warcraft 3 TFT + ROC, warcraft III,

Replaysowa strzałka Polskie Centrum Replayów - top
Replay Tygodnia / Best Replay
Nie ma żadnych replayów spełniających te wymogi.

Pudelek AngeL - Dzień Smoka, Władca klanów, Ostatni strażnik

Jak już wcześniej zapowiadałam w jednym z newsów, chcę opisać dzieje poszczególnych postaci za pomocą treści zawartych w książkach pisanych na podstawie gry komputerowej gatunku RTS - "WarCraft".

Najbardziej popularna jest trylogia "Wojna Starożytnych", w której głównymi postaciami są Tyrande Whisperwind, Malfurion Stormrage i Illidan Stormrage. Również są to jedne z głównych postaci występujących w grze WarCraft III Reign of Chaos, oraz The Frozen Throne. Trylogia opowiada ich dzieje od bycia zwykłymi uczniami po wielkie osiągnięcia i zasługi dla Nocnych elfów. Uważam, że te książki są najlepszym dziełem i dlatego chciałabym się skupić na ich treści. Jednak, żeby nie zaczynać od końca przedstawię pokrótce trzy pierwsze książki i główne postacie."Dzień Smoka" autorstwa Richarda A. Knaak'a


Głównym bohaterem jest czarodziej o imieniu Rhonin. Średniej postury człowiek o rudych włosach, ubrany w stare szaty. Zostaje wyznaczony do dość niebezpiecznej misji jaką jest uwolninienie królowej smoków - Alexstraszy z rąk orków, by pozbawić ich najsilniejszej broni jaką są  szkolone przez hordę dzieci smoczycy.  Naszemu bohaterowi towarzyszy nocna łowczyni - Vereesa Córki Wiatru (Windrunner). Piękna, wysoka elfka o srebrnych włosach, przyodziana w lekką zbroję, głównie ze skóry, dopasowaną do jej smukłego ciała. Początkowo elfka nie darzy Rhonina zbyt wielką sympatią. Vereesa postrzega czarodzieja jako kulę u nogi i jest dla niego trochę opryskliwa. Podczas podróży do siedziby orków w górach Khaz Modan zostają zaatakowani przez orka na smoku, lecz z opresji ratuje ich krasnolud Falstad - jeźdźca gryfów. Krasnolud oczarowany urokiem Vereesy postanawia do nich dołączyć, również elfka zdecydowała się pomóc Rhoninowi w jego misji. Po kilku trudnościach udaje im się  wypełnić misję, a między elfką a człowiekiem rodzi się uczucie.
W książce występuje również Krasus/Korialstrasz smok mag, mentor Rhonina, który jest obecnym partnerem Alexstraszy, a także Skrzydła Śmierci jeden z Wielkich Smoczych Aspektów. Jego prawdziwe imię to Neltharion - Strażnik Ziemi. Okazał się zdrajcą wszystkich smoków, a jego dzieje opisane są w trylogii "Wojna Starożytnych". Spotkamy się też nawet z królem Terenasem - ojcem Arthasa. Terenas Menethil II był ostatnim, prawdziwym królem Lordaeronu i jak wiemy z WarCraft'owej kampanii, zginął z rąk własnego syna opętanego przez moc "Ostrza mrozu". Prochy króla zostały rozsypane przez zdradliwego Arthasa,  lecz jego szczątki zebrano i ukryto za komnatą tronową stolicy Lordaeronu.

"Tutaj leży Król Terenas Menethil II - Ostatni Prawdziwy Król Lordaeronu.
Wielkie były jego czyny -- długie było jego panowanie -- przerażająca była jego śmierć.
Niech Ojciec leży w pokoju nie winiony za czyny syna Niech zakrwawiona korona pozostanie na zawsze zaginiona." - głosi inskrypcja.

Śmiałek, który tego dokonał nie jest znany. Podejrzewa się, że był to ktoś z grupy renegatów nieumarłych - Forsaken, który wciąż jest lojalny wobec Lordaeronu.

Jest to moim zdaniem zdecydowanie najlepsza z tych trzech książek. Autor powoli i dokładnie wprowadza nas w smoczy świat przez co z ciekawości ciężko oderwać się od czytania. Naprawdę warto ją przeczytać. To właśnie na jej postaciach głównie opiera się trylogia "Wojna Starożytnych"."Władca klanów" Christie Golden.


Opowiada ona o życiu pewnego orka, który jako małe dziecko trafia do niewoli ludzi.  Po zwycięskiej wojnie między ludźmi a orkami, zaczęto budować specjalne obozy dla zielonych niedobitków. Całą operacją zajmuje się Adelas Blackmoor - zasłużony generał ludzkości, który był ważnym elementem strategicznym podczas wielkiej wojny. Co pewien czas organizowano polowania, by  całkowicie wyeliminować rasę Orków. Podczas jednego z nich Blackmoor znajduje małe, orcze dziecko wśród trzech trupów, zapewne rodziny. Postanawia zabrać je ze sobą i wyszkolić go na gladiatora. Ork otrzymuje imię Thrall, co w języku ludzi znaczy "niewolnik". Nasz bohater dorastając wśród ludzi uczy się ich mowy, pisania, czytania, oraz otrzymuje szkolenie, potrzebne do walki na arenie.  Jednak  ork  wcale nie był szczęśliwy wśród ludzi i często myślał o swej rasie, o której przypominała mu pieluszka z symbolem białego wilka, w którą był owinięty gdy go znaleziono, oraz książki dostarczane przez jego ludzką przyjaciółkę Tarethe. Pewnej nocy postanawia więc uciec, by odnaleźć swoich braci i udaje mu się to  dzięki   pomocy oddanej przyjaciółki. Gdy jego nieobecność zauważa Blackmoor popada  w  szał i za wszelką cenę stara się odnaleźć swojego wychowanka. Podczas swojej podróży, Thrall  napotyka wielkiego wodza klanu Wojennej Pięści - Groma Hellscreama dzięki któremu poznaje informacje o swoim pochodzeniu, obyczaje, oraz straszliwą prawdę o orkach. Dowiaduje się iż orcza krew została powiązana z krwią demonów przez co tracili nad sobą całkowitą kontrolę i popadali w szał. Thrall wraz z Gromem postanawiają uwolnić orków więzionych w ludzkich obozach. W międzyczasie Thrall kilka razy spotyka się ze swoją przyjaciółką Tarethą, która pomaga mu podczas planowania ataku na więzienie zielonych braci. Nasz bohater podczas gościny u orków przechodzi szamańskie szkolenie i zaczyna miewać prorocze sny. Uwalnianie orków idzie więc jak z płatka, jednak gdy dochodzą do ostatniego obozu, spotykają Blackmoora, który podzas negocjacji ścina głowę Tarethy i rzuca ją pod nogi Thralla. Ork wpada w szał i pragnie zrównać wszystko z ziemią, lecz po chwili opamiętuje się rozumiejąc, że zachowuje się jak jego były pan. Ostatecznie pozwala odejść resztkom ocalałych ludzi i  zostaje przywódcą orczych klanów i łączy się ze swoją prawdziwą rodziną wypełniając swoje przeznaczenie.

O więzach krwi orków z demonami więcej dowiadujemy się podczas kampanii WarCraft'a wykonując misję z udziałem Hellscreama. Pod wpływem jednego z rozkazów osiada on na ziemiach Cienistej Doliny by zebrać drewno do budowy fortecy. Dochodzi tam do starcia z wielkim półbogiem Nocnych elfów - Cenariusem, z którym początkowo orkowie przegrywają. Po pewnym czasie Znachorzy wyczuwają potężne źródło energii z którego emanuje demoniczna krew Mannorotha - wysłannika Sargerasa. Orkowie pijąc ze źródła wodę przypieczętowują swoje więzy z demonami i zaczynają być  jeszcze bardziej zależne od ich woli, przez co wpadają w straszliwy szał i mordują zamieszkujące tamtejsze lasy Nocne elfy, oraz samego Cenariusa. Zaślepiony Hellscream całkowicie odrzuca idee Thralla i jest rządny krwi. Nowa przyjaciółka Thralla - Jaina Proudmoore, potężna czarodziejka wywodząca się z Dalaranu gdzie szkolił ją wielki mag Antonidas tworzy Kamień Duszy. Dzięki niemu ratują zagubioną duszę Groma, by ten mógł uwolnić Orków spod wpływu demonów. O tym jak zakończyła się ta walka dowiadujemy się z końcowego filmiku kampanii gdzie Grom Hellscream i Thrall zabijają Mannorotha zrywając przy tym więzy krwi. Podczas śmierci demona umiera również Grom, który otrzymał przydomek Wyzwoliciela Orków i również na cześć jego imienia główna siedziba Orków w Durotarze nosi nazwę - Orgrimmar.

Dla mnie ta książka nie była zbyt fascynująca. Styl Golden nie jest tak  wciągający jak Knaaka. Można było się dopatrzeć kilku nieścisłości: np: różnica w strefie czasowej. Polecam ją osobom, które chcą poznać historię wielkiego wodza orków, bo innych istotnych informacji ona nie zawiera."Ostatni strażnik" Jeffa Grubb'a


Tytułowym Ostatnim strażnikiem jest Medivh, czarodziej z zakonu Tirisfal. Ów zakon w tajemnicy broni ludzkość przed mocami ciemności. Głównym bohaterem jest młody uczeń Khadgar, który będzie pobierał nauki u samego Medivha.  Zostaje on wysłany przez Kirin Tor - organizację zrzeszającą najpotężniejszych magów Azeroth, by móc poznać sekrety strażnika na punkcie którego mają od pewnego czasu obsesje. Aby być jednak godnym poświęcenia czasu przez wielkiego maga, młody uczeń musi zrobić porządek w bibliotece, co wcale nie jest takie proste. Wieża w której mieszka Medivh jest miejscem bardzo magicznym. Podczas prowadzenia porządków czasami miejsce nawiedzają wizje, które zmieniają wygląd wieży i są on nie do powstrzymania. Mimo to, Khadgarowi udaje się zaprowadzić porządek i od tej pory zaczyna swoją prawdziwą przygodę. Podczas nieobecności maga wymyśla zaklęcia, które pozwalają mu przywołać wizje, oraz poznaje orczycę Garonę. Młody uczeń z czasem odkrywa dziwne zachowanie swojego mentora, który czasami go nie poznaje. Jak się później okazuje Medivh jest opętany przez najstraszliwszego z demonów - Sargerasa, który za jego pomocą planuje zniszczyć świat. To właśnie ostatni strażnik jest odpowiedzialny za wpuszczenie orków do świata WarCrafta, których celem było utorowanie drogi Płonącemu Legionowi, oraz umożliwienie odzyskania pierwotnego kształtu Sargerasowi, który wcześniej  został rozbity, a fragmenty jego ciała uwięzione w kilku miejscach na świecie. Po za tym wybucha wielka wojna między wszystkimi rasami, a rządni krwi Orkowie chcą na stałe zadomowić się w tym świecie, gdyż mają dosyć życia na wysuszonych i demonicznych  ziemiach Outlandu. Garona i Khadgar pokonują Medviha, jednak podczas kilku wcześniejszych wizji okazuje się, że Garona zdradza wszystkich ludzi zabijając króla Stormwind - Liane'a Wrynn i zaraz po śmierci Ostatniego strażnika znika. Po Medivhu zostaję tylko czerwono-biała, demoniczna czaszka - symbol Sargerasa, dusza demona zostaje odesłana do Otchłani, a dusza czarodzieja oswobodzona.
Historia głosi iż po wielu latach Medivh zostaje wskrzeszony przez swoją matkę i powraca do Azerothu gdzie kontynuuje swoje dzieje w kampanii WarCrafta.

Powraca on jako tajemniczy prorok, który próbuje przekonać króla Terenasa, by  ten uciekł do Kalimdoru i uchronił swój lud przed nadejściem zagłady. Król wyśmiewa go i karze odejść. Mimo wszystko dzięki sprytnej manipulacji wydarzeniami Medivhowi udaje się doprowadzić do sojuszu między rasami świata WarCrafta dzięki czemu wspólnie odpierają atak Płonącego Legionu i uśmiercają demona - Archimonda.

Książka nawet fajna. Podczas czytania utożsamiamy się z głównym bohaterem - Khadgarem gdyż treść pisana jest z jego punktu widzenia. Dokładnie opisuje historie jak Okrowie trafili na ziemie Kalimdoru, oraz pierwsze starcia z Płonącym Legionem.Książki napisane są w bardzo przyjaznym językiem. Dokładne opisy bohaterów, zwierząt i krain dają szanse na zrozumienie ich treści bez potrzeby grania w grę WarCraft. Nawet moja babcia skusiła się by przeczytać "Dzień Smoka" i bardzo się jej podobał ;)A już niedługo postaram się opublikować dokładne streszczenia i opisy postaci w poszczególnych tomach trylogii, więc proszę spodziewać się dosyć obszernych "Pudelkuf" :)

Specjalne podziękowania dla ZabuZy i Tanisa <3

Pozdrawiam

Zamieścił: angel, dnia: 12:05:05, Thursday 09. September 2010

Komentarze:

1: Tanis, Redaktor
[17:32:31, Wednesday 22. September 2010] , Zgłoś do moderacji
gj Angel :)

[18:10:11, Wednesday 22. September 2010] , Zgłoś do moderacji

3: c9^FrashQ, newsman
[18:26:13, Wednesday 22. September 2010] , Zgłoś do moderacji

4: iBu
[18:29:22, Wednesday 22. September 2010] , Zgłoś do moderacji

5: QQK
[18:47:35, Wednesday 22. September 2010] , Zgłoś do moderacji
Mi sie podobaly wszystkie te 3 ksiazki. Dzien smoka sie troche ciagnal ale poza tym to ok.

[19:22:48, Wednesday 22. September 2010] , Zgłoś do moderacji

7: Tanis, Redaktor
[23:14:34, Saturday 25. September 2010] , Zgłoś do moderacji
Pudelek Angel > me XD

[10:41:55, Saturday 02. October 2010] , Zgłoś do moderacji

9: Shvk
[10:32:37, Thursday 28. October 2010]
zauwazylem maly blad merytoryczny, stolica orkow nosi nazwe nie na czesc groma, tylko orgrimma doomhammera

[12:34:09, Friday 25. May 2012] , Zgłoś do moderacji

Więcej?

Chcesz znaleźć informacje na konkretny temat? Przejrzyj hasła, których najczęściej dotyczą dodane ostatnio nowości! WC3L, TURNIEJ, WCG, NETWARS, LCW, WORLD CYBER GAMES, TERROR, DOTA, GRUBBY, MYM, PALADYN, WYWIAD, REPPACK, WARCRAFT, BLIZZARD, MOON, PORADNIK, POL-TEAM, BIOT, POLSKA, ESL, KONKURS, LIGA, WORLD ELITE, FUZJA, NGL-ONE, ENC, NGL, TOD, TDEL, SPQR, SLH, MOUZ, PGS, TOUR, GFO, WILQ, BRONZE, KODE5, WILDA, PATCH, TEAM FIGHTING, LADDER, REPREZENTACJA, SILVER, HEADSHOT, EXTREME MASTERS, HEYAH, FLY100%, VOODOO, LYN, KUJA, BIOHAZARD-TEAM, BVG, WICKED, ESWC, ALMOST, TH000, ACIS, KWAKI, CYKLOP, SHOW, KLIMO, REPLAYPACK, INCUP, CLAN BASE, HOORAI, SASE, ELIMINACJE, FINAłY, FNATIC, POLTEAM, SHOWMATCH, WCG 2006, IEST, SRS, FINAł, CYBERSPORT, WE.EU, PLD, SKY, PRAE, REMIND, JAGR, CASIN, LAN, REPLAYS.PL, CHALLENGE, ANIMATOR, 2007, BATTLENET, CARMAC, HAPPY, NATIONS, STARCRAFT, PEDAL, KONKURSIWO, W3ARENA

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone,
kopiowanie tylko za zgodą właściciela.
2003/2007 by: CyklOP, Muzami, Julas [ Mapa Strony ]
Replayów w bazie: 19538 Kont użytkowników: 11444

Pomysł, oskryptowanie, administracja: CyklOP [jak kupić zagraniczne akcje] [Jak wypełnić W-8BEN] [Jak tanio wymienić walutę] [deutschtests]
Design: Muzami, art w topie strony nadesłał Z4buZa
Skrypt obsługujacy replaye: Juliusz 'Julas' Gonera [ Replay Parser ]
Wykonano w czasie 0.13891100883484 sekund