja zbiera raczej dobre recenzje - na androidzie najniższa ocena to 3/5, a średnia ocena - 4.3/5 (łącznie 18 ocen i recenzji). Aż 10 ocen maksymalnych. 

Na wszystkich platformach zapewniamy support pod adresem [email protected] i gwarantujemy odpowiedź w ciągu 48 godzin (wiele osób juz skorzystało, wyjaśniliśmy kilka wątpliwości, czasem naprawialiśmy nasze błędy i publikowaliśmy patche). 

Zachęcam do wpisywania uwag w komentarzach i oczywiście do testowania aplikacji!

Mit unserer App macht Lernen Spaß – sowohl zu Hause als auch unterwegs.

Oczywiście zapraszamy też na naszą stronę: DeutschTests.eu

Zamieścił: CyklOP, dnia: 00:22:41, Friday 18. March 2011

Komentarze:

1: CyklOP, Właściciel strony
[18:37:17, Wednesday 11. May 2011] , Zgłoś do moderacji
Jest juz dostepna wersja na iphone!
itunes.apple.com/us/app/d(...)

^^ deutschtests na iphone

Więcej?

Chcesz znaleźć informacje na konkretny temat? Przejrzyj hasła, których najczęściej dotyczą dodane ostatnio nowości! WC3L, TURNIEJ, WCG, NETWARS, LCW, WORLD CYBER GAMES, TERROR, DOTA, GRUBBY, MYM, PALADYN, WYWIAD, REPPACK, WARCRAFT, BLIZZARD, MOON, PORADNIK, POL-TEAM, BIOT, POLSKA, ESL, KONKURS, LIGA, WORLD ELITE, FUZJA, NGL-ONE, ENC, NGL, TOD, TDEL, SPQR, SLH, MOUZ, PGS, TOUR, GFO, WILQ, BRONZE, KODE5, WILDA, PATCH, TEAM FIGHTING, LADDER, REPREZENTACJA, SILVER, HEADSHOT, EXTREME MASTERS, HEYAH, FLY100%, VOODOO, LYN, KUJA, BIOHAZARD-TEAM, BVG, WICKED, ESWC, ALMOST, TH000, ACIS, KWAKI, CYKLOP, SHOW, KLIMO, REPLAYPACK, INCUP, CLAN BASE, HOORAI, SASE, ELIMINACJE, FINAłY, FNATIC, POLTEAM, SHOWMATCH, WCG 2006, IEST, SRS, FINAł, CYBERSPORT, WE.EU, PLD, SKY, PRAE, REMIND, JAGR, CASIN, LAN, REPLAYS.PL, CHALLENGE, ANIMATOR, 2007, BATTLENET, CARMAC, HAPPY, NATIONS, STARCRAFT, PEDAL, KONKURSIWO, W3ARENA

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone,
kopiowanie tylko za zgodą właściciela.
2003/2007 by: CyklOP, Muzami, Julas [ Mapa Strony ]
Replayów w bazie: 19538 Kont użytkowników: 11444

Pomysł, oskryptowanie, administracja: CyklOP [jak kupić zagraniczne akcje] [Jak wypełnić W-8BEN] [Jak tanio wymienić walutę] [deutschtests]
Design: Muzami, art w topie strony nadesłał Z4buZa
Skrypt obsługujacy replaye: Juliusz 'Julas' Gonera [ Replay Parser ]
Wykonano w czasie 0.48903584480286 sekund